Mládež

Články o mládežnickém hokeji

Dnešní utkání první ligy juniorů mezi Kláštercem nad Ohří a Mostem, které mělo začít od 20:00 je ZRUŠENO! O náhradním termínu vás budeme co nejdřívě informovat. Děkujeme za pochopení.
Potřetí během posledních čtyř let se junioři Pirátů Chomutov probojovali do finále DHL extraligy a potřetí je z toho titul. Po výhře v prvním utkání série s Mladou Boleslaví, sledovala slušně zaplněná ŠKOENERGO Aréna nesmírně vyrovnanou bitvu. Svěřenci trenérů Roberta Kašeho a Zdeňka Skořepy tak obhájili loňský titul! Součástí zlaté party byli i klášterečtí odchovanci Antonín Drobný a Jan Páleník.
Z ligy juniorů, skupiny Západ, odstoupil klub HC Berounští Medvědi. V souladu s čl. 413, písm. b) Soutěžního a disciplinárního řádu ČSLH vedoucí soutěže rozhodl, že jeho zbývající utkání budou kontumována ve prospěch soupeřů. Kluby, jejichž soupeřem měl být podle rozpisu klub HC Berounští Medvědi, budou mít v příslušném kole volno.
Každoroční spolupráce mezi hokejovými kluby Klášterce nad Ohří, Kadaně a Chomutova i letos pokračovala projektem "Výběr 3K". Jedná se o výběrové družstvo složené z nejlepších hráčů těchto tří klubů ve věku 11-13 let, které se v průběhu sezóny zúčastňuje různých akcí. V letošní sezóně HC Klášterec nad Ohří ve "Výběru 3K" reprezentovali Vojtěch Bárta, Tomáš Bernášek, Filip Birhanzl, Dominik Gerstner, Matěj Chlouba a Jakub Malický. Tito hráči měli během celé sezóny možnost ukázat své kvality pro nominaci na závěrečný mezinárodní turnaj Winnwell Cup 2014 v Jaroměři.
Klášterecká kapitánka starších žáků Kateřina Zrnová byla nominována do reprezentace žen do patnácti let. Reprezentační akce se koná v termínu 11. - 12. 4. 2014 v Přerově a Prostějově, kde se mladé reprezentantky dvakrát utkají s výběrem Maďarska.
Závěr letošní sezóny byl pro většinu mládežnických kategorií ve znamení turnajů. Kategorie 2. a 3. tříd vyrazily na turnaje do Chomutova, respektive Děčína a mužstvo mladších žáků uspořádalo dvoudenní domácí turnaj v posledních dnech této sezóny. Shrnutí výsledků přinášíme v tomto článku.
Po jednoroční odmlce se titul pro mistra NOEN extraligy juniorů vrací do rukou Pirátů Chomutov. Ti ovládli rozhodující třetí finále na domácí půdě před téměř pěti tisícovkami diváků a v bouřlivé atmosféře dokázali v napínavé sérii zvítězit. V kádru mistrů byl také klášterecký odchovanec Antonín Drobný.
Ohlédnutí za výsledky odehraných utkání mládeže.
Souhrn všech výsledků utkání mládežnických kategorií.
V pondělí 17. února se na ledě kláštereckého stadionu konaly dětské olympijské hry. MŠ Bruslička ve spolupráci s hokejovým klubem uspořádala pro své děti malou olympiádu, ve které si děti mohly vyzkoušet olympijské sporty na ledě.
Souhrn všech výsledků mládeže.

Na schůzi výkonného výboru HC Klášterec nad Ohří bylo přijato a odsouhlaseno následující prohlášení k videozáznamu, zveřejněnému na serveru Youtube.cz.

Vystupování trenéra mužstva juniorů HC Klášterec nad Ohří je v přímém rozporu se základními principy práce s mládeží. Trenér ve svém vystoupení přímo uráží osobnost a důstojnost hráčů.

Výkonný výbor HC Klášterec nad Ohří akceptuje rezignaci Michala Jägera na pozici trenéra mužstva juniorů. Vzhledem k hráčské provázanosti mužstva juniorů a A mužstva Klášterce nad Ohří rozhodl výkonný výbor o odvolání Michala Jägera z funkce hlavního trenéra A mužstva.

