Ani z Trutnova se body nevezou

Klášterecké hokejisty trápí koncovka. V prvním letošním zápase vyšli gólově naprázdno a ani v Trutnově se jim střelecky příliš nedařilo. Trefili se jen dvakrát. Domácí vstřelili góly tři a připsali si stejný počet bodů. Všechny branky padly už v první polovině zápasu. Ve zbývajících třiceti minutách už se žádný střelec nenašel a Severočeši by měli znovu zabrat.
7. ledna 2009 | 18:00
3:2
1:1, 2:1, 0:0

branky a nahrávky: Branky a nahrávky: 4. Mikšovský (Andres), 26. Chytráček (Havlíček, Králíček), 27. Potůček (Hornyš) - 5. Řepík (Novák, Polubjak), 28. Palubjak (Novák, Kotrouš). Rozhodčí: Úlehla. Vyloučení: 9:8. Diváci: 230. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:2.

Trutnov: Landsman – Jaroměřský, Marša, Drábek, Hornyš, Rejzek, Tomáš, Kučera – Horák, Polák, Potůček – Andres, Divíšek, Mikšovský – Králíček, Havlíček, Chytráček.

Klášterec nad Ohří: Damašek (Studnička) - Řezníček, Spitzer - Zmeškal, Palubjak - Boguský, Kramár - Koblitz - Miklovič, Boušek, Panocha - Řepík, Kotrouš, Novák - Hartman, Novotný, Krpenský - Moro, Dud ek, Jáchym

Hned po minutě hry se dostali hosté do přečíslení dva na jednoho, ale Novotného vychytal Landsman. Ke konci 4. min. zavezl Andres puk do pásma, protlačil se s ním až před gólmana, odražený puk se dostal přímo na hokejku Mikšovského, který střelou po zemi do poloprázdné brány otevírá skóre – 1:0. Vyrovnání ale přišlo hned za další minutku. Novák našel přihrávkou od mantinelu před bránou Řepíka, který střelou z první nedal Landsmanovi šanci – 1:1. V 8. min. měl obrovskou šanci Andres, který jel sám na gólmana, ale velkou šanci neproměnil. Dvě minuty před koncem první třetiny hráli domácí přesilovku. Od modré vypálil po zemi Jaroměřský a jeho střelu těsně před gólmanem šikovně tečoval Marša, bohužel jen do ramena brankáře.

V prvních pěti minutách druhé části nebyla k vidění žádná gólová šance, zato pak se s góly roztrhl pytel. Nejprve ve 26. min. zakombinovali v útočném pásmu Králíček a Havlíčkem a z jejich spolupráce vytěžil vedoucí branku Chytráček – 2:1. Přesně za další minutu to bylo už 3:1, když Potůček převzal za vlastní bránou puk od Hornyše, projel s ním přes celé hřiště a své sólo zakončil přesnou střelou. Za další dvě minuty hosté snížili. Domácí se bránili ve vlastním pásmu, nedařilo se jim vyhodit puk. Palubjak nahodil prudkou střelu na bránu a puk se přes houf bránících hráčů dostal až za záda bezmocného Landsmana – 3:2. Půl minuty před koncem třetiny ještě hosté nastřelili tyčku.

Na začátku poslední třetiny bylo k vidění jen série vyloučení. Hosté se postupně dostávali do tlaku, ale vstřelit branku se jim stále nedařilo. V závěru se nechal vyloučit Polák a hosté si vzali půl minuty před koncem oddechový čas. K závěrečnému tlaku se ale nedostali a tak si Trutnov připsal další cenné tři body do tabulky.