474 376 851 hcklasterec@email.cz

Jak se daří Tygří mládeži? Junioři

Na našem webu se věnujeme převážně hokejovému "A"mužstvu a jeho výsledkům v Krajské hokejové lize. Klášterec však nemá v záloze jen tým mužů, ale také několik kategorií v mládežnickém hokeji. Dnes se podíváme jak se daří Juniorům v Regionální lize Juniorů. S novým měsícem tedy startujeme novou rubriku "Tygří mládež".

Regionální liga Juniorů:

Do nové sezóny Regionální ligy Juniorů vstoupil Klášterec zápasem proti Ostrovu a úvodní utkání dopadlo více než dobře. Tygři celý zápas kontrolovali hru a na konci utkání se mohli radovat z výhry 10:3. Druhé utkání zavedlo tým okolo trenéra Radka Nerada do Chebu. Začátek utkání patřil kláštereckým hráčům a hned v první minutě vstřelil branku Vladimír Kroupar. Bohužel do konce třetiny se domácím povedlo vstřelit hned pět branek a po prvních dvaceti minutách tak Tygři prohrávali 1:5. Do konce utkání se kláštereckým nepovedlo dohnat skóre a v Chebu tak prohráli 3:8. Třetí kolo svedlo dohromady Klášterec a Kadaň. Derby, které přinese v každém utkání velmi zajímavý zápas dopadlo tentokrát lépe pro hostující tým z Královského města. Domácím utekla především první třetina, která skončila výsledkem 0:3. Tygrům se bohužel v tomto utkání už nepodařilo dohnat náskok soupeře a nakonec z toho byla porážka 3:7. Poté přišel na řadu domácí zápas proti týmu Karlovy Vary "B" (Sokolov). Na tento zápas nebudou určitě vzpomínat Tygři v dobrém. Klášterci se utkání vůbec nepodařilo a prohra 1:12 byla tou nejvyšší v sezóně. Třetí domácí utkání v řadě odehráli Junioři proti Ostrovu. První vzájemný duel skončil vysokou výhrou Klášterce, ale odveta byla už více než vyrovnaná. Celý zápas se obě mužstva přetahovala o vedení až se nakonec Ostrovu povedlo pět minut před koncem utkání odskočit o dvě branky. Klášterec sice ještě dokázal jednou skórovat, ale prohru 4:5 už neodvrátil.

Další mistrovské utkání čekalo na klášterecké hráče v Kadani. První vzájemné utkání skončilo vysokou výhrou kadaňského týmu a Tygři jim to v odvetě chtěli vrátit. Již v polovině utkání vedl Klášterec 4:0 a pohodlně si tak kráčel pro výhru. Oba celky ještě stihly do konce utkání vstřelit po dvou brankách a Tygři se tak mohli radovat z výhry 6:2. Jak si povede Klášterec proti Chebu, kde první vzájemný zápas prohrál 3:8 byla otázka před dalším duelem na domácím kluzišti. Tygři dali do tohoto utkání všechno a od úvodních minut byli jasně lepším celkem. Postupem času se dokázali domácí pořádně rozstřílet a svému soupeři nasypat hned devět branek. Nakonec z toho bylo vítězství 9:2. V tomto utkání zazářil Jakub Hanka, který vstřelil hattrick a přidal ještě dvě asistence. Po skvělém týmovém utkání proti Chebu odehrál Klášterec utkání proti Karlovým Varům "B". Klášterec si s tímto soupeřem připsal v sezóně nejvyšší prohru (1:12) a v tomto utkání nechtěl připustit něco podobného - to se nakonec i přes prohru povedlo. Tygři byli domácím více než vyrovnaným soupeřem a konečná prohra 2:4 je mohla trochu mrzet. Zatím poslední utkání sehrál Klášterec proti soupeři z druhé skupiny Regionální ligy Juniorů a cesta je zavedla do Děčína. V tomto utkání se Děčín dostal do vedení v úvodu druhé třetiny 1:0 zásluhou Šedivého. Nicméně do konce třetiny dokázal Klášterec otočit stav utkání a to během pouhých dvaadvaceti vteřin zásluhou Jana Barantála a Dorča Dautovského. Do konce utkání už branka nepadla a tak si Klášterec odvezl od řeky Labe vítězství 2:1.

Junioři - Sestava:

O. Pešek — J. Rykl, T. Holec, Jan Barantál, T. Svoboda, J. Karhan, Jiří Barantál, D. Nerad — T. Kokman, J. Hanka, D. Dautovský, V. Kroupar, R. Zahradník, T. Videv, D. Ševčík, A. Kalová, L. Gruntová, O. Mihálik

Statistiky a Tabulka:

Junioři odehráli v tomto ročníku Regionální ligy Juniorů zatím devět utkání s bilancí čtyři výhry/pět proher. V tabulce jim zatím patří třetí pozice se ziskem dvanácti bodů a záporným skóre 40:44. Liga se hraje na dvě skupiny. Skupina 1 (Karlovy Vary "B", HC Stadion Cheb, Tygři Klášterec, Čerti Ostrov a SK Kadaň) a Skupina 2 (PZ Kladno, Stadion Litoměřice, Mostečtí Lvi, Lev Slaný, HC Děčín a Draci Bílina). V každé skupině sehrají týmy se svým soupeřem dvě utkání doma a dvě venku. V průběhu sezóny se také týmy z první skupiny utkají s celkem z té druhé a to vždy jen jednou. Na Klášterec tak čekají tři domácí zápasy s týmy z druhé skupiny - Litoměřice, Kladno a Bílina.

1. Karlovy Vary "B" 24b

2. Stadion Cheb 15b

3. Tygři Klášterec 12b

4. Čerti Ostrov 12b

5. SK Kadaň 3b

Závěrem jsme chtěli poděkovat celému týmu za předvedené výkony v odehraných utkáních a popřát hodně štěstí do těch dalších.

19. února 2022 | 18:30 | Klášterec nad Ohří
2:3, 4:2, 1:4

Tygři si na úvod přípravy připsali vysoké vítězství!

12. srpna 2022

V prvním přátelském utkání přivítali klášterečtí hokejisté na svém kluzišti tým z nedaleké Kadaně a kdo zavítal na utkání, určitě nelituje. Obě mužstva se potkávají i v rámci Krajské hokejové ligy a...

Číst více >

Staň se hokejovým rozhodčím !

12. srpna 2022

Číst více >

První přátelský zápas! Tygři přivítají Kadaň

10. srpna 2022

Čekání je u konce! Půl roku od posledního utkání "A"týmu se ve čtvrtek konečně dočkáme dalšího zápasu. Do města porcelánu přijede poměřit síly v přátelském utkání nedaleká Kadaň. Klášterec, který...

Číst více >