Výkonný výbor uznává věcné argumenty trenéra a jeho výtky vůči hráčům mužstva juniorů, které byly z jeho strany ve videu vysloveny a uvědomuje si situaci v mužstvu, úroveň chování některých hráčů a jejich přístup k tréninku i zápasům a bude k tomuto přijímat interní opatření.

Za VV HC Klášterec nad Ohří Mgr. Vladimír Dvořák, předseda klubu

S příchodem nového roku se letošní sezóna přehoupla do své druhé poloviny, proto se pojďme ohlédnout za výsledky mladých hokejistů v jejich jednotlivých soutěžích.
Ve výsledkovém souhrnu přinášíme krátké ohlédnutí za uplynulým víkendem. Nejlépe si v něm vedli junioři, kteří dokázali zvítězit v obou důležitých utkáních, a stále tak před posledními dvěma zápasy základní části udržují naději na postup do finálové skupiny.
V měsíci listopadu je program utkání všech mládežnických kategorií velmi nabitý. Ve výsledkovém souhrnu naleznete, jak si mladí klášterečtí hokejisté vedli ve svých soutěžích. Za zmínku stojí výsledky mladších a starších žáků, kteří ve společné součtové tabulce drží pozici, která jim zaručuje postup do povánoční nadstavbové části žákovské ligy.
Klášterecká juniorka hraje první hokejovou ligu mezi juniory, tedy druhou nejvyšší soutěž v republice. Soutěž probíhá systémem každý s každým doma-venku. Klášterec má ve své skupině Klatovy, loňský extraligový tým z Ústí nad Labem, PZ Kladno, HC Energie Karlovy Vary "B" (Sokolov), HC Stadion Litoměřice, Kobru Praha, Hvězdu Praha, HC Baník Most a HC Letci Letňany. Pojďme se tedy podívat, jak si klášterecká juniorka zatím vede.
V průběhu měsíce září se pro mladé hokejisty podařil vybudovat sektor pro nácvik techniky střelby. Tuto střelnici mohou využívat hokejisté po celý rok bez ohledu na počasí, neboť se nachází uvnitř zimního stadionu. Ve speciální plachtě, na které je nakreslena branka s brankářem, jsou terče, do nichž se mladé naděje snaží trefovat své střely. Tato speciální pomůcka je dalším doplňkem přípravy mimo led.
HC Klášterec nad Ohří zve všechny šikovné chlapce a dívky narozené v roce 2005 a mladší do hokejové přípravky! Nábor malých hokejistů probíhá každé pondělí a čtvrtek od 16:00, kdy se na ledě zimního stadionu konají tréninky těch nejmenších hokejistů.
Hodně zajímavý a atraktivní model přinese nový ročník druhé nejvyšší soutěže juniorů. Po několika letech, kdy se hrálo pořád stejným způsobem, doznala liga zajímavých změn. Jediným, co zůstává při starém, je počet skupin a účastníků.
Příprava mladých hokejistů na novou sezónu není jenom o běhání, skákání nebo hraní florbalu či hokeje. V tréninku je velký prostor věnován také míčovým hrám, tak aby se u dětí rozvíjely všestranné pohybové dovednosti. V sobotu 15. 6. se Droužkovice u Chomutova staly centrem sportovního víceboje kategorie 4. hokejových tříd (ročník 2004).
Minulá sezóna skončila teprve před pár týdny, ale na kláštereckém zimním stadionu je s příchodem května opět živo. Pomalu se totiž začínají připravovat všechny věkové kategorie novou sezonu. Během dvou měsíců absolvují malí i velcí hokejisté tzv. letní přípravu, která je nachystá na nadcházející sezónu.
Poslední březnovou neděli HC Klášterec nad Ohří uspořádal na domácím zimním stadionu turnaj mladších žáků. Tento turnaj byl poslední akcí na kláštereckém stadionu v hokejové sezoně 2012/2013 a zúčastnili se ho mužstva Piráti Chomutov, SK Kadaň a HC Klášterec nad Ohří.
O víkendu 16. – 17. března se na kláštereckém zimním stadionu uskutečnil 1. ročník turnaje „O pohár starostky města Klášterec nad Ohří“. Turnaj pro hráče narozené v ročníku 2003 a mladší pořádala 4. třída HC Klášterec nad Ohří a pozvala si k poměření svých hokejových dovedností velmi kvalitní družstva v čele s extraligovými Karlovými Vary či Piráty z Chomutova. Šestici zúčastněných týmů doplnili kromě domácího celku družstva HC Baník Sokolov, IHC Písek a HC Děčín.
Na začátku nového roku se talentovaní klášterečtí starší žáci vydali s výběrem ročníku 2000 na turnaj do rakouského Klagenfurtu. Na základě svých výkonů v dosavadním průběhu sezóny se do nominace výběru Klášterce nad Ohří, Kadaně a Chomutova dostalo hned pět kláštereckých mladíků. Jan Kanický, Lukáš Kozelnický, Martin Pipota, Matěj Rodina a Richard Záruba se zúčastnili novoročního mezinárodního turnaje s výběrem vystupujícím pod hlavičkou Pirátů Chomutov.
Dnešní juniorské utkání mezi Kláštercem nad Ohří a Litoměřicemi, které se mělo původně hrát od 20:00 se neodehraje. Důvodem je velká marodka v kláštereckém týmu. Klášterec také neodehraje ani nedělní utkání kdy měl zajíždět na led PZ Kladno. Dohrávky těchto utkání se uskuteční 13.prosince proti Litoměřicím a 16.prosince proti Kladnu . Děkujeme za pochopení.
Projekt spolupráce tří klubů chomutovského okresu ve výchově mládežnických talentů pokračuje i v letošní sezóně společnými tréninky pro vybrané hráče klubů HC Klášterec nad Ohří, SK Kadaň a Piráti Chomutov. Tréninků, které se konají jednou týdně nejen v Chomutově, ale i v Klášterci nad Ohří a Kadani, se zúčastňují hráči ročníku 2000 a mladší. Smyslem těchto tréninků je poznávat talentované hráče, kteří by za dva roky měli tvořit jádro extraligového mladšího dorostu v hokejové akademii Pirátů Chomutov.

