Roudnice překvapila Severočechy třemi údery v posledním dějství

Hokejisté druholigového Klášterce nad Ohří svůj třetí přípravný zápas nezvládli. Na ledě Roudnice nad Labem, loni posledního týmu tabulky, prohráli 3:6. Klášterečtí přitom od čtvrté minuty zásluhou Stehlíka vedli a dokázali zareagovat i na následné tři góly soupeře. V poslední části však domácí vstřelili další tři branky a dovedli duel do vítězného konce. Svěřenci Michala Jägera si mohou spravit náladu už příští úterý, to je čeká duel na ledě Děčína.
12. srpna 2010 | 18:00 | Zimní stadion Roudnice nad Labem
6:3
1:1, 2:2, 3:0

branky a nahrávky: Branky a nahrávky: 16. Příhoda (Mrňa, Boháček), 27. Výrut, 28. Mrňa z tr. stř., 47. Matěj, 54. Sailer, 60. Boháček (Příhoda) – 4. Stehlík (Miklovič), 36. Jáchym (Koblitz, Nguyen), 38. Miklovič (Stehlík). Vyloučení: 7:6, navíc Oplt (KNO) 10 min. OT za nesportovní chování. Využití: 2:1. V oslabení: 3:0. Rozhodčí: Vitík. Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:3, 4:3.

Roudnice n. L.: Kolinger (od 31. Fikrt) – Boháček, Antal, F. Bílek, Knesl, Švácha, Výrut – Příhoda, Mrňa, Chamrád – Borovský, P. Bílek, Sailer – Novák, Štrébl, Antončík – Culek, Štěpán, Jeschke, Božilov.

Klášterec nad Ohří: Studnička – Krupka, Kocek, Koblitz, Oplt, Vošta, Martínek, Žižka, Blažek, Miklovič, Stehlík, Panocha, Suk, Nguyen, Jáchym, Řepík, Novotný, Hartman, Hučko, Toman, Chodounský.

Hned v první minutě byl vyloučen Kocek, ale domácí hráči si nedokázali vypracovat žádnou šanci. Skóre otevřel v čase 3:29 Stehlík, po přihrávce od Mikloviče. Roudnice mohla vyrovnat v deváté minutě, ale šance Mrni a Petra Bílka postupně vychytal Studnička. Gólu se domácí tým dočkal až v 16. minutě z hole Příhody.

V úvodu druhé třetiny nebylo k vidění mnoho šanci. Až v čase 26:20 překonal Studničku, při oslabení Výrut. O minutu později přidal třetí domácí gól Mrňa z trestného střílení. Klášterci se ještě do konce třetiny podařilo vyrovnat. Nejprve se prosadil Jáchym. A v 38. minutě vyrovnal z dorážky Miklovič.

Na začátku třetí části při přesilové hře měl dvě velké šance Chamrád, ale obě mu Studnička vychytal. Na opačné straně se do dobré šance dostával Stehlík, ale v poslední chvíli byl zastaven faulem. V 47. minutě při oslabení ujel Štěpán a vrátil domácí do vedení. Pátý gól domácích vstřel Sailer po hrubce Studničky, který mu chybnou rozehrávkou přihrál před prázdnou branku. Klášterec mohl vrátit do hry Kocek, ale při přesilovce orazítkoval pouze břevno. Konečnou podobu výsledku dal v poslední minutě Boháček, střelou přes celé hřiště do prázdné branky.