Jak se daří Tygří mládeži? Mladší žáci

Skoro polovina prosince je již za námi a tak je na čase podívat se na to, jak se daří naší Tygří mládeži. Dnes věnujeme článek Mladším žákům.

Liga mladších žáků - Skupina "D":

Klášterec měl po posledním vydaném článku před sebou poslední dva duely základní části Ligy mladších žáků. V prvním utkání přivítali Tygři na svém kluzišti nedalekou Kadaň. Klášterec hlavně díky výborné druhé třetině (4:1) dokázal "DERBY" nakonec ovládnout 6:2. V utkání si tři kanadské body připsal Jakub Mikeš (2+1) a dvě branky vstřelil také Matyáš Horáček. Poslední utkání základní části proti Pirátům z Chomutova nakonec naši hráči neodehráli a zápas byl kontumován ve prospěch Klášterce 5:0. Základní část zakončil Klášterec na třetím místě s celkovým počtem čtrnácti bodů a na konto si připsal sedm výher a tři porážky.

Liga mladších žáků „D“ - o umístění skupin 7 - 9A:

První utkání "o umístění" sehrál Klášterec na kluzišti Ostrova. Duel to byl více než vyrovnaný, ale šťastnější tým byl nakonec ten domácí, který se postupem času dostal až do vedení 5:2 a i když se Klášterec ještě v závěru zápasu snažil skóre zápasu minimálně vyrovnat - nakonec se to nepodařilo a utkání skončilo 4:5 z pohledu Klášterce. Dvě branky si v tomto utkání připsal Jonáš Pokorný. K dalšímu utkání se náš tým vypravil do Nejdku, kde se střetl s místním týmem HC Rebel Nejdek. Tygři si v utkání vedli více než dobře a utkání nakonec skončilo jejich vítězstvím 8:0. Hattrickem se v utkání blýskl Marek Žampach a Lili Chmelařová v klášterecké brance opět předvedla skvělý výkon za který byla odměněna vychytanou nulou. Třetí utkání na venkovním kluzišti čekalo na klášterecké hráče - tentokrát v Kadani. Utkání bylo velmi vyrovnané a nerozhodným výsledkem také skončilo. Klášterec se sice dokázal po dvou třetinách dostat do vedení 6:4, ale v poslední dvacetiminutovce se Kadani povedlo skóre otočit až na 8:6. Tygrům se však povedlo ještě skóre vyrovnat a zápas tak skončil smírně 8:8. Tři branky si v kláštereckém dresu připsala Rachel Kristová. Na domácím kluzišti se po dlouhé době představil Klášterec v sobotu 11.12. proti Baníku Sokolov. První třetina nabídla jen jedinou branku a to bohužel do domácí sítě. Druhá třetina však patřila už jednoznačně domácím, kteří dokázali na začátku druhé třetiny dokonce ve vlastním oslabení hned dvakrát skórovat a otočit tak stav utkání na svou stranu. To však zdaleka nebylo vše co domácí předvedli. Ve druhé třetině totiž Klášterec na kluzišti jasně dominoval, celý tým šlapal jako švýcarské hodinky a branek přibylo ještě celkem sedm - šest na domácí straně a jeden na té sokolovské. Druhé dějství ovládl Klášterec 8:1 a celkově před třetí třetinou vedl 8:2. V poslední třetině se povedlo Baníku hned třikrát poslat puk do domácí klece, ale to z jeho strany bylo vše. Tygři přidali ještě další dvě branky a konečný stav utkání tak byl 10:5. Michal Vlášek a Jakub Fuksa si připsali v utkání hattrick a Adam Ujváry hned pět kanadských bodů. Zatím poslední utkání svedlo dohromady na kláštereckém kluzišti Tygry a Čerty (Ostrov). Domácí se zásluhou Matyáše Horáčka dostali po úvodní třetině do vedení 2:0. Ve druhé třetině se povedlo jednou skórovat i hostujícímu Ostrovu, ale domácí přidali další tři branky a do poslední dvacetiminutovky šli s jasným vedením 5:1. Ve 48.minutě poslal šestou branku za záda ostrovského brankáře Adam Ujváry a zdálo se, že průběžné vedení 6:1 už by mělo ke klidnému průběhu zbytku utkání stačit - opak byl ale pravdou. Ostrov se v posledních deseti minutách dokázal hned třikrát prosadit a utkání ještě zdramatizovat. Klášterec si však nakonec závěr zápasu pohlídal a připsal si tak tři body do tabulky za výhru 6:4.

Mladší žáci - Sestava z posledního kola:

L. Chmelařová — J. Mikeš, J. Žampachová, M. Barantál, J. Kender, D. Urbiš, A. Dytrych — M. Horáček, A. Ujváry, J. Fuksa, M. Vlášek, V. Janouch, R. Kristová

Statistiky a Tabulka:

Klášterec má zatím ve skupině "o umístění" odehraných pět zápasů s bilancí tři výhry / jedna remíza / jedna prohra a kladným skóre 36:22. Tygři tak zatím drží druhé místo s dvoubodovou ztrátou na první Ostrov, který však odehrál o jedno utkání více.

1. HC Čerti Ostrov 12b

2. HC Tygři Klášterec n/Ohří 10b

3. SK Kadaň 7b

4. HC Baník Sokolov 6b

5. HC Mariánské Lázně 3b

6. HC Rebel Nejdek 0b

Závěrem jsme chtěli poděkovat celému týmu za předvedené výkony v odehraných utkáních a popřát hodně štěstí do těch dalších.

1:1, 2:3, 2:2

Suchá příprava Tygrů je v plném proudu.

5. června 2024

Klášterečtí hokejisté se od začátku května pilně připravují na další hokejovou sezonu. Většina týmů několikrát týdně trénuje ve sportovním areálu, kde využívají plochu na ZS, tělocvičnu na ZS,...

Členská schůze Spolku Hokejový klub Klášterec nad Ohří

23. května 2024

SŽ přivezli z velkého mezinárodního turnaje v Dánsku bronzové medaile.

19. dubna 2024

Starší žáci výborně reprezentovali naše Město ve dnech 11. - 15.4.2024 na hokejovém turnaji v dánském Rungstedu. Tohoto velkého mezinárodního turnaje se společně s Tygry zúčastnilo 16 týmů z Dánska,...