Nadějní klášterečtí hokejisté se na konci srpna zúčastnili mezinárodního hokejového turnaje HockeyCup 2012 v Brně. Martin Pipota, Jan Kanický, Richard Záruba a David Bittner byli součástí výběru 3K, který vystupoval na třídenním turnaji v kategorii BANTAM (2000) pod hlavičkou Piráti Chomutov. Tým tvořený vybranými hráči ročníku 2000 a 2001 sehrál od pátku do neděle 6 kvalitních utkání proti mezinárodním soupeřům a hráči Klášterce nad Ohří v nich byli rozhodně vidět.

Měsíce květen a červen jsou obdobím tzv. suché či letní přípravy na nadcházející hokejovou sezónu. Obsahem pestré palety tréninků v tomto období jsou rozvoj a osvojení co největšího počtu dovedností. Jako každoročně probíhají pravidelné tréninky v tělocvičně, na ploše zimního stadionu, na hřišti s umělou trávou nebo v aquparku – na trávě, v písku či ve vodě. Tréninky jsou zaměřené nejen na speciální pohybové činnosti spojené s hokejem, ale také na hry či všestranná cvičení z gymnastiky nebo atletiky, která dávají mladým sportovcům kvalitní pohybový základ, tak potřebný pro jejich další rozvoj.

Junioři HC Klášterec po roce opět vyhráli 1. juniorskou ligu. Mužstvo složené, v rámci spolupráce 3K, z hráčů Klášterce, Kadaně a Chomutova předvádělo po celou sezonu výborné výkony a zaslouženě postoupilo do baráže o juniorskou extraligu.
Poprvé se junioři představí na domácím ledě kláštereckého zimního stadionu v pátek 18. března od 11 hodin dopoledne v utkání proti Hradci králové.
Druhý zápas odehrají junioři o týden později. 25. března přivítají ve 12 hodin Třebíč. Zápas se odehraje na ledě kadaňského zimního stadionu.
Proti Českým Budějovicím nastoupí klášterečtí hokejoví junioři v pátek 1. dubna od 19 hodin opět na kláštereckém zimáku.

Domácím juniorům se vyvedlo také třetí domácí utkání s celkem PZ Kladno. Skóre ovšem otevřeli hosté, když na začátku 6. minuty dokonale rozebrali domácí obranu a Zavadila překonal Ivan Záleský. Hosté byli i nadále těžkým soupeřem a Zavadil v klášterecké brance se měl co ohánět. Také díky němu bylo skóre na konci třetiny nerozhodné. V 19. minutě se před Schröderovou brankou prosadil Lukáš Zeman a do kabin se odcházelo za stavu 1:1.

