Hokejisté Klášterce těsně prohráli, v sérii vede Vajgar 1:0

Hokejisté Klášterce měli dobře nakročeno k prvnímu bodu ve čtvrtfinálové sérii s Jinřichových Hradcem. Na ledě Vajgaru vedli v šesté minutě 1:0 zásluhou přesné trefy Marka Jáchyma. Jindřichohradečtí však trpělivou hrou dokázali stav utkání otočit na 2:1. V dramatickém závěru už gól nepadl ani při hře Klášterce v power-play. Jihočeši se tedy ujímají v sérii vedení 1:0, druhý duel je na programu ve středu v Klášterci.
23. března 2009 | 18:00 | Zimní stadion Jindřichův Hradec
2:1
0:1, 1:0, 1:0

branky a nahrávky: Branky a nahrávky: 21. Dvořák (Havran, Bláha), 46. Bláha (Havran, Skokan) - 6. Jáchym (Novotný). Rozhodčí: Němec - Jílek, Jindra. Vyloučení: 10:10, navíc Spitzer a Buchal (oba KNO) 10 min. OT a Panocha (KNO) OT do konce utkání. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 860. Střely na branku: 28:26. Průběh utkání: 0:1, 2:1.

Jindřichův Hradec: Kubeš - Lang, Bláha, Vejvar, Chmel, Havran, Fiedler - Dvořák, Cmunt, Skokan - Mäkelä, Kurikka, Zykin - Milotinský, Hofmeister, Stejskal.

Klášterec nad Ohří: Damašek - Řezníček, Spitzer, Palubjak, Loučka, Kocek, Kramár, Boguský, Panocha, Buchal, Freiberg, Bečvář, Kotrouš, Kadlec, Pražák, Stehlík, Ton, Jáchym, Novotný.

Klášterec byl v úvodu utkání aktivnější, jenže Řezníček trefil jen domácího brankáře, poté Kadlec motal domácí obraně hlavu. V úvodu 3. minuty fauloval Havran a kapitán hostů Kotrouš se ocitl v dobře příležitosti, jenže na zakončení neměl potřebný klid a prostor. O dvě minuty později se puku ujal Skokan, ale svou obrovskou šanci neproměnil, když ho neposlechl skákavý puk. Z čista jasna na druhé straně skórovali hosté. Novotný našel rychlým pasem zpoza branky Marka Jáchyma a ten rychlou střelou k tyči nad vyrážečku poslal hosty do vedení – 0:1.

Vajgar nevyužil svou první přesilovku, stejně skončila početní výhoda po faulu na Zykina v 10. minutě. Ve 12. minutě se před Damaškem objevil Jiří Cmunt. Tak dlouho si chystal puk na bekend, až se dostal do ostrého úhlu a tahle střela neměla šanci na úspěch. Třináctá minuta patřila domácí třetí formaci, kdy Stejskal s Milotinským prověřili pozornost kláštereckého brankáře. Velmi slibnou šanci měl na konci 15. minuty Freiberg, který v brejku dvou na jednoho mířil do ramene hradeckého brankáře. V 16. minutě nejprve nezkrotil Skokan skákající puk, aby o půl minuty později nechal vyniknout Damaška Cmunt. Hradecký forvard mířil již do odkryté brány, ale Damaškova mrštná lapačka puk chytla. Za tenhle zákrok by brankář soupeře zasloužil nominaci do soutěže o zlatou helmu.

Vajgar dohrával přesilovku, když byl v samotném závěru úvodního dějství vyloučen Buchal. Dlouho to vypadalo, že z přesilovky nic nebude, ale v jejím závěru se do puku na modré čáře opřel Martin Havran, trefil přesně hůl Marka Dvořáka, od níž se puk odrazil mezi Damaškovy betony – 1:1. Vajgar byl po vyrovnání aktivnější, ale skóre zůstalo stejné, i když o změnu se pokoušel Skokan drzým průnikem nebo Zykin pohotovou otočkou kolem branky. Na druhé straně kontroval Martin Kadlec, po jehož akci domácí raději vyhodili na zakázané uvolnění.

