474 376 851 hcklasterec@email.cz

Hodnocení výsledků mládeže

S příchodem nového roku se letošní sezóna přehoupla do své druhé poloviny, proto se pojďme ohlédnout za výsledky mladých hokejistů v jejich jednotlivých soutěžích.

Liga juniorů - skupina ZÁPAD

6. místo z 10 týmů, 27 bodů, skóre 68:75

V základní části ligy juniorů se spolu všechny celky utkaly dvakrát (doma/venku). Dohromady junioři odehráli 18 utkání s bilancí 6 výher v normální hrací době, 2 výhry na samostatné nájezdy, 5 proher na samostatné nájezdy, 5 proher v základní hrací době. Zajímavostí je, že všechny remízové zápasy dospěly až k samostatným nájezdům, tedy ani jedno prodloužení nepřineslo vítězný gól. Právě ztracené body v penaltových rozstřelech byly jedním z důvodů, proč se juniorům nepodařilo postoupit do finálové čtveřice, která bude ve 2.polovině sezóny bojovat ve skupině "O postup" o účast v extralize juniorů. Konečné 4. místo, na kterém se umístili Letci Letňany, přitom nebylo daleko. Jako osudný se jeví hned první domácí zápas právě s celkem z pražských Letńan, kdy junioři ještě minutu před koncem utkání hájili hubené vedení 1:0, avšak po chybě v posledních vteřinách umožnili soupeři vyrovnat a po penaltách si odvést 2 cenné body. Konečné 6. místo se stejným počtem získaných bodů jako 5. celek tabulky Hvězda Praha, avšak s horším skóre, znamená, že v druhé části sezóny budou klášterečtí junioři "bojovat" ve skupině "O udržení". Vzhledem k tomu, že body ze základní části týmům zůstávají, mají junioři luxusní náskok téměř 30-ti bodů na poslední tým, který sestoupí do krajské soutěže.

Liga starších žáků (r. 2000, 2001)

5. místo z 9 týmů, 15 bodů, skóre 95:91

Družstvo starších žáků odehrálo v základní části celkem 18 utkání, ve kterých se 6x radovalo z vítězství, 3x remizovalo a 7x prohrálo. Celkově se starší žáci umístili na 5. místě se stejným počtem bodů, ale s horším skóre, jako 4. celek tabulky Piráti Chomutov. Klíč k postupu do nadstavbové části je takový, že postupuje první čtveřice souhrnné tabulky starších a mladších žáků. Právě vyrovnanost našich mladších a starších žáků znamenala, že v konečné společné tabulce obsadili klášterečtí mladíci čtvrté, postupové místo a v novém roce si zahrají nadstavbovou skupinu.

Liga mladších žáků (r. 2002, 2003)

4. místo z 9 týmů, 18 bodů, skóre 78:65

Mladší žáci odehráli v základní části se stejnými kluby jako starší žáci rovněž 18 utkání, z nichž s bilancí 8 výher, 2 remízy a 6 proher získali 18 bodů a obsadili konečné 4. místo ve sve tabulce. V souhrnné tabulce pak mladší a starší žáci získali celkem 33 bodů a s náskokem 5-ti bodů před pátým celkem obsadili 4. místo znamenající postup do nadstavbové části. V té se kromě Kadaně, Karlových Varů a Mannheimu utkají nově s Děčínem, Roudnicí nad Labem, Bílinou a Litvínovem systémem 2x každý s každým (celkem tedy 14 utkání)

4. třída - minihokej (r. 2004)

bilance 4 výhry, 13 proher

Družstvo 4. třídy v první polovině sezóny odehrálo celkem 17 utkání v minihokeji (hraje se na šířku třetiny 3 proti 3), ve kterých zvítězilo ve 4 utkáních, ze zbylých 13-ti odešlo poraženo, ve třech utkáních pouze o jednu branku. Velkým problémem této kategorie je nízký počet hráčů, a tak řadu zápasů odehráli čtvrťáci s minimálním počtem hráčů pro utkání (tj. 6+1). V průběhu sezóny se do utkání zapojilo i několik mladších hráčů ze 3. třídy (ročník narození 2005), kteří budou čtvrťáky doplňovat i v druhé polovině soutěže, neboť v té se již nebude hrát minihokej 3x3, ale klasický hokej na velké hřiště, pro nějž je nutné min. 10 hráčů do pole. Nutno říci, že je u čtvrťáků vidět velká snaha a píle, kterou nahrazují chybějící počet spoluhráčů.

3. třída - minihokej (r. 2005)

bilance 4 výhry, 8 proher

Kategorie 3. třídy složená dětmi narozenými v ročníku 2005 je doplněna o ročníky 2006, i 2007! V průběhu letošní sezóny je na hráčích vidět znatelný pokrok, kdy se díky tomu mohli ti nejšikovnější plnohodnotně zapojit do utkání 4. třídy. Třeťáci se i ve druhé polovině sezóny utkají se svými soupeři celkem 12x formou turnajů v minihokeji.

2. třída - minihokej (r. 2006)

bilance 0 výher, 6 proher

Družstvo kláštereckých druháků je z důvodu minimálního počtu dětí v ročníku 2006 složeno především z o rok mladších dětí, pro které je to vůbec první seznámení s "opravdovými" zápasy. Řada dětí začala s hokejem v loňské sezóně, někteří dokonce až v té letošní! Tato turnajová utkání, která se hrají jednou do měsíce, jsou pro ty nejmenší hokejisty především zábavou, která je u těchto dětí na prvním místě.

1. třída - minihokej (r. 2007)

nehraje se soutěž

Klášterečtí prvňáčci, tedy děti v ročnících 2007 a mladších, si na "svou" soutěž musejí počkat do příští sezóny. V letošní sezóně se 1. třída zúčastnila prosincového turnaje "Picaroon CUP" v Chomutově za účasti 8 týmů, ze kterého si přivezla pěkné 4. místo, ocenění pro nejlepšího střelce turnaje a nejmladšího hráče turnaje.

17. února 2024 | 19:00
1:1, 2:3, 2:2

Tygři mají zastoupení v reprezentačních výběrech!

15. dubna 2024

Klášterecká brankářka Lili Chmelařová se po jednodenním kempu výběru Future Olympians "U15" v Praze dostala do nominace na turnaj Europeans Girls Trophy a po skvělých výkonech jak ve zlatém...

Číst více >

LIGA STARŠÍCH ŽÁKŮ – Tygři ovládli SeveroZápadní ligu

7. dubna 2024

Ačkoliv poslední zápas s celkem HC Verva Litvínov na domácím ledě Tygři jako jediný v turnaji těsně prohráli 4:5, stali se vítězi SeveroZápadní části Ligy Starších žáků. V tabulce získali 18...

Číst více >

Se smutkem v srdci oznamujeme.

29. března 2024

V pondělí 25. března nás navždy opustil hokejový trenér, dlouholetý funkcionář a skvělý člověk p. Václav Cajthaml. Tímto bychom chtěli vyjádřit upřímnou soustrast celé jeho rodině a blízkým...

Číst více >