Klášterec podruhé v sezóně udolal vlky z Jablonce!

V západní skupině druhé hokejové ligy je již odehraná první čtvrtina zápasů a tak jsou na řadě odvety z prvních utkání. Ta první čekala Klášterec na domácí kluzišti a to když přívítal Jablonec nad Nisou, kde v prvním kole překvapivě urval tři body za výhru 5:2. Ani tentokrát si Jablonec na domácí celek nepřišel a i když byl v utkání určitě aktivnější, nakonec se domů vrací bez bodu. Klášterec zdolal hlavně díky famózní první třetině kterou vyhrál 4:1 jablonecké vlky celkově 5:3.
26. října 2016 | 18:00
5:3
4:1, 0:2, 1:0

branky a nahrávky: Branky a nahrávky: 6. Šmejc (Macháček), 9. Gröger (Zicho, Zdeněk), 14. Žižka (Charousek, Zdeněk), 19. Vrtek (Hrdlička, Kuncl), 49. Charousek (Žižka, Toušek) – 16. Zeman (Havlas, Bříška), 24. Frk (Brokeš, Zeman), 30. Peřina (Demel) Rozhodčí: L. Místecký – R.Hynčica, P. Mašek Vyloučení: 4:3, Využití: 2:1

Klášterec nad Ohří: Kaššák (Tichý) – Žižka, Páleník, Kuncl, Cestr, Zicho, Gröger, Sklenička, Toušek, Charousek, Zdeněk, Hrdlička, Vrtek, Mála, Šmejc, Strunz, Macháček, Diviš, Pokorný

Vlci Jablonec nad Nisou: Hosnédl (Bouška) – Zeman, Pilař, Čechura, Pavlu, Žalud, Bílek, Pulec, Šulc, Bříška, Havlas, Nevyhoštěný, Demel, Peřina, Mulač, Prokeš, Frk, Getzko, Homolka, Babec

Do utkání vstoupil aktivněji hostující Jablonec a hned po půlminutě hry se dostal do zakončení Nevyhoštěný, jeho pokus nakonec ale zablokoval jeden z domácích obránců. Další střelu si připsal na svůj účet opět hostující hráč a to jmenovitě Frk, který to zkoušel z právé strany, ale na Kaššáka si nepřišel. Poté už se také přihlásil o slovo domácí celek a hned z toho byla branka. Běžela 6.minuta když se na domácí branku řítil sám Brokeš, ale tváři v tvář si na domácího brankáře nepřišel a pravidlo "nedáš-dostaneš" na sebe nenechalo dlouho čekat. Hned vzápětí se totiž ujali puku domácí hráči a na konci této kombinace byl Filip Šmejc, který tak poslal domácí hned první střelou na branku do vedení. Hosté se nenechali inkasovanou brankou rozhodit a dál byl aktivnější, ale paradoxně to byl opět Klášterec, který se radoval z branky. V 8.minutě se totiž puku ujal ve středním pásmu Zicho, poté ho zavezl do útočného pásma kde si ho převzal šikovný Zdeněk, ten poté poslal puk na modrou čáru kde už byl připravený Zdeněk Gröger a po jeho střele od modré puk zastavil až v brance. Druhá branka hru trochu uklidnila a hrálo se převážně ve středním pásmu. Ve 12.minutě se dostal ke střele od modré čáry hostující Brokeš, ale puk postrádal rychlost i razanci a Kaššák s ním neměl žádný problém. O minutu později už Klášterec vedl 3:0! Na Modré čáře napřáhl ke střele Michal Žižka a i když mu střela nesedla podle představ, puk si stejně cestičku do branky našel. Po třetí brance si vzal hostující trenér oddechový čas, který jim dalo by se říct trochu pomohl. V 15.minutě hráli hosté přesilovou hru, kterou také dokázali využít. Ve skrumáži před brankou se nejlépe zorientoval Tomáš Zeman a poslal puk za bezmocného brankáře. A kdo si myslel že tato branka bude v první třetině poslední, ten se mýlil. Klášterec totiž v této bláznivé třetině dostal puk do branky ještě jednou. V přesilové hře se totiž nahozený puk od modré čáry šikovně odrazil od Hrdličky až k volnému Vladislavu Vrtkovi a ten už neměl u levé tyče žádný problém poslat puk do odkryté klece. Po této třetině tak vedl Klášterec 4:1 i když nutno podotknout že trochu lepším celkem byl Jablonec.

Ve druhé třetině domácí celek trochu polevil a najednou to, co hrál Jablonec v první třetině na domácí tým platilo. Do druhé třetiny totiž Jablonec "vletěl" a hned po pár sekundách hry zvonila za Kaššákem tyč. Ve 24.minutě už se hosté ale radovali. Před domácí brankou se objevil zcela sám Marek Frk, který zblízka dokázal procpat puk až za záda Kaššáka. Tato branka vlila hostům do žil novou krev a nejednou bylo na kluzišti jen jedno mužstvo, to hostující a klášterečtí hráči se měli co ohánět. Ve 29.minutě přišla třetí branka vlků. Pře domácí branku se sjeli snad všichni hráči co byli v té době na ledě a z této skrumáže vyšel jako vítěz Jiří Peřina, který dotlačil puk až do klece. Najednou tak byl opět Jablonec zpět v utkání a i nadále hrozil z nebezpečných útoků. Jeden z nich mohl přetavit ve vyrovnávací branku Martin Frk, který však nepochopitelně netrefil zcela odkrytou domácí svatyni. Do konce třetiny už Klášterec ustál tlak a do šaten šel tak za vedení 4:3.

Poslední část hry nabídla vyrovnaný hokej. Klášterec byl trochu aktivnější, ale Jablonec se snažil minimálně ještě vyrovnat. Ve 46.minutě zahrozil Klášterec po dvou povedených akcích. Nejprve Hrdlička netrefil odkrytou branku hostí a poté se ukázal šikovný Strunz, který se krásnou kličkou zbavil obránce, ale jeho střela nad lapačku už do branky nezamířila. To ho ale nemuselo dlouho mrzet protože branky se Klášterec dočkal o dvě minuty později. Ve 48.minutě se totiž puk dostal k nejzkušenějšímu v žluto-modrém dresu a kapitánovi Klášterce Jiřímu Charouskovi, který se dostal až před Hosnédla v jablonecké brance a pěknou střelou nad jeho rameno poslal domácí celek opět do dvoubrankového vedení. Klášterci pátá branka hodně pomohla a do konce utkání už nepustil jablonecké hráče na dostřel. Hosté to zkoušeli ještě před koncem utkání bez brankáře, ale ani to jim nepomohlo. Klášterec tak i podruhé v sezóně udolal vlky z Jablonce a to výsledkem 5:3.