Jakub Loučka | neděle 9.9.2012

Úspěšní starší žáci ve výběru 3K

Úspěšní starší žáci ve výběru 3K
Nadějní klášterečtí hokejisté se na konci srpna zúčastnili mezinárodního hokejového turnaje HockeyCup 2012 v Brně. Martin Pipota, Jan Kanický, Richard Záruba a David Bittner byli součástí výběru 3K, který vystupoval na třídenním turnaji v kategorii BANTAM (2000) pod hlavičkou Piráti Chomutov. Tým tvořený vybranými hráči ročníku 2000 a 2001 sehrál od pátku do neděle 6 kvalitních utkání proti mezinárodním soupeřům a hráči Klášterce nad Ohří v nich byli rozhodně vidět.

 
 
 

Svými výkony v minulé sezóně si hráči ročníku 2000 vysloužili pozvánku do širšího výběru 3K, který během měsíce srpna absolvoval několik společných tréninků na ledě. Do konečné nominace se pro turnaj v Brně v termínu 30. 8. – 2. 9. 2012 probojovali výše zmínění klášterečtí hokejisté.

Turnajová klání začala v pátek boji ve třech základních skupinách. Piráti se postupně utkali s vídeňskými Tigers (6:3), Růžinovem (5:10) a dalším soupeřem ze Slovenska Prešovem (3:5). Jedno vítězství posunulo Piráty podle turnajového klíče do čtvrtfinále z nejlepšího třetího místa. V něm narazili na vítěze druhé skupiny Austrian SELECT. Ani bojovný výkon na tento výběr Rakouska nestačil a tak prohra 2:5 znamenala, že poslední hrací den se Piráti poperou o 5. – 8. místo. Infarktová odveta s Prešovem (7:6 po SN) hráče nabudila a ti si v posledním utkání o 5. místo s Klagenfurtem s chutí zastříleli (8:3). Nejvíce pak klášterecký Martin Pipota, který soupeři na cestu domů nadělil 4 branky!

Klášterečtí hokejisté se v utkáních pravidelně prosazovali a patřili mezi výrazné postavy výběru 3K. Dokazuje to první čtveřice týmového bodování. Nejproduktivnějším hráčem a současně nejlepším střelcem týmu se stal Martin Pipota. Druhým v bodování byl další klášterecký odchovanec Milan Brecko. Jan Kanický potvrdil pověst střelce a Richard Záruba kromě dobré defenzivní činnosti přispěl také v útočné fázi.

Konečné 5. místo z 12 ti zúčastněných družstev můžeme hodnotit pozitivně. Daleko více nás ale může těšit fakt, že klášterečtí odchovanci se dokázali prosadit i v mezinárodní konkurenci. Přejme si, aby v dobrých výkonech nadále pokračovali a dělali tak dobré jméno nejenom sobě, ale také hokeji v Klášterci nad Ohří.

David Suk povede hokejové družstvo mužů.

Novým trenérem klášterského družstva mužů se pro sezonu 2018/2019 stal dlouholetý hráč a trenér...

NOVÉ LOGO HOKEJOVÉHO KLUBU !

V loňském roce oslavil klášterecký hokej 60. výročí svého působení v našem městě. V roce 1993 se...

Super výkony klášterského odchovance na turnaji v kanadském Quebecku.

Výborné výkony v Žákovské lize ČR přinesli pozvánku do Ústeckého výběru i odchovanci klášterského...

Most splnil roli favorita a Klášterec tak končí v prvním kole play.off

Most přijel do Klášterce s náskokem 1:0 na zápasy a na hřišti soupeře chtěl potvrdit postup. Most v...

Play-off Krajské ligy začíná již ve středu!

Přesvědčivým výkonem v posledním utkání základní části si hokejisté Klášterce zajistili účast v...

Super výkon kláštereckých hokejistů!

V posledním utkání základní části KL přivítali hokejisté Klášterce na domácím ledě celek z...

Projekt - „Hodina pohybu navíc!"

Každý všední den, v dopoledních hodinách, probíhá na zimním stadionu v Klášterci nad Ohří ojedinělý...
 
 
 
Copyright © 2018 HC Klášterec nad Ohří & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | Brankářské masky