Do vedení dostal domácí ve 34. minutě Jaroslav Flieger, který se před kladenskou branku prokličkoval od zadního mantinelu a zavěsil puk pod břevno kladenské branky. Potřetí poslal puk za Schröderova záda půl minuty před koncem třetiny Lukáš Taraška.

Hostům se podařilo snížit na 3:2 až v 57. minutě, když dělovkou od modré prostřelil Zavadila Pavel Zuska. Kladno se pak pustilo do power-play, ale to jim nevyšlo. Na konečných 4:2 pro klášterecké juniory upravil trefou do prázdné branky Lukáš Zeman.

Také juniory čekala třízápasová šňůra na domácím ledě. Prvním soupeřem byl v pátek 3. prosince Baník Most. Už ve 3. minutě rozebrali domácí mosteckou obranu a první gól zařídil Jaroslav Flieger. Mostečtí odpověděli o čtyři minuty později. Ve skrumáži před Zavadilem se nejlépe zorientoval Slavomír Švacha a bylo srovnáno. Ale jen na chvilku. Ještě ani neskončila 7. minuta a skulinku ve výstroji gólmana Sorka našel Jakub Palička.

Potřetí překonal mosteckého gólmana Marek Mědílek ve 27. minutě, když dorazil do sítě Paličkovu střelu. Hosté však stále dokázali držet s domácím celkem krok. Ve 29. minutě snižoval v přesilovce na 3:2 Martin Smolík. A o minutu později dokonce hosté srovnali stav utkání. Nedůslednost domácí obrany potrestal opět Martin Smolík. Jenže to bylo také ze strany hostujícího celku všechno. Ještě před koncem druhé třetiny dostal domácí znovu do vedení Lukáš Zeman, když mostecká obrana nedokázala vyhodit puk ze třetiny.

V poslední části hry padal puk už jen do mostecké sítě. Ve 47. minutě vyhrál Hučko vhazování a našel přesně postaveného Jana Putyeru. Na konečných 6:3 pro domácí juniory upravil skóre v 58. minutě Lukáš Zeman, když zakončoval do prázdné branky při power-play hostů.

Druhé domácí utkání v řadě s celkem Klatov se mělo hrát v neděli 5. prosince. Klatovy však vůbec nepřijeli a naši junioři tak pravděpodobně získají tři body za kontumační vítězství 5:0.

Ve 14. kole přivítali klášterečtí a kadaňští hokejoví junioři na domácím ledě pražské letce z Letňan, vedoucí celek juniorské ligy. A začali dobře. Ve 12. minutě vybojoval Hučko buly a přesnou nahrávku dorazil do pražské branky Tomáš Topolančin.

Vstup do letošní sezony zahájili klášterečtí junioři skvěle. Na domácím ledě přesvědčivě porazili Klatovy 4:1. Už po 48 sekundách dostal domácí do vedení Tomáš Topolančin. Ve 14. minutě zvyšoval na 2:0 pro Klášterec Marek Oplt.
Hostům se podařilo snížit až ve druhé třetině. Ve 28. minutě překonal Zavadila Lukáš Svoboda a držel klatovské naděje na slušný výsledek. Jenže domácí byli proti. Ve 32. minutě zvýšil na 3:1 Daniel Zendl a výsledek 4:1 pečetil ve 39. minutě Jakub Palička.
Ani slušná výhra však kláštereckým juniorům na první místo v soutěži nestačila. Vedení tabulky se ujala Kobra Praha, která porazila Hvězdu Praha vysoko 8:2.
“Bylo vidět, že je to začátek soutěže,“ řekl po zápase trenér kláštereckých juniorů Michal Jäger. „Kádr jsme dali dohromady až dva dny před prvním mistrákem. Myslím, že to dneska klaplo, dali jsme dva góly v přesilovce a to zápas rozhodlo.“

Junioři Klášterce nad Ohří vyhráli skupinu Západ 1. juniorské ligy České republiky a postoupili do baráže o juniorskou extraligu. O postupu do baráže rozhodlo poslední kolo soutěže. V utkání s Jabloncem nad Nisou vyhráli klášterečtí 5:0 a dosud první Hvězda Praha pouze remizovala na Kladně. Tím se Klášterec dostal o jeden jediný bod na první příčku.
V rámci projektu 3K nabízíme hokejovým fanouškům pohled na špičkový mládežnický hokej. Na zimním stadionu v Klášterci budou sehrána extraligová utkání chomutovských juniorů a starších dorostenců.

