Litoměřice vyhrály po nájezdech, v semifinále vedou 1:0

Dramatickou podívanou nabídlo první semifinále play-off druhé hokejové ligy. Litoměřice vedly v Klášterci po trefě Nováka, ale domácí dokázali díky Tonovi a Zmeškalovi skóre otočit. V závěru druhé periody však srovnal znovu Martin Novák. Do konce základní hrací doby už branka nepadla, na řadu tak přišlo prodloužení. Ani to vítěze neurčilo, poprvé v play-off si tak Klášterec zkusil penaltovou loterii. Úspěšný v ní nebyl. Ve čtvrté sérii rozhodl hostující Martin Tvrzník, Stadion tak vede v sérii 1:0.
21. března 2010 | 18:00 | Zimní stadion Klášterec nad Ohří
2:3sn
2:1, 0:1, 0:0 - 0:0 - 0:1

branky a nahrávky: Branky a nahrávky: 15. Ton (Buchal), 20. Zmeškal (Buchal) – 3. Novák (Procházka, Hillmich), 37. Novák (Hlusička, Kouba), rzh. náj. Tvrzník. Rozhodčí: Nečas – Ruchař, Andrejsek. Vyloučení: 3:3. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: –––. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, SN 1:2. Stav série: 0:1.

Klášterec nad Ohří: Damašek – Martínek, Rutta, Kocek, Boguský, Řezníček, Zmeškal, Mašek, Krupka – Kajer, Derfler, Zika – Suk, Stehlík, Pražák – Ton, Freiberg, Buchal – Bečvář, Kadlec, Kalinovič.

Litoměřice: Volke – Kouba, Macek, Kaltenböck, Musílek, Kolbaba, Hillmich, Malý – Slížek, Hořčička, Novák – Buďa, Šafer, Tvrzník – Procházka, Zuziak, Hlusička – Horejsek.

Sérii hranou na tři vítězná utkání zahájili klášterečtí hokejisté na domácím ledě, ale příliš se z toho neradovali. Už ve 3. minutě nedokázali domácí v oslabení vyhodit puk ze třetiny a v závaru před Damaškovou brankou se nejlépe zorientoval Martin Novák – Litoměřice vedly 0:1. O minutu později skončilo za zády kláštereckého gólmana dlouhé nahození Tomáš Hillmicha od červené čáry. Hosté se sice radovali z branky, ale předčasně. V okamžiku střely byl ještě Hlusička v ofsajdu a gól proto nebyl uznán. Ve 14. minutě měli domácí opět namále, když se před Damaška prodral Novák. Podařilo se mu zakončit a klášterecký gólman chvíli netušil, kde má puk, dokud jej nevyklepal ze své výstroje. O minutu později také domácí využili přesilovku. Buchal z otočky přesně našel před brankou úplně volného Karla Tona, který srovnal stav utkání na 1:1. Pro hosty musel být šokem druhý klášterecký gól. Padl totiž dvě vteřiny před koncem třetiny, když už se všichni chystali do kabin. Hned z vhazování našel Buchal volného Jana Zmeškala a ten nedal litoměřickému gólmanovi Volkemu šanci.

Druhá třetina domácím ovšem příliš radosti nepřinesla. V nadějné šanci se sice ocitl v 36. minutě Miloš Kajer, ale Volke puk za svá záda nepustil. Bohužel Damašek o minutu později tolik štěstí neměl. V kolotoči před domácí brankou se hlava nezamotala pouze litoměřickému Martinu Novákovi, který srovnal na 2:2.

V poslední části hry se činila obě mužstva. V 50. minutě se před Damaškovou brankou dokonce odehrál pěstní souboj Suk – Šaffer. Góly však nepadly ani do jedné ze sítí. A tak se šlo do prodloužení. Jenže ani nastavených deset minut rozhodnutí nepřineslo a Klášterec tak poprvé v play-off okusil samostatné nájezdy.

V nich byli nakonec úspěšnější hosté, když rozhodující nájezd proměnil Martin Tvrzník a rozhodl o tom, že Litoměřice se ujali vedení v semifinálové sérii.