Klášterec letos poprvé tříbodový!

Klášterečtí hokejisté poprvé v novém roce zvítězili a získali 3 body. A to navíc na ledě ambiciózního Písku! Za stavu 2:2 minutu před koncem vše nasvědčovalo tomu, že utkání dospěje do prodloužení. Osudová chyba jednoho z domácích obránců ale stála Písecké body. Martin Kalinovič při své premiéře vstřelil vítězný gól.
17. ledna 2009 | 17:00 | Zimní stadion v Písku
2:3
2:1, 0:1, 0:1

branky a nahrávky: Branky a nahrávky: 7. Ježek (Burkoň, Pavel Procházka), 13. Slavík (Hovora) - 4. Kotrouš (Kocek), 23. Žemlička (Buchal, Panocha), 60. Kalinovič (Kramár, Řepík).

Rozhodčí: Pražák - Černý, Suchánek.
Vyloučení: 7:10. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0.
Diváci: 480.

Písek: Kubiš - Burkoň, Svoboda, Kalečík, Kříž, Bílek, Procházka P., Martinka - Bláha, Míka, Nikodém, Ježek, Pitel, Hovora, Slavík, Mošovský, Vondřich, Novák, Gába, Novotný

Klášterec nad Ohří: Damašek - Řezníček, Spitzer, Palubjak, Zmeškal, Kocek, Kramár, Ambrož, Boguský, Panocha, Buchal, Žemlička, Kalinovič, Kotrouš, Řepík, Jáchym, Dudek, Krpenský, Novotný, Moro

Utkání začlo pro oba soupeře šancemi, ze kterých ovšem nepadl ani jeden gól. Sebevědomí domácích po vyhraném utkání v Milevsku ovšem velmi brzy srazili klášterečtí první brankou. Ve čtvrté minutě se trefil Václav Kotrouš - 0:1. Písečtí se ale ani náhodou nedali zahanbit a snažili se průběh utkání vzít pod svou kontrolu, což se nakonec povedlo v sedmé minutě Ondřeji Ježkovi, který se trefil po přihrávce beka Tomáše Burkoně - 1:1. V dalších minutách měli hosté jen jednu šanci, naproti tomu modrožlutí nedokázali využít přesilovou hru. Ovšem krátce po jejím skončení otočili Písečtí skóre na svou stranu, když se přesnou střelou mezi betony trefil Josef Slavík - 2:1. Do konce první části následovalo už jen několik vyloučení na obou stranách - všechny však bez využití.

Hned v počátku prostřední části zápasu se povedlo hostům využít přesilovou hru a srovnat tak skóre. Dorážkou střely od modré překonal Kubiše Martin Žemlička - 2:2. Do konce třetiny se obě mužstva snažily zvrátit průběh utkání na svou stranu, což provázela i mnohá vyloučení. Ovšem ani jednomu celku se nedařilo v koncovce, a tak se diváci gólu již nedočkali.

Hned v úvodu závěrečné třetiny o sobě dal velkou šancí vědět Ondřej Ježek. Avšak na perfektního Damaška nevyzrál. Následovala hned dvě vyloučení. O to první se postaral Josef Slavík a hned za třiadvacet vteřin ho na trestnou lavici následoval Jiří Vondřich. Písečtí však dokázali oslabení pět na tři ubránit. Poté následovalo několik šancí domácích, z nichž nejzajímavější byla ta, kterou obstaral kapitán mužstva Milan Bláha po střele od modré čáry. Dalším zajímavým momentem byla střela mladého Ondřeje Gáby, kterou někteří považovali za gól, ovšem brankový rozhodčí tyto spekulace vyvrátil nerozsvícením červeného světla. V poslední minutě se po chybě obránce Kříže dostal do samostatného nájezdu Martin Kalinovič a střelou pod vyrážečku nedal Kubišovi nejmenší šanci a zmařil tak naděje domácího celku na výhru - 3:2.