Termíny utkání:

pátek 11. 09. SD: KLH - HC Plzeň 1929 19.45 h

pátek 18. 09. JUN: KLH - HC Energie Karlovy Vary 16.00 h

pátek 23. 10. SD: KLH - HC Energie Karlovy Vary 16.00 h

středa 28. 10. JUN: KLH - HC Plzeň 1929 14.00 h

Neustále se ztenčující základna chlapců, kteří se rádi nechají zaučit do tajů hry nikterak netěšila žádného příznivce ledního hokeje. O to méně jeho vrcholné představitele, trenéry a funkcionáře. Ty také trápila přílišná zaujatost na výsledky, do které se hráči zapojují již od raného věku, příliš brzká specializace na úkor všestranného rozvoje, velké procento hráčů, kteří s hokejem skončí ve věku mezi třináctým a šestnáctým rokem, a v neposlední řadě taktéž neochota některých trenérů ke vzdělávání sebe sama.
V pátek 28. listopadu pokračovala juniorská liga 19. kolem. Klášterečtí junioři zajížděli na Kladno, kde je čekal těžký zápas. První vzájemný souboj skončil na Kladně 8:8 a historie se opakovala. Zápas byl dramatický především v závěru. Dvě a půl minuty před koncem šli totiž klášterečtí do vedení 4:5. O minutu později však bylo vyrovnáno. A tak také utkání skončilo. Kladno nemá bodů na rozdávání a tak bylo s výsledkem spokojeno.
Spojené mužstvo kláštereckých a kadaňských juniorů začalo letošní ročník juniorské ligy více než dobře. Ačkoli současná třetí pozice v tabulce tomu příliš neodpovídá, v dosavadních zápasech prohráli jen jednou a to s pražskou Hvězdou. Dvakrát ovšem remizovali a proto nejsou na místě prvním.
Jedním z kláštereckých hokejistů, kteří letos v Chomutově vybojovali postup do extraligy juniorů, je Marek Jáchym. Chomutovský dres však nebyl jediným, který letos Marek oblékl.
Junioři začali víkendové dvoukolo vítěstvím nad dalším severočeským celkem. Po vyrovnaném utkání a gólové přestřelce se radovali domácí.
I ve druhém utkání tohot víkendu se radovali naši junioři. Na ledě pražské Hvězdy zvítězili těsně 3:2.
Chomutovští junioři si i přes porážku v minulém kole drží druhou příčku. Třetí Hvězda jim ale nebezpečně šlape na paty. Oba celky mají shodně 14 bodů a také stejný rozdíl skóre. Severočeši tak jen díky vyššímu poštu vstřelených branek zuby nehty brání druhou pozici.
Junioři i v nedělním potvrdili svou formu. Utkání s Teplicemi sice nebylo jednoduché, neboť poslední celek tabulky bojoval ze všech sil, přesto se domácím podařilo zvítězit 5:3. Upevnili si tak druhou pozici v tabulce. Na první Klášterec ztrácí 3 body.
Na druhé místo tabulky vystřelil juniory páteční zápas v Mostě. Hosté už po první třetině jednoznačně rozhodli o tom, kdo odejde z ledu jako vítěz. Během úvodních dvaceti minut nastříleli svému soupeři šest! branek. Dnes od 16:00 přivítají junioři na domácím ledě Teplice a určitě by se rádi bodově dotáhli na svůj sourozenecký tým, který pod hlavičkou HC Klášterec okupující první místo.
O tomto víkendu nepoznali naši mladíci hořkost porážky. Děčínu nadělili v pátek dokonce sedm branek a zaslouženě se radovali z vítězství. V nedělním ukání přivítali na domácím ledě favorizovanou Hvězdu Praha. Chomutovští ale dokázali udržet se soupeřem krok a odnesli si bod za remízu 5:5.
Dvoukolem pokračovala o víkendu liga juniorů. Naši hráči se poprvé představili fanouškům na domácím ledě v neděli . Venku se "chomutovským" v prvních dvou utkáních příliš nevedlo. V Jablonci vyválčili minulý týden bod za remízu 3:3, tento pátek prohráli v Praze s Letňany 2:5. Premiérové vítězství si schovávali až pro své publikum. Výhra 4:1 těší o to víc, že z ledu neodcházel se svěšenou hlavou nikdo jiný než Sokolov.
V neděli sehráli junioři HC Vlci první mistrovské utkání Ligy juniorů skupiny A, když přivítali celek KLH Chomutov. Utkání začali skvěle a v první třetině si vypracovali převahu, kterou korunovali dvěma brankami. Bohužel soupeř ihned na začátku druhé třetiny rychle vyrovnal a vrátil se zpět do utkání. Hra se poté rozkouskovala a na obou stranách bylo hodně vyloučených. Třetí třetina byla hodně hektická, když se obě mužstva snažila strhnout vedení na svoji stranu. Domácí šli do vedení, ale hosté po nedorozumění domácích hráčů vyrovnali. V závěru domácí podržel velmi dobrý brankář Sýkora. Remíza je vzhledem k průběhu utkání spravedlivá.
CHOMUTOV - Lehce zmatení museli být všichni, kdo byli přítomni prvnímu regionálnímu střetnutí juniorů. Na chomutovském ledě totiž nastupovali domácí hokejisté pod hlavičkou HC Klášterec, naopak naši a kadaňští mládežnící pod hlavičkou KLH Chomutov. Oba kluby ale nastoupily ve svých tradičních dresech. Po přestřelce se z těsného vítězství 6:5 radoval domácí "Klášterec".
Velmi rychle se přibližuje chvíle, kdy většina týmů poprvé vyjede na ledovou plochu a určitě všichni, jak hráči, tak samozřejmě i fanoušci, se opět velmi těší na první přípravné zápasy. Stejně tak ale pohledy všech už směřují směrem k soutěžím, jejichž rozpisy už také většina klubů na svých webech zveřejnila.
