Klášterec vstoupil do sezóny vítězně!

Klášterečtí hokejisté mají první odehraný zápas v nové sezóně za sebou a nutno dodat že úspěšně! Klášterec nebyl v utkání, které se hrálo v Jablonci nad Nisou favoritem, ale nakonec se papírové předpoklady nepotvrdily a tři body jsou tak doma. Utkání bylo velmi vyrovnané a rozhodla až velmi podařená třetí třetina ve které se tým z města porcelánu trefil hned třikrát a rozhodl tak o svém vítězství 5:2.
14. září 2016 | 18:00
2:5
1:2, 1:0, 0:3

branky a nahrávky: Branky a nahrávky: 20. Tondr L. (Moravec), 22. Havlas (Demel) – 5. Vrtek (Hrdlička, Cestr), 19. Vrtek (Zdeněk), 43. Strunz, 52. Procházka (Šmejc, Charousek), 59. Charousek (Kuncl)

Vlci Jablonec nad Nisou: Hosnedl (Vích) – Moravec, Pilař, Čechura, Pavlů, Zeman, Pulec, Šulc – Bříška, Tondr L., Nevyhoštěný, Demel, Havlas, Mulač, Brokeš, Frk, Gecko, Homolka, Peřina. Trenér: Demel Tomáš.

Klášterec nad Ohří: Kaššák (Danylec) – Kuncl, Cestr, Žižka, Páleník, Zicho, Kopica – Toušek, Charousek, Huňady, Hrdlička, Vrtek, Zdeněk, Šmejc, Strunz, Procházka. Trenér: Mikeš Petr.

Klášterec vstoupil do utkání dobře a hned ve druhé minutě měl možnost přesilové hry a to když na trestné lavici seděl domácí Moravec za držení hole. V přesilové hře to zkoušel na Hosnedla v brance domácích vlků Ondřej Toušek, ale neuspěl. V 5.minutě ale mohl už modro-žlutý tým slavit. U levé tyče domácí branky se dočkal přihrávky od Hrdličky Vladislav Vrtek, který střelou do poloprázdné branky otevřel skóre utkání. Ani ne minutu po vstřelené brance byl vyloučen hostující Zicho a Klášterec tak musel bránit svůj náskok. To se mu také nakonec podařilo, když se Jablonec nedostal do větší šance. Poté se hra přelévala ze strany na stranu a oba muži v masce drželi svůj tým jak se říká nad vodou. Ve druhé polovině první třetiny pálil nebezpečně Nevyhoštěný, ale Kaššák si s jeho střelou poradil. V 18.minutě se dostal opět ke slovu Klášterec a opět to byl Vladislav Vrtek, který svou střelou překonal domácího brankáře a poslal tak svůj tým do dvoubrankového vedení. Jablonec po druhé inkasované brance přidal na obrátkách a zaslouženě ještě před závěrečnou sirénou snížil. Za hostující obranu se dostal Lukáš Tondr, který se s pukem nijak nemazlil a doslova bombou ze své hole překonal kláštereckého brankáře. Se závěrečnou sirénou přišel ještě trest pro Vrtka a tak se šlo do kabin za stavu 1:2, ale domácí měli hned na začátku druhé třetiny přesilovou hru.

Druhou třetinu začal Jablonec v početní převaze a pouhých sedm vteřin před Vrtkovo návratem do hry se dočkal vyrovnání. Po Demelově přihrávce se trefil do klece Vojtěch Havlas a utkání nám tedy začalo od "nuly". Druhá třetina přinesla rozkouskovanou hru a spíše než na pěkný hokej diváci sledovali vypjatý boj o každý puk a několik i někdy nesmyslných vyloučení jak domácího tak i hostujícího celku. Jablonec byl v prostřední části velmi aktivní, ale jeho pokusy vstřelit vedoucí branku vždy zneškodnil v utkání výborný Jan Kaššák společně se svou obranou. Hostující brankář se nejvíc vyznamenal ke konci třetiny, když se na něj řítil zcela osamocený Gecko, ale Kaššák udržel nervy a výborně vypíchl protihráči puk z hole ještě před zakončením. Do koce třetiny branka nepadla a to se šlo do kabin za stavu 2:2.

Poslední třetina byla v režii kláštereckého týmu a také rozhodčích, kteří závěr utkání jednoduše nezvládali. Hned v úvodu třetiny vstřelil vedoucí branku klášterecký Martin Strunz, který si poradil s vyraženým pukem a dostal ho až do domácí branky. Třetí branka kláštereckým hráčům hodně pomohla a tým kolem trenéra Petra Mikeše byl aktivnějším celkem, ale k brance to nevedlo. I domácí celek se nechtěl nechat před vlastní publikem zahanbit, ale Kaššák ve třetí třetině doslova zamkl svou branku. V 52.minutě to bylo pro žluto-modré už 4:2. Svou první branku v "A" mužstvu vstřelil Vít Procházka, který tak velmi výrazně přiblížil svůj tým ke třem bodům. Pět minut před koncem se na ledě strhla potyčka mezi hostujícím Zichem a několika hráči Jablonce a pomoci svému spoluhráči přijel také Žižka, ale nakonec se to obešlo bez větší šarvátky a rozhodčí uděloval tresty. Konec utkání byl velmi vypjatý, domácí fanoušci nezvládali své emoce a na ledě přistálo i několik kelímků s pivem. Poslední branka utkání padla v 59.minutě a jejím autorem byl klášterecký Jiří Charousek.

Utkání bohužel nedohrál Vladislav Vrtek, který si v utkání ublížil sám, když si po jednom ze zákroků přisedl po pádu na led nohu. O dalším stavu hráče vás budeme informovat.