474 376 851 hcklasterec@email.cz

"Brusle jsem už nikdy nechtěl vidět" vzpomíná Václav Bečka

Klášterec vstoupí již tuto sobotu do nové sezóny utkáním v Roudnici nad Labem a jako obhájce prvenství bude zcela jistě chtít zopakovat triumf z minulé sezóny. Ještě než se nový ročník Krajské ligy rozjede, máme tu pro vás rozhovor s mladým útočníkem kláštereckých tygrů Václavem Bečkou, který nám zodpověděl pár otázek.

1)Klášterec má za sebou povedenou přípravu pod staronovým trenérem Miroslavem Buchalem. Jaká byla příprava na novou sezónu z vašeho pohledu?

Sezóna začala v květnu, kdy jsme měli trénink 3x týdně až do konce července. Po takto odtrénovaných 3 měsících spolu s juniory jsme byli dostatečně připraveni na zimní přípravu, kde už se nám spolu s dalšími faktory podařilo vyhrát všechny přípravné zápasy, a myslím si, že se to přenese i do sezóny.

2)Minulý rok jste dokázali vyhrát Krajský přebor. Má Klášterec už dané cíle do nové sezóny?

Cíle jsou určeny před každou sezónou - zahrát si, tak aby nás to bavilo, a ideálně vyhrát ligu. Obzvlášť pak tento rok, kdy můžeme obhájit prvenství.

3)V novém ročníku se utkáte s ještě nedávno extraligovým týmem z Chomutova, který prošel velkou hráčskou obměnou a není žádným tajemstvím, že bude chtít hned v prvním roce postoupit do druhé ligy. Jaký je váš názor na situaci v Chomutově?

Všichni známe ta jména na soupisce, nejedno z nich hrálo tady v Klášterci, a já se na ně chodil jako malý dívat. Takže všichni víme, co dokázali. Sledoval jsem i některá z jejich přípravných utkání a bude to rovnocenný soupeř. Určitě to bude pěkná podívaná.

4)Kdo vás přivedl v hokeji a v kolika letech jste začal hrát?

K hokeji jsem se dostal někdy mezi 4-5 rokem, kdy mi táta poprvé nazul brusle. Po prvním tréninku jsem si myslel, že hokej není pro mě a brusle už jsem nikdy nechtěl vidět. K hokeji jsem se tedy dostal o rok později, kdy klub dělal nábor ve školách a mě lákalo to zkusit znovu. Od té doby uběhlo dvacet let a já doufám, že ještě pár let hrát budu.

5)Máte nějaký hokejový vzor?

Hokejových vzorů během kariéry bylo požehnaně, ale poslední dobou uznávám nejvíc hráče Patrick Kane z Chicago Blackhawks. Všechny aspekty, které se mi jako „kolegovi“ líbí, je rychlý, menší, bojovník a šikovný na puku. Škoda jen, že to samé nemohu říct o sobě (smích).

6)Myslíte, že se může do Klášterce vrátit v dohledné době Druhá liga?

Dle mého názoru si nemyslím, že se druhá liga vrátí. Alespoň ne v dohledné době. Hlavní důvodem jsou peníze. Město nemá tolik finančních prostředků, aby druhou ligu podporovalo a ani není tolik sponzorů, kteří by se o klub postarali. Druhým důvodem je, že by spousta hráčů v týmu skončila. Ať už z časových nebo osobních důvodů.

25. září 2021 | 17:00 | Klášterec nad Ohří
1:2, 0:2, 2:0

Tygři nestačili na Roudnici

26. září 2021

Druhé kolo Krajské hokejové ligy mužů nezastihlo klášterecké hráče v dobré formě. Klášterci proti Roudnici chybělo hned několik klíčových hráčů (Vlastník, Bečka, Blažek, M.Koblitz atd..) a na ledě to...

Číst více >

Sezónu jsme zahájili vítězstvím

25. září 2021

Klášterečtí hokejisté se představili v rámci úvodního kola mistrovské sezóny v nedaleké Kadani, kde se utkali s místním "B" týmem. Obě mužstva se utkala i v rámci přípravy a Klášterec dokázal svého...

Číst více >

Akce "Pojď hrát hokej" se vyvedla

25. září 2021

Číst více >