Páteční večer jak jsme si již zvykli patří na kadaňském zimním stadionu juniorskému hokeji. Třetí celek prvoligové tabulky HC Klášterec hostil vedoucí celek BK Mladá Boleslav. Očekával se výborný hokej hodný špičce první ligy. Jenže zdání klame. Od prvních minut byli hosté lepším týmem a hned v úvodu otevřeli skóre v přesilovce. To samé se povedlo i domácím ve 12.minutě vyrovnal Hrdlička. Hosté opět přitlačili a do kabin se odcházelo za stavu 1:3. Ve druhé třetině klášterecký tým odpadl a boleslavští toho využili k navyšování skóre, postupem času to bylo již 1:7. Poté se trefil Kalinovič a upravil tak stav po dvou třetinách. V poslední třetině padly na obou stranách ještě dvě branky a utkání tak skončilo debaklem domácích 4:9.
V páteční večer byl na zimním stadionu v Kadani k vidění juniorský prvoligový hokej. Domácí HC Klášterec přivítali celek HC Baník Sokolov. Domácí potřebovali nutně zvítězit, aby neztratili kontakt s prvními dvěma celky. V první třetině si dokázali vytvořit dvoubrankový náskok. Ve druhé části se podařilo nejprve hostům snížit, ale Koblitz brzy odpověděl z přesilové hry. Domácí si v klidu hlídali náskok a do poslední části se šlo za stavu 5:2. Sokolovským se podařilo při hře čtyři na čtyři snížit a vycítil šanci, zejména když hráli pětiminutovou přesilovku. Podařilo se jim snížit na rozdíl jediné branky. V nervózním závěru si domácí už vedení vzít nenechali.
Po páteční porážce v Ml.Boleslavi se kadaňští junioři představili na domácím ledě a přivítali další celek ze středních Čech HK Kralupy nad Vltavou. V utkáni bylo mužstvo HC Klášterec jednoznačnými favority. Hosté jsou na předposledním místě prvoligové tabulky. Vítězství bylo více než povinné. V sestavě domácích byli tři hráči základní sestavy „A“ týmu, Krpenský, Stehlík a Chotaš. Do utkání vstoupili lépe domácí, v 6.minutě Krpenský otevřel skóre. V 9.minutě využil přesilovku Kotek a skóre první třetiny na 3:0 uzavřel v oslabení Kalinovič. Ve druhé třetině měli klášterečtí jednoznačnou převahu a dalšími brankami Stehlík a Toman zvýšili již na 5:0. V poslední části v pohodě hrající domácí vedení ještě navýšili, poslední branku vstřelil Krpenský a upravil tak skóre na konečných 9:0.
V neděli odpoledne zavítal na kadaňský zimní stadion celek juniorů HC Děčín změřit síly se svými vrstevníky z HC Klášterec. Domácí byli v utkání favority, neboť děčínští okupují předposlední místo tabulky. Klášterečtí chtěli také potvrdit vítězství z pátečního těžkého utkání v Sokolově. Od počátku zápasu byli také lepším týmem. Do vedení šli po dorážce Tomana, jenže hosté zbraně nesložili a skóre v úvodu druhé části otočili. Černožlutí tak museli zabrat a dvěma rychlými brankami se opět dostali do vedení na 3:2. Ve druhé části se ještě trefil Hartman a na konečných 5:2 upravil dvě minuty před koncem Kalinovič.
Nedělní odpoledne patřilo na kadaňském zimním stadionu juniorskému hokeji. Domácí celek HC Klášterec přivítal souseda z tabulky HC Vlci Jablonec. Jablonečtí mají o bod méně, ale k dobru jeden odložený zápas. Čekal se tuhý boj o každý kousek ledu. V první třetině padl jediný gól, přesilovou hru čtyři na tři využil Pira. V úvodu druhé části nejprve zvýšil Jáchym, jenže hosté se nevzdávali a při přesilovce pěti proti třem snížili zásluhou Malinského. Vlci nepříjemně kousali a klášterečtí měli kolikrát obrovské štěstí, že neinkasovali vyrovnávací branku. Ta přišla v padesáté minutě, kdy jablonečtí byli lepšími hráči na ledě. Netrvalo dlouho a Toman využil přesilovku a vrátil domácím vedení. Přes hektický konec, kdy hráli ve dvojnásobném oslabení vítězství 3:2 udrželi.
Nedělní odpoledne patřilo po dlouhé době na kadaňském stadionu juniorskému hokeji. Junioři HC Klášterec přivítali rivala z okresního města KLH Chomutov. Domácí chtěli získat dva body, nejen proto, že v minulém kole nešťastně prohráli, ale chtěli navázat na vítězství z chomutovského ledu. V první třetině se diváci branky nedočkali. V polovině utkání se ujali chomutovští vedení zásluhou Voborníka, ale domácí obrátili skóre střelami Krpenského a Kadlece. V poslední části hosté otočili skóre dvěma brankami v přesilovce. V závěrečné minutě domácí odvolali brankáře a Kadlec zaslouženě vyrovnal na konečných 3:3.
K l á š t e r e c n a d O h ř í - Dnes pokračuje již 10. kolo druhé hokejové ligy skupiny západ. Čtvrtý tým tabulky zajíždí do města Klatovy, které se prozatím drží v postupových příčkách zajišťující play off. Domácí jsou na šestém místě a ztrácí na náš tým pouhé tři body. Dá se říci, že se dnes hraje souboj o šest bodů. Důležité utkání začíná v 17:30 hodin na zimním stadióně v Klatovech. Pro diváky jsou samozřejmě připraveny změny stavu.
Dorost Kadaně a Klášterce nevstoupil do nového ročníku soutěže nejlépe. Svěřenci trenéra Lukeše ani napopáté nedokázali zabodovat. Nováček soutěže, v tabulce předposlední Benátky, si odvezl kromě výhry 2:4 také jedno nepříjemné zranění. Vteřinu před koncem dostal trest ve hře Jan Bezděk, který ale cestou do šatny zkolaboval. S těžkým otřesem mozku byl hospitalizován v kadaňské nemocnici.

