Další tři body, Klášterec zvládl severočeské derby v Mostě

Parádní série hokejistů Klášterce nad Ohří neskončila ani v devětadvacátém kole druhé ligy. Tým ze břehu Ohře sice v Mostě dvakrát prohrával, vždy ale dokázal náskok soupeře velmi rychle dotáhnout. Na konci druhého dějství se navíc trefil Stehlík, po něm vítězství v poměru 5:2 pečetili Řezníček a Kocek. Klášterečtí tak domů přivezli další tři body a svou sérii bez porážky prodloužili už na osm duelů.
6. února 2010 | 17:30 | Zimní stadion Most
2:5
1:1, 1:2, 0:2

branky a nahrávky: Branky a nahrávky: 3. Szakal (Ozolins), 21. Vrtek (Přeučil, Tauš) - 4. Kajer (Suk, Derfler), 25. Řepík (Pražák, Boguský), 40. Stehlík (Řezníček), 57. Řezníček (Kalinovič, Buchal), 58. Kocek. Rozhodčí: Würtherle – Nepomucký, Sekula. Vyloučení: 10:7 navíc Kuncl (MST) 10 min. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 160. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:5.

Mostečtí Lvi: Fiala (Melichar) - Martinka, Mizera, Panuška, Kuncl, Ambrož, Šulc, Martinec - Přeučil, Vrtek, Tauš - Kašťák, Šešina, Nedrda - Salač, Růžek, Havlůj - Eniks, Szakál, Ozolins - Böhm.

Klášterec nad Ohří: Damašek (Zavadil) - Klaus, Martínek, Řezníček, Koblitz, Kocek, Boguský - Kajer, Derfler, Suk - Bečváč, Buchal, Řepík - Zika, Stehlík, Pražák - Kalinovič, Novotný, Hartman.

Do utkání daleko lépe vstoupil domácí hokejisté. Ti se dočkali vedoucí branky už po třech minutách. Nadvakrát protlačil puk za Damaškova záda Adam Szakál - 1:0. Klášterec však zůstal trpělivý a hned o minutu později se dočkal vyrovnání na 1:1. Po kombinaci zakončoval Miloš Kajer. Hokejisté od Ohře mohli jít ještě v první třetině do vedení, přesilovku pět na tři však využít nedokázali.

Naopak Most na začátku druhého dějství zužitkoval početní výhodu 4 na 3. Přeučilovu dělovku dorazil do sítě Vladislav Vrtek - 2:1. Ovšem ani tentokrát se Baník ze svého vedení příliš dlouho neradoval. V pětadvacáté minutě nahodil na branku Mostu puk Libor Řepík, gólman Fiala lehkou střelu podcenil a kotouč se ocitl v síti - 2:2. Hosté ještě více ožili a výsledkem byla třetí branka ve svatyni Mostu. Řezníček objel branku, nahrál mezi kruhy a Jan Stehlík se trefil mezi Fialovy betony - 2:3. Do konce druhé části v tu chvíli zbývalo pouhých osm vteřin.

V poslední třetině se hrálo hodně opatrně. Most se snažil o vyrovnání, ale v koncovce mu to moc nešlo. Definitvní rozluštění bodové zápletky přinesla až 57. minuta. Po pravém křídle si do útočného pásma najel Ladislav Řezníček a střelou k tyči rozhodl. Domácí tým poté zkusil hru se šesti bruslaři v poli, která byla ještě umocněna přesilovkou. Ovšem gól už Most nedal. Naopak na konečných 2:5 uzavřel střelou přes celé hřiště do prázdné Martin Kocek.

Kaňkou na celém závěru utkání bylo zranění kláštereckého obránce Martina Klause. Ten se při power-play nepříjemně srazil s Přeučilem a musel být odnesen z ledu na nosítkách. Přejme mu tedy brzké uzdravení.

Ohlasy trenérů

Kamil Kašťák (trenér Mostu): Dneska se mi to těžko hodnotí. Nemyslím si, že jsme byli horším týmem, byl to podle mě docela vyrovnaný zápas. Konci druhé třetiny předcházela naše chyba, která znamenala gól do šatny. To byl podle mě rozhodující moment. V poslední třetině jsme se snažili výsledek zvrátit, ale soupeř přidal čtvrtou branku, odvolali jsme gólmana, ale už to byla taková křeč. Klukům nemůžu nic vytknout, bojovali, ale bylo vidět, že Klášterec má zkušené mužstvo a výsledek si už dokázal pohlídat.

Petr Mikeš (trenér Klášterece): První třetina byla vyrovnaná, šance byly na obou stranách. Most šel na začátku druhé třetiny v přesilovce do vedení, ale potom si myslím, že už jsme byli lepším týmem a výsledek jsme otočili. V poslední třetině už jsme si hlídali náskok, který jsme na konci zápasu ještě dokázali navýšit až na 5:2. Takže si myslím, že jsme byli lepším týmem a 3 body jsme si zasloužili.