První letošní výhra Klášterce v krásném utkání

Atraktivní zápas s výborným koncem předvedli klášterečtí hokejisté v utkání s Milevskem. V první třetině sice nepadl gól, ale klášterečtí byli aktivní a snaživostí překvapili nejen hráče hostujícího celku, ale také vlastní fanoušky. Milevsko se jen těžko dostávalo v průběhu celého utkání do šancí, naopak domácí fanoušci a diváci měli spoustu důvodů ocenit potleskem výkon kláštereckého áčka, které nedalo soupeři ani na chvíli vydechnout. Konečný výsledek 3:2 je tak nejen satisfakcí za výsledky z posledních utkání, ale snad i předzvěstí lepších časů, které čekají na klášterecké borce.
21. ledna 2009 | 18:00
3:2
0:0, 2:1, 1:1

branky a nahrávky: Branky a nahrávky: 24. Buchal (Řezníček), 36. Stehlík (Pražák, Kocek), 41. Kramár (Stehlík, Kocek). Rozhodčí: Florian - Gerát, Sentenský. Vyloučení: 8:9. Střely na branku: 45:33.

Klášterec nad Ohří: Damašek - Řezníček, Spitzer, Palubjak, Zmeškal, Kramár, Kocek, Ambrož, Boguský - Panocha, Buchal, Žemlička, Kalinovič, Kotrouš, Řepík, Pražák, Stehlík, Novák, Jáchym, Dudek, Krpenský.

Milevsko: Svoboda - Procházka R., Štych, Žlůva, Procházka O., Chaloupka, Matouš, Štefan, Hamerle, Šperger, Šulčík, Müller, Urbanec, Kálal, Fořt, Suchánek, Kořánek.

Středeční utkání začalo zostra, už po deseti sekundách zazvonila tyč Damaškovy branky a nejedno srdce domácího fanouška se na okamžik zastavilo. Ta správná resuscitace všakl přišla už za půl minuty, domácí dělovku od modré však milevský gólman Svoboda kryl. V 5. minutě se klášterečtí usadili v milevské třetině a pořádně zamotali hostující obraně i brankářovi hlavu, gól z toho ovšem nebyl. A nepadl ani v dalších minutách první třetiny, byť se domácí velmi snažili a hráli hokej, který se fanouškům líbil. Hosté se do šancí dostávali zřídka a když už se dostali před kláštereckou branku, narazili na spolehlivého Damaška. V největší šanci první části hry se tak pravděpodobně ocitl Jan Stehlík v 17. minutě. Svoboda vyrazil nahozený puk před najíždějícího Stehlíka, ale tomu se bohužel pro domácí nepodařilo tuto šanci zužitkovat.

A tak se do druhé třetiny vstupovalo za bezbrankového stavu. Ten ovšem trval jen necelé čtyři minuty druhé části hry. Potom se v motanici před Svobodovou brankou zorientoval důrazný Jaroslav Buchal a otevřel skóre zápasu. Domácí i nadále hráli výborný hokej a Milevsko jim v tom zdatně sekundovalo, takže fanoušci se rozhodně nenudili. Zvláště pak v 36. minutě, kdy se domácím zadařilo a vstřelili druhý gól. Přesilovkovou Pražákovu dělovku od modré tečoval za Svobodova záda Jan Stehlík a klášterecký stadion vypukl v nadšení. To však trvalo pouhé tři minuty. Potom snad jedinkrát v utkání zkolabovala obrana, Jiří Müller prošel až před Damaška a zavěsil nad jeho levé rameno první gól hostů. Těsný výsledek, se kterým se odcházelo do šaten, sliboval zajímavý hokej i do poslední třetiny.

A věci se opravdu děly. Na začátku třetiny dohrávali domácí přesilovku a dokonale ji využili. Už po devatenácti sekundách propálil milevského gólmana Dominik Kramár a Klášterec vedl 3:1. Ještě neskončila první minuta poslední třetiny, když se před Svobodou ocitl úplně osamocený Panocha. Z úhlu se pokusil milevského brankáře obhodit a také se mu to podařilo. Puk se ovšem odrazil od tyče a vrátil se ke Svobodovi, který jej ihned ukryl v lapačce. Fanoušci se sice dožadovali uznání branky, ale hlavní rozhodčí byl neoblomný. Milevsko bylo v poslední části hry mnohem nebezpečnější a Damašek měl plné ruce a nohy práce. Naštěstí všechny akce hostů zlikvidoval a vysloužil si pochvalné výkřiky fandů. Damaškovo umění však nestačilo na střelu Jiřího Müllera v 54. minutě. Milevský útočník si letící puk srazil rukavicí na led a vkleče jej dorazil do klášterecké sítě. Klášterečtí hráči marně protestovali, že Müller sevřel puk v rukavici, gól platil. Hlavní rozhodčí vůbec budil v průběhu zápasu bouřlivé reakce diváků a tu poslední si vysloužil patnáct sekund před koncem utkání. Milevští se rozhodli ke hře bez brankáře, Svoboda vyjel z branky ke střídačce, když se puk dostal k Jaroslavu Buchalovi. Svoboda se v půli cesty otočil a spěchal zpět do branky. Buchal sice Svobodu překonal, ale rozhodčí gól neuznal, protože už před tím odpískal pro hosty trest za příliš mnoho hráčů na ledě.

Ohlasy trenérů

Petr Nekvinda, trenér - My jsme dneska hráli velmi dobrý hokej, myslím si, že i diváci si přišli na svý. Já jsem už říkal, že v Trutnově i s Řisutama jsme hráli dobře, i když tomu výsledky neodpovídali, a dneska se to potvrdilo. Jsem rád, že nám přišli pomoci i kluci z Kadaně, což nás taky hodně zvedlo. Ale musím smeknout klobouk před výkonem a bojovností kluků, kterou dneska předvedli. Dvě třetiny jsme byli lepším týmem a ta poslední třetina byla vyrovnaná. My jsme v ní měli míň ze hry, protože hosté tady nechtěli nechat body. Taky bych chtěl poděkovat divákům a myslím si, že dnes si přišli na svý a bylo hodně znát, že fandili. A to nám taky pomohlo.

Dominik Kramár - Dneska jsme hráli všichni dobře. Navázali jsme na výkon z Písku a všichni jsme dnes bojovali pro vítězství. Milevsko patří k těm těžším soupeřům, nejspíš mají postupové ambice, ale my jsme dnes bojovali a jsme rádi, že jsme s nimi vyhráli.