Tygři podlehli Slovanu a sezóna pro ně končí

V sobotním druhém utkání semifinále play-off šlo Klášterci o všechno. Prohra by totiž znamenala konec nadějí na postup do finále a ukončení sezóny. Do utkání nevstoupil domácí tým vůbec dobře. Už během úvodní minuty inkasoval dvě branky a Louny byly na koni. Klášterec se však dokázal z inkasovaných branek oklepat a zásluhou Václava Bečky a Ondřeje Blažka nakonec stav utkání vyrovnal. Hosté však do kabiny po první třetině odcházeli s vedením. Faul domácího Kulicha, který za nebezpečnou hru vysokou holí dostal čtyřminutový trest dokázal potrestat lounský Kaplan a poslal tak svůj tým do vedení 3:2. Druhá třetina nabídla divákům hned šest branek. Nejprve se domácím povedlo otočit skóre ve svůj prospěch na 4:3, ale hosté opět dokázali vyrovnat. Do konce třetiny dokázal Slovan vždy odpovědět na domácí branku, tedy až na tu poslední ze čtyřicátých minuty, kdy se prosadil Kosina. V poslední třetině se Klášterec dokázal dostat zásluhou Jiřího Vlastníka do vedení 7:5, poté však přišel neskutečný herni výpadek domácích. Louny během třinácti minut nasázely do domácí branky čtyři góly a bylo rozhodnuto. Tygři v zápase bohužel inkasovali velmi laciné branky a i přes zlepšený výkon ve druhé třetině nakonec soupeři podlehli. Louny se tak po vítězství 9:7 můžou těšit na finále play-off proti Chomutovu a nám nezbývá nic jiného než sportovně pogratulovat a popřát týmu HC Slovan Louny hodně štěstí ve finále. Klášterci tímto utkáním skončila sezóna.
19. února 2022 | 18:30 | Klášterec nad Ohří
7:9
2:3, 4:2, 1:4

branky a nahrávky: 8. Bečka (Procházka), 10. Blažek (Tenkač, Kosina), 24. Kosina (Blažek, Tenkač), 28. Bečka (Koblitz, Boháč), 36. Kulich (Hanka), 40. Kosina (Tenkač), 44. Vlastník (Koblitz) – 1. Salač (Šafařík, Dittrich), 1. Csonka (Knobloch, Gebelt), 15. Kaplan (Dittrich, Šafařík), 31. Šafařík (Kunrt, Salač), 39. Dittrich (Kunrt), 47. Dittrich (Salač), 53. Salač (Kunrt, Dittrich), 57. Salač (Dittrich), 60. Šafařík (Dittrich, Salač)

Klášterec nad Ohří: J. Tichý (P. Hrdina) — J. Barantál, M. Koblitz, O. Blažek, J. Boháč, V. Kosina, M. Koreš — M. Videv, J. Vlastník, V. Procházka, J. Hanka, D. Ševčík, V. Bečka, L. Tenkač, M. Danyo, L. Dejmek, J. Kulich, D. Drazdík

Louny: M. Charvát (D. Dorn) — M. Knobloch, O. Kašpar, D. Kaplan, M. Kunrt — M. Šafařík, M. Dittrich, M. Gebelt, J. Velhartický, D. Tarant, J. Csonka, V. Salač