Dva góly během 16 sekund k vítězství nestačily

Až 128 sekund před třetí sirénou inkasovali Klášterečtí rozhodující gól. V prvoligových Litoměřicích se jim podařilo nepříznivý stav 0-2 po první třetině otočit na 3-2, ale nakonec odjíždí poraženi. Premiérovou branku si připsal navrátilec Jindřich Růžek, další dvě přidali během 16 sekund Jan Toman a Roman Pražák.
4. srpna 2011 | 18:00 | ZS Litoměřice
4:3
2:0, 0:1, 2:2

branky a nahrávky: Branky a nahrávky: 6. Tvrzník (Šinágl), 10. Novák (Hlusička, Drábek), 46. Hlusička (Novák), 58. Sajdl (Gengel, Kauschitz) - 27. Růžek (Řepík, Panocha), 43. Toman, 43. Pražák (Polanský). Rozhodčí: Volf - Bečvář, Loskot. Vyloučení: 3-5. Využití: 0-1. V oslabení: 0-0.

Litoměřice: Sklíba (31. Meravý) - Drábek, Vrba, Kříž, Smetana, Ketner, Novotný, Hříbal, Topič - Hlusička, Novák, Keltner - Tvrzník, Šinágl, Sajdl - Kauschitz, Chamrád, Adámek - Patzenhauer, Racek, Gengel

Klášterec nad Ohří: Damašek (Studnička) - Loučka, Kocek, Mašek, Řezníček, Žižka, Dostál - Polanský, Miklovič - Řepík, Růžek, Panocha - Štelcich, Novotný, Pražák - Heindl, Toman, Flieger

Utkání začalo z obou stran velice aktivně. Od prvních minut se obě mužstva snažila útočit, ale první pokusy ještě změnu skóre nepřinesly. Litoměřičtí byli o něco nebezpečnější a Damašek měl více práce než Sklíba v brance Stadionu, za kterého veškeré nebezpečí spíše vyřešili jeho obránci. V úvodu 6. minuty se poprvé zkusila prosadit dvojice letošních mistrů světa v in-line hokeji Tvrzník a Šinágl. Druhý jmenovaný v první akci ztroskotal na Damaškově vyrážečce, v té druhé si role nahrávače a střelce vyměnili a úspěch už se dostavil. Šinágl přihrával zpoza branky mezi kruhy na Martina Tvrzníka, který pohotově a přesně trefil pravý horní růžek. Od této chvíle Klášterečtí trochu ustoupili a nechali Stadion hrát svou hru. Volnost, kterou Litoměřičtí na ledě dostali, přetavil Martin Novák v druhou domácí branku. Po dlouhém pasu od Václava Drábka se právě Novák s Hlusičkou dostali do samostatného nájezdu a Jakub Hlusička předložil svému spoluhráči přihrávku do prázdné branky, na kterou již Damašek nemohl dosáhnout. Do první přestávky k další změně nedošlo, Litoměřice si do kabin odnesly vedení 2:0.

Prostřední dějství nabídlo značně rozdílnou hru z obou stran. Klášterečtí ustáli velkou šanci domácích po střele Hlusičky a následné dorážky Racka, od té chvíle byli o něco aktivnějším a nebezpečnějším týmem. Druhý dech nabrali po využité přesilovce ve 27: minutě. Uběhlo pětatřicet sekund z početní výhody, kterou jim Litoměřičtí nabídli a za domácí brankou svítilo poprvé v zápase červené světlo. Rychlou přihrávku před branku poslal do sítě Růžek a snížil na 2:1. Hosté se v následujících minutách přeci jen dostávali častěji do útočného pásma než v předešlých minutách. Jejich výkon ve druhé třetině však trochu srážela vyloučení. Následná oslabení ale ustáli bez větších problémů, když domácí nedokázali udržet útočné pásmo a rozjet nějakou přesilovkovou kombinaci. Klášterec vytrvale vyhazoval kotouč přes všechny čáry. Domácí se začali znovu prosazovat až v závěru druhé dvacetiminutovky, ale ke změně skóre už do druhé sirény nedošlo.

Závěrečných dvacet minut hry změny ve vedení i ve stylu hry. Krátce po začátku třetiny se výrazně prosadili Klášterečtí. Zcela zaskočili přítomné diváky v Kalich Areně, když díky nim dvakrát svítilo červené světlo za domácí brankou. O vyrovnání se nejprve postaral po individuální akci Toman a o pouhých šestnáct vteřin později poslal svůj tým poprvé v zápase do vedení Pražák po střele k levé tyči. Šance se poté začaly střídat na obou stranách a horko bylo v obou brankovištích, za krátko ale došlo k další změně stavu. Vedení hostům po pouhých třeti minutách a dvaatřiceti sekundách sebral Jakub Hlusička, když prostřelil Damaška střelou po ledě k levé tyčce. Následující minuty dlouho vypadali na případnou remízu po šedesáti minutách, ale v 58. minutě přišel konečný úder a sice ze strany domácích. Kauschitz ve středním pásmu jen tečoval dopředu na Gengela, ten viděl před branku najíždějícího Sajdla a ten rozhodl o výhře Litoměřic střelou nad lapačku. Stadion si tak po porážce v Kadani připsal první výhru v přípravě v poměru 4:3, Klášterec si bude muset na první vítězství ještě počkat.