Ve 28. minutě promarnili obrovskou šanci Milotinský s Hofmeisterem, ale tváří v tvář Damaškovi zakončili dosti zbrkle. V polovině třetiny mířil kousek nad branku Zykin, když mu puk přiklepl Ville Kurikka. Ve 36. minutě byl vyloučen domácí Chmel, hosté ze severu Čech se tlačili před bránu, ale žádná ze střel neměla nálepku gólová. Ve 37. minutě se tlačil před Damaška Zykin a Palubjak musel faulovat. Hry čtyř proti čtyřem málem využil Michal Milotinský, který dostal výtečný pas od Stejskala, ale Damašek si jeho švih pohlídal.

Na začátku třetí třetiny Vajgar ubránil přesilovku soupeře, ale v pěti se toho ve třetí třetině moc neodehrálo. Ihned po návratu Fiedlera na hrací plochu zasedli na trestných lavicích Panocha s Vejvarem za vzájemné pošťuchování před Kubešem. Poté hra trochu ztratila na tempu, ale jen na chvilku. Ve 46. minutě se provinil Zbyněk Spitzer, který u Vajgaru hrál v sezóně 05/06. Vajgar dokázal využít i tuto přesilovku. Od Skokana putoval puk před branku k Pavlu Bláhovi, který chtěl ještě vyšperkovat akci pasem podél brankoviště na Jiřího Cmunta. Puk však k němu nedorazil a skončil rovnou v brance – 2:1.

Ve třetí třetině se začali projevovat muži v pruhovaném, jejich verdikty začaly být více a více sporné, z čehož pramenila nervozita na ledě i v ochozech. Ve 48. minutě vyloučil hlavní arbitr Němec Marka Dvořáka. Kromě pumelice Jakuba Loučky hosté v této početní výhodě nezahrozili. Na konci 50. minuty se jali hosté diskutovat s rozhodčími, kteří si do svého řemesla nechtěli nechat mluvit a trochu překvapivě udělili hned dva osobní tresty pro Spitzera a Panochu. O pár vteřin později provokoval Freiberg Langa, ten zachoval klidnou hlavu a z bitky nic nebylo. Klášterec se v 52. minutě provinil úmyslným ofsajdem a Buchal doplnil své druhy na trestné lavici, kde si poseděl celých deset minut.

Nervozita na ledě byla cítit na hony daleko, po střetu Hofmeistera s Řezníčkem se oba jmenovaní začali osekávat a i oni putovali do chládku. Trochu hokeje vnesl do hry v 54. minutě Zykin, který objel dva hráče soupeře a od modré vyslal pěknou ránu švihem. O pár okamžiků později pykal na trestné Fiedler, hosté trochu zbrkle střídali a Stejskal s Dvořákem se málem dostali do brejku, ale stopku jim vystavilo postavení mimo hru.

V 58. minutě byl vyloučen Ondřej Chmel a Klášterec cítil šanci na vyrovnání. Po buly před Kubešem si zpracoval Loučka puk ze vzduchu, poté vypálil na bránu domácích, před kterou se do sebe pustili Havran s Pražákem a i oni museli na trestnou lavici. Do konce utkání chybělo 50 vteřin, když se Freiberg natlačil v brejku před Kubeše, jedním z domácích borců byl faulován a v pádu dopravil sebe, puk i Kubeše do branky. Gól sudí správně neuznal, ale na vyloučení domácího obránce však již pozapomněl. Severočeši zkusili v samotném závěru hru bez brankáře, ale skóre se již nezměnilo a Jindřichův Hradec vede v sérii 1:0. Další dějství této čtvrtfinálové série se odehraje již tuto středu v Klášterci nad Ohří.