Páteční večer na kadaňském zimním stadionu patřil jako již tradičně juniorskému hokeji. Klášterečtí přivítali celek PZ Kladno. Očekávalo se vyrovnané utkání, jenže hned v úvodu se domácí pustili do svého soupeře bez respektu a už ve čtvrté minutě donutili po třech brankách střídat hostujícího gólmana. Adaňští byli po celý zápas jednoznačně lepší, hosté se nezmohli na nic jiného než na faulování. Dva hráči dostali trest ve hře. Půl utkání domácí odehráli v exhibičním tempu a evidentně se šetřili na nedělní utkání. Zápas byl pouze otázkou skóre. Hattrickem se blýskli Jáchym a Paul, domácí tak jednoznačně zvítězili 9:0.
Ve čtvrtém kole dorostenecké 1.ligy zajížděli dorostenci HC Klášterec na led rivala KLH Chomutov. Zvláštní atmosféru mělo utkání pro celou řadu hráčů na obou stranách, kteří nastoupili proti svým bývalým klubům. Domácí rozhodně neztráceli čas a hned po čtyřiceti vteřinách se ujali vedení gólem Koláře při vlastním oslabení. Ještě do přestávky přidal druhou trefu David Žižka a ve 24. minutě zvýšil Tomáš Heindl už na 3:0. Klášterečtí už pouze snížili Sankem na konečných 3:1.
Po smolném pátečním utkání zajížděli v neděli v rámci 3.kola juniorské ligy klášterečtí junioři k derby na led KLH Chomutov a chtěli napravit těsnou porážku s Mostem. Úvod utkání vyšel domácím, kteří se ujali v 11.minutě vedení. Od té doby však otěže zápasu přebírali černožlutí. Z velkého tlaku však dlouho nedokázali nic vytěžit. Zlom nastal až ve třetí třetině, kdy hned v úvodu vyrovnal Pira. O šest minut později dostal hosty do vedení Toman a o definitivní tečku utkání a klid na hokejky dodal v 54.minutě Nguen. Klášterečtí si tak zaslouženě odvážejí dva body za vítězství 1:3. Nebýt ještě výborného brankáře domácích Štěrby, utkání by skončilo daleko větším rozdílem.

