Klášterec zpět na třetí příčce skupiny Západ

Vstup do druhé poloviny soutěže překvapivě činil potíže většině papírově silnějších celků. Most prohrál v Benešově, Řisuty pouze remizovaly v Mělníce a Jablonec po divoké přestřelce podlehl Klatovům. Vlci tak museli přepustit třetí příčku kláštereckým hokejistům. Ani ti to ve Slaném neměli jednoduché. Po první třetině sice vedli těsně 1:0, opět je ale zradily přesilové hry. V početní výhodě se dařilo naopak domácím, kteří zvrátili stav na 3:1. Čtvrtý hokejový zázrak během jediného kola se ale nekonal. Hosté v poslední třetině zabrali a v 51. minutě poslal Klášterec na bronzovou příčku tabulky David Suk.
6. prosince 2006 | 18:00
3:4
0:1, 3:1, 0:2

branky a nahrávky: Branky a nahrávky: 24. Spilka (Wolf, Průcha), 29. Frolík (Nosek), 33. Wolf (Novák) - 16. Babka (Suk, Panocha), 36. Pokorný (Znojemský), 50. Zíka, 51. Suk (Babka). Rozhodčí: . Vyloučení: . Využití: . V oslabení: . Diváci: . Střely na branku: . Průběh utkání: .

HK Lev Slaný: Formánek - Spilka, Pscheidt, Šťastný, Málek, Řehoř, Průcha, Pavlík, Kořistka, Wolf, Novák, Bezouška, Nosek, Frolík, Dvořák, Zindulka, Prask.

Klášterec nad Ohří: Damašek - Nerad, Loučka, Březina, Kreuz, Ambrož, Znojemský, Kuncl, Kocek, Řepík, Kotrouš, Hahn, Panocha, Babka, Suk, Pokorný, Zika, Novák, Tenkáč, Novotný, Diviš

Ze samého počátku působila první část hry z obou stran poněkud rozpačitě. Aktivněji se uvedl snad jen hostující Tenkáč, který po rychlé souhře ohrozil domácího gólmana již osm vteřin po úvodním hvizdu.Vyloučení na jedné v zápětí na druhé straně a rázem byla jasně znát převaha domácího celku právě v přesilových hrách. Hostům se nedařilo obsadit útočné pásmo a když se jim to přece jen podařilo, chybnými přihrávkami v zápětí o výhodu přišli. Přesilovka Lvů působila lepším dojmem ne snad z toho důvodu, že by oplývala nápadem, ale proto, že se nikdo z celku Slaného nebál na sebe vzít zodpovědnost a vystřelit. Rozhodčí nasadil velice přísný metr, tak díky přesilovým hrám se v polovině první třetiny začaly objevovat i brankové příležitosti. Za zmínku stojí odvážná akce hostujícího Ziky, který se hbitě protáhl mezi dvojicí beků domácích, ale střele už nedal patřičnou razanci, tak jsme si na změnu skóre museli ještě počkat. Povedlo se to až Milanu Babkovi, ke kterému se ve skrumáži před brankou dostal kotouč po ose Panocha – Suk, a tak již klášterecké jedenáctce nic nestálo v cestě skórovat do odkryté klece 0:1. V minutě osmnácté ještě zkoušel zvýšit vedení Zika, který v oslabení 5:3 odvážným forčekingem získal kotouč, ale ke střele neměl dostatek prostoru. Když třicet vteřin nato nepadla branka ani z hole Loučky z vyložené šance mezi kruhy, skončila první třetina 1:0.

Druhá část přinesla rychlý hokej bohatý na brankové příležitosti. První navštívenku poslal brankáři hostí Damaškovi již v jedenadvacáté minutě domácí Pscheidt ze středu modré čáry. Klášterec odpověděl rychlým únikem Panochy po levém křídle z úvodu dvaadvacáté minuty. Slaný dával najevo svou nespokojenost s vývojem utkání stále ofenzivnějším pojetím hry. Bylo jen otázkou času, kdy se bude měnit stav. Stalo se tak v minutě čtyřiadvacáté kdy na trestné lavici seděli společně Kreus, Znojemský a Zika. Domácím se podařilo celkem bez problémů zavézt kotouč do pásma a korunovat útočné snažení vyrovnávací brankou, když Wolf našel na levém kruhu zcela volného Jiřího Spilku na jehož střelu k levé tyči Damašek nedosáhl 1:1.Stav se mohl měnit i v minutě sedmadvacáté. Klášterec chyboval v rozehrávce, Kořistka se dostal do samostatného nájezdu, ale pozorného Damaška v brance hostí nepřekonal. Na souhru z minuty devětadvacáté byl však již domácí brankář krátký. Rychlá zpětná přihrávka Noska zpoza branky na chytře postaveného Tomáše Frolíka znamenala vedení domácích 2:1. Když pak v minutě dvaatřicáté odmítl vyrovnání Nerad, který trefil zcela osamocen mezi kruhy jen lapačku domácího brankáře Formánka, přišel trest. O minutu později totiž za Damaškova záda dorazil střelu Nováka na dvakrát Tomáš Wolf 3:1. Bojovnost hostí se vyplatila, když se před koncem druhé třetiny v minutě šestatřicáté trefil Václav Pokorný, kterému připravili brankovou příležitost Novotný, ale především Znojemský, neboť právě ten si chytře objel do střely padnuvšího obránce domácích a následnou střílenou přihrávkou do skrumáže přispěl ke vstřelení kontaktní branky 3:2.

Kontaktním gólem namlsaní hosté se na Lvy vrhli v úvodu třetí části doslova jako „lvi“. Vydrželo jim to ale jen pět minut a aktivita se přesunula na hole domácích a byla korunována tvrdou střelou Kořistky z pravého kruhu v minutě devětačtyřicáté. Vítr z plachet domácích vzala ale situace z padesáté minuty. Pokorný tentokrát v roli asistenta přihrál přes brankoviště na pravém místě postavenému Lukáši Zikovi, který se ve vyložené šanci nemýlil a bylo vyrovnáno 3:3. Zikovi však „sláva“ poněkud vstoupla do hlavy a neuváženým krokem mohl způsobit změnu stavu, protože se přesně o minutu později nechal školácky před vlastní brankou obehrát. Tím připravil šanci pro samostatně najíždějícího Průchu, který ale díky skvělému zákroku Damaška nenadálou šanci patřičně nezúročil. Poslední hřebíček do domácí rakvičky zatloukl Suk. Byl to právě David Suk, který se nejlépe zorientoval v tlačenici a po skrumáži před brankou domácích, za přispění Babky a Loučky, strhl vedení na stranu kláštereckého HC 3:4. Domácí ztrátu dvoubrankového vedení psychicky nezvládli a když se jim nepodařilo skórovat ani v závěrečné přesilovce šesti proti třem, odváží si Klášterec ze Slaného plný bodový zisk.