Potřetí za sebou za dva body. Klášterec si poradil s Klatovy po nájezdech

Jakoby měli hokejisté Klášterce nad Ohří monopol. Monopol na nerozhodné výsledky po šedesáti minutách. Už potřetí za sebou totiž získali dva body za vítězství v prodloužení či na nájezdy. V 17. kole přitom měli Severočeši se svým soupeřem hodně práce. Ve třinácté minutě totiž prohrávali 0:2. Klášterec však skóre dokázal otočit na svou stranu, nicméně Klatovy ve třetím dějství srovnaly. Prodloužení o vítězi nerozhodlo, na řadu tak přišly nájezdy. Rozhodující penaltu proměnil Roman Pražák. Klášterec tak potvrdil druhou příčku v tabulce.
25. listopadu 2009 | 18:00 | Zimní stadion Klášterec nad Ohří
4:3sn
2:2, 1:0, 0:1 - 0:0 - 1:0

branky a nahrávky: Branky a nahrávky: 16. Pražák (Stehlík), 17. Kadlec (Kajer), 39. Klaus (Miklovič), rozh. náj. Pražák - 8. Kocman (Špiler), 13. Sedláček (Švík), 43. Švík (Kocman). Rozhodčí: Nečas - Nepomucký, Sekula. Vyloučení: -:-. Využití: -:-. V oslabení: -:-. Diváci: ---. Střely na branku: --:--. Průběh utkání: 0:2, 3:2, 3:3, 4:3.

Klášterec nad Ohří: Damašek (Studníčka) - Klaus, Krupka, Mašek, Višňák, Boguský, Kocek, Koblitz - Derfler, Kajer, Kadlec - Buchal, Ton, Řepík - Stehlík, Pražák, Miklovič - Jáchym, Novotný, Bečvář - Dudek.

SHC Klatovy: Mazanec (Halmoši) - Fiala, Holub, Špílek, Sullmann, Kreuzman - Černý, Boháč, Straka - Špaček, Kuželík, Hobl - Kepl, Švík, Sedláček - Kocman, Pavlis.

Prvních pět minut se obě mužstva oťukávala. První pozdrav vyslal na kláštereckou branku až v polovině 6. minuty střelou od modré čáry klatovský kapitán Jan Švík. Damašek se však jen trochu zahřál. O půl minuty později vyzkoušeli pozornost klatovského Mazance domácí. Kadlecova střela však skončila jen v jeho náručí. První gól utkání padl v přesilovce. Špilerovu střelu ještě Damašek vyrazil, ale obránci si nepohlídali Jakuba Kochmana, který dorazil puk do klášterecké sítě. Na konci 12. minuty se domácí dostali pod tlak a Damašek se měl v brance co ohánět. Zatímco klášterecký brankář to zvládl, Klaus dostal dvě minuty za držení hole. A hosté dokázali využít i svou druhou přesilovku v utkání. Pavel Sedláček si počíhal u levé tyčky Damaškovy branky a vstřelil druhý klatovský gól. V 15. minutě vybojoval Mašek na klatovské modré puk, k němu se dostal Libor Řepík a vyzkoušel Mazancovu pozornost. Na tu vůbec nehleděl Roman Pražák, který zachytil Stehlíkovu přihrávku, najel před Mazance a nekompromisně ho prostřelil. Radost domácích fanoušků explodovala do závratných výšin o necelé dvě minuty později. Kajer poslal dlouhou přihrávku od Damaškovy branky až na útočnou modrou, tam zachytil puk Martin Kadlec a nedal Mazancovi pokoj, dokud nedotlačil puk do sítě.

Druhá třetina začala pro domácí nadějně. Samostatný Řepíkův únik zastavili klatovští faulem a rozhodčí nařídil trestné střílení. K němu se rozjel Jaroslav Buchal, ale proti Mazancovi neuspěl. To nejpodstatnější se pak událo až na konci třetiny. Nejprve se v poslední minutě uvolnil Martin Klaus, najel si mezi kruhy a střelou nad Mazancovo levé rameno dostal domácí do vedení 3:2. Třetinu pak zakončilo vystoupení Kadlece a Kepla, kteří se do sebe pustili před Damaškovou brankou. Kadlec sklidil ovace fanoušků a společně s Keplem si vysloužili i pozornost hlavního sudího, který jim oběma nadělil trest do konce utkání.

V poslední třetině začali lépe hosté. Ve 43. minutě se natlačili před Damaškovu branku a ze závaru vytěžili vyrovnávací gól, když se před kláštereckou svatyní nejlépe zorientoval Jan Švík. O minutu později měl čtvrtý klášterecký gól na své holi Jan Stehlík, ale z nájezdu vyšel vítězně Mazanec, ačkoli se Pražák s Miklovičem ještě snažili dotlačit puk za jeho záda. A když Pražák nevyužil šanci na skórování při vlastním oslabení dvě minuty před koncem třetiny, dospěl zápas k prodloužení.

V něm se však nestalo nic podstatného a tak se muselo rozhodnout v samostatných nájezdech. Hned v tom prvním uspěl Damašek proti Sedláčkovi, stejně jako Mazanec proti Stehlíkovi. Jaroslav Hobl svůj nájezd proměnil a hosté vedli. Hned vzápětí se rozjel k nájezdu Jaroslav Buchal a svůj reparát splnil na jedničku. Narozdíl od Jana Švíka, kterého Damašek vychytal. Rozhodnutí tak měl na své hokejce Roman Pražák a užil si ho. Jeho střela nad Mazancovu lapačku znamenala pro Klášterec výhru a potřetí za sebou dva body do tabulky 2. ligy.

Ohlasy trenérů

Michal Jäger, asistent trenéra HC Klášterec nad Ohří - První třetina nebyla z naší strany dobrá, protože jsme prohrávali 0:2, takže jsme začali stejně jako tři zápasy předtím. Začali jsme hrát vlastně až od desáté minuty, šli jsme do koncovky a padli nám tam dva góly. Nabádali jsme kluky hlavně k tomu, aby nedělali zbytečný fauly, protože Klatovy maj přesilovky sehraný excelentně. Chtěli jsme ke konci zlomit výhru na svou stranu, protože jsme dlouho nevyhráli za tři body, měli jsme spoustu šancí, ale bohužel nám to tam nespadlo. Nakonec nám vyšly alespoň nájezdy, tak zaplaťpánbůh za ty dva body.