Páteční večer na kadaňském zimním stadionu patřil juniorskému hokeji. Do Kadaně přijel celek juniorů HC Most, kteří v prvním kole porazili doma Kralupy a chtěli i nadále zůstat 100%. Jenže domácí byli po jednoznačné nedělní výhře značně povzbuzeni a tak se očekávalo kvalitní utkání. To se také potvrdilo utkání se hrálo ve velkém tempu, domácí šli brankou do šatny do vedení. Po přestávce mostečtí využili přesilovku. V polovině utkání došlo k výpadku el. proudu a na čas se utkání přerušilo. A byli to hosté, kteří naopak brankou do šatny šli do vedení. V poslední třetině již branka nepadla a tak klášterečtí prohráli 1:2.

K prvnímu utkání nové sezóny nastoupili junioři HC Klášterec proti nováčkovi 1.ligy HC Stadion Teplice, kteří jsou posíleni o několik hráčů z Ústí n/L. V počátku utkání bylo hodně vyrovnané, ale v přibývajících minutách zkušenější domácí ukazovali kdo je pánem na ledě. Utkání se stalo jednoznačnou záležitostí a domácí zvítězili vysoko 8:1.
Průvodním znakem celého střetnutí byla častá vylučování, a tak není divu, že o výsledku rozhodly přesilové hry. Hra byla neustále přerušována, a proto si náročné oko diváka na své moc nepřišlo. Hrál se podle očekávání oboustranně spíše urputný a bojovný hokej. I výsledek tomu odpovídá, po boji zvítězili kadaňští junioři 3:4
V nedělním turnaji naši kluci nezklamali domácí fanoušky a v nervy drásajícím finálovém utkání proti týmu HC Děčín vyhráli utkání 3:2.

Klášterec ztratil vedení v poslední třetině

Další kolo Krajské hokejové ligy svedlo dohromady Litoměřice "B" a klášterecké hokejisty. Obě...

Klášterečtí nedali Lovosicím šanci!

Další utkání Krajské ligy mužů mají úspěšně odehrané klášterečtí hokejisté kteří na svém kluzišti...

Klášterečtí vezou z Roudnice vysokou výhru!

Po domácím debaklu s Mostem zajížděli v dalším kole Krajské ligy mužů klášterečtí hokejisté na...

Klášterec dostal od Mostu jedenáct branek!

Třetí kolo Krajské ligy mužů nezastihlo klášterecké hráče v dobrém rozpoložení. Na domácí kluzišti...

Klášterec přestřilel v derby Kadaň "B"

Ve druhém kole Krajské ligy mužů ledního hokeje zavítali klášterečtí hokejisté do sousední Kadaně,...

Tři body na úvod! Klášterec porazil Louny

Klášterečtí hokejisté mají na svém kontě premiéru v novém ročníku Krajské ligy a hned si můžou...

Klášterec zdolal Mostecké Lvi na nájezdy!

Kláštereckým hokejistům se ve druhém přátelském zápase povedla odveta proti Mosteckým Lvům a po...

Copyright © 2017 HC Klášterec nad Ohří & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | Brankářské masky