Klášterec si připsal druhou výhru!

Další přípravné utkání odehráli klášterečtí hokejisté. Na svém kluzišti přivítal tým od Ohře tradičního soupeře z Děčína a po dobrém výkoně v Sokolově se klášterecké mužstvo chtělo dobře prezentovat i před domácím publikem a to se mu také nakonec podařilo. Po bezbrankové první třetině se nám s góly roztrhl v té druhé třetině pytel. Klášterec vyhrál prostřední třetinu 4:1 a do třetí periody nastupoval už v klidu. Poslední tečku za utkání udělal v závěru utkání Vladislav Vrtek, který se stejně jako v Sokolově i v dnešním utkání prosadil hned dvakrát.
18. srpna 2016 | 18:00 | Klášterec nad Ohří
5:1
0:0, 4:1, 1:0

branky a nahrávky: Branky a nahrávky: 21. Huňady (Vrtek, Toušek), 32. Mála (Páleník), 32. Šmejc (Bečka), 34. Vrtek (Vlastník), 59. Vrtek (Mála) – 33. Vegner (Kopta)

Klášterec nad Ohří: Kaššák (Tichý) – Žižka, Páleník, Kuncl, Kopica, Sklenička, Müller, Toušek, Charousek, Huňady, Mála, Vrtek, Vlastník, Diviš, Zdeněk, Bečka, Strunz, Tupý, Macháček, Šmejc, Kellerstein

Děčín: Michajlov (Šticha) – Vegner, Procházka, Hucek, Trončinský, Kvaček, Michailičenko, Bačár, Sýkora, Patzelt, Vykouk, Kopta, Zajan, Fojč, Strnad, Kment

Do dnešního zápasu nastupovala obě družstva už trochu rozehraná. Klášterec si poradil v prvním přípravném utkání na ledě Sokolova 6:5 a dobře se tak naladil na střetnutí s Děčínem. To hostující celek odehrál už dokonce dva přátelské zápasy. Nejprve nestačil na Řisuty, když si na jejich kluzišti připsal porážku 2:5, ale hned o pár dní si na svém ledě spravil se stejným soupeřem chuť, když ho porazil 5:3.

Hned v úvodu zápasu byl aktivnějším celkem Klášterec. Po několika sekundách hry se dostal k puku Patrik Huňady, který zavezl puk až před děčínskou branku, ale tam se už domácí Žižka nedokázal prosadit. Poté přišla chvilka Děčína. Hostující hráči se usadili před domácí brankou, ale finální střela nakonec nepřišla. Hra se přelévala z jedné strany na druhou a i když se hrál "jen" přátelský zápas, mohli příznivci jak Klášterce tak i Děčína sledovat docela pěkný hokej. V 8.minutě přišla největší šance ke vstřelení branky domácího mužstva v první třetině. Do úniku se dostal Jiří Charousek, který si ale nakonec na hostujícího brankáře nepřišel. O pár minut později to byl zase hostující Sýkora, kdo neproměnil jak se říká tutovku, když přestřelil zcela odkrytou domácí branku. První třetina nám branku nenabídla a tak se šlo do šaten za stavu 0:0

Do druhé třetiny nastoupil opět aktivněji domácí celek, který se také dostal rychle do vedení. Neuběhla ani minuta a hrstku kláštereckých příznivců rozveselil Patrik Huňady. Ten se dostal před brankou hostí k puku a poté ho poslal za záda Michajlova. Děčín chtěl co nejrychleji vyrovnat a to se mu také málem podařilo ve 24.minutě. Před brankou se dostal k puku Kopta, který se už skoro mohl radovat ze vstřelené branky, ale Kaššák v domácí brance předvedl v leže výborný zákrok a udržel tak skóre ve prospěch svého mužstva. Další branka přišla ve 32.minutě a byli to opět domácí, kdo se mohl radovat. Od modré čáry vyslal střelu Páleník, který už pak jen sledoval Františka Málu jak jeho střelu tečuje za záda hostujícího brankáře. Poté uběhlo pouhých 25.vteřin a Klášterec vedl už 3:0. Spolupráce z klášterecké juniorky přinesla své ovoce. Bečka zavezl puk až před hostující branku, tam si všiml svého ještě lépe postaveného spoluhráče Filipa Šmejce, který už zasunul puk do polo-odkryté branky. Po této brance domácí mužstvo trochu polevilo a Děčín toho hned minutu po klášterecké brance využil, když se za Kaššáka trefil Zdeněk Vegner. Klášterci trvalo jen dalších 15.vteřin než si vzal své tříbrankové vedení zpět. Pěknou akci předvedli Jiří Vlastník s Vladislavem Vrtkem a druhý jmenovaný prostřelil Michajlova. Klášterec tak vedl po této velmi pěkné pasáži hry už 4:1 a do konce druhé třetiny to také zůstalo

Třetí třetina nabídla divákům dalo by se říci uvolněný výkon obou mužstev. Klášterec se nikam už moc nehnal, Děčín hrozil jen ojediněle a hrálo se spíše ve středním pásmu. Poslední část hry nabídla jedinou branku a to když se necelé dvě minuty před koncem šikovně protáhl kolem levého mantinelu až před hostující branku Vladislav Vrtek, který si pukem lehce zamíchal a poté ho poslal za záda Michajlova. Klášterec si tak i ve svém druhém přípravném zápase připisuje po dobrém výkonu další výhru.