Jakub Loučka | sobota 4.5.2013

Příprava na sezónu 2013/2014 začíná

Příprava na sezónu 2013/2014 začíná Minulá sezóna skončila teprve před pár týdny, ale na kláštereckém zimním stadionu je s příchodem května opět živo. Pomalu se totiž začínají připravovat všechny věkové kategorie novou sezonu. Během dvou měsíců absolvují malí i velcí hokejisté tzv. letní přípravu, která je nachystá na nadcházející sezónu.

 
 
 

Duben, měsíc hokejových prázdnin, skončil a pro všechny hráče začíná příprava na suchu. Přípravku a 1. třídu čekají pod vedením Aleše Kutálka a Jiřího Pokorného pravidelné tréninky v tělocvičně zimního stadionu. U této věkové kategorie se jedná o všestrannou pohybovou přípravu, která je pro ty nejmenší především zábavou. „Pokud by někdo měl zájem začít s hokejem i v tomto ročním období, velmi rádi Vás uvítáme každé pondělí a středu v 15:15 před zimním stadionem,“ říká hlavní trenér Jiří Pokorný.

Klášterečtí druháčci budou trénovat společně se 3. třídou třikrát týdně a využijí k tomu i další možnosti areálu – např. kurty s umělou trávou. Dalším místem pro trénink je areál aquaparku, který budou využívat také hráči 4. třídy, na něž čekají tréninky čtyřikrát v týdnu. Společný trenér pro 2., 3. a 4. třídu Jakub Loučka k tomu dodává: „Letní přípravu zaměříme především na rozvoj pohybových dovedností, a to jak těch všestranných formou her, tak i těch hokejových. Díky spolupráci 3K můžeme využít ledové plochy v Chomutově k tréninkům na ledě, což se nám již v minulé sezóně velmi osvědčilo. V červnu nás tak čeká jeden týden na ledě, na který se všichni moc těšíme“.

Mladší žáci (hráči narození v ročnících 2002 a 2003) se budou připravovat pod vedením trenérského dua Petr Mikeš – Tomáš Gerstner. Stejně jako mladší kategorie budou využívat všechny sportoviště včetně ledové plochy v Chomutově k co nejpestřejšímu tréninku. „Po loňské vydařené sezóně budou cíle v nadcházející sezóně ještě vyšší a je třeba se na ni dobře připravit,“ upozorňuje hlavní trenér Petr Mikeš.

Družstvo starších žáků bude v nové sezoně tvořeno hráči narozenými v ročnících 2000 a 2001. I oni v rámci kombinované přípravy využijí ledové plochy v Chomutově, a to celkem osmkrát. Kromě těchto „ledových“ tréninků čeká na svěřence Radka Nerada řada „suchý“ tréninků, které budou doplněny o tréninky na skatemillu – speciálním bruslařském trenažéru – pro vybrané hráče této věkové kategorie. „Příprava bude pestrá, ale náročná zároveň. Na kluky čeká v sezóně nabitý program včetně akcí výběru 3K - tréninky, zápasy, turnaje, a je potřeba, aby na to byli kluci připravení,“ uvědomuje si hlavní trenér Radek Nerad. „Přípravu zaměříme na rozvoj rychlosti a síly, především pak dolních končetin,“ přibližuje. „Samozřejmě, že se najde čas i na hry,“ uzavírá s úsměvem bývalá dlouholetá opora zadních řad HC Klášterec nad Ohří.

Kategorie dorostů, mladšího a staršího, jsou stejně jako v minulém roce v partnerské Kadani, pro ty nejtalentovanější pak v extraligovém Chomutově. Naproti tomu kategorie juniorů bude opět v Klášterci nad Ohří pod vedením trenérské dvojice Michal Jäger – David Suk. Michal Jäger se na lavičku juniorů postavil až v průběhu loňské sezóny, kdy na pozici hlavního trenéra po šňůře proher nahradil Ladislava Kubáta. Po dramatickém závěru sezóny se nakonec podařilo udržet ligu juniorů i pro nadcházející ročník. „Loňská sezóna byla jedním slovem katastrofa a jediným úspěchem byla záchrana ligy,“ ví asistent trenéra David Suk, který byl u týmu po celý rok. „Do nové sezóny chceme vstoupit se širším, dobře fyzicky připraveným kádrem,“ přibližuje dále, „a pohybovat se pokud možno v co nejvyšších patrech tabulky,“ dodává odhodlaně dlouholetý útočník kláštereckého hokejového klubu.

O složení A týmu včetně realizačního týmu vás budeme informovat v průběhu příštího týdne.

Klášterec ztratil vedení v poslední třetině

Další kolo Krajské hokejové ligy svedlo dohromady Litoměřice "B" a klášterecké hokejisty. Obě...

Klášterečtí nedali Lovosicím šanci!

Další utkání Krajské ligy mužů mají úspěšně odehrané klášterečtí hokejisté kteří na svém kluzišti...

Klášterečtí vezou z Roudnice vysokou výhru!

Po domácím debaklu s Mostem zajížděli v dalším kole Krajské ligy mužů klášterečtí hokejisté na...

Klášterec dostal od Mostu jedenáct branek!

Třetí kolo Krajské ligy mužů nezastihlo klášterecké hráče v dobrém rozpoložení. Na domácí kluzišti...

Klášterec přestřilel v derby Kadaň "B"

Ve druhém kole Krajské ligy mužů ledního hokeje zavítali klášterečtí hokejisté do sousední Kadaně,...

Tři body na úvod! Klášterec porazil Louny

Klášterečtí hokejisté mají na svém kontě premiéru v novém ročníku Krajské ligy a hned si můžou...

Klášterec zdolal Mostecké Lvi na nájezdy!

Kláštereckým hokejistům se ve druhém přátelském zápase povedla odveta proti Mosteckým Lvům a po...
 
 
 
Copyright © 2017 HC Klášterec nad Ohří & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | Brankářské masky