Klášterec podlehl Jablonci

Klášterečtí hokejisté nedokázali navázat na dvě úspěšná domácí utkání a na ledě Jablonce nad Nisou podlehli těsně 4:3. Rozhodující už byla první třetina která se Klášterci vůbec nepovedla a skončila výsledkem 3:1 pro domácí. Ve druhé třetině sice snížil Klášterec na rozdíl jediné branky ale vzápětí inkasoval čtvrtý gól ve vlastní přesilové hře. Klášterec přidal ještě jednu branku v druhé části a opět se přiblížil domácím na dostřel. Poslední vyrovnaná třetina už góly nenabídla a tak Klášterec odjel z jabloneckého ledu bez bodu.
16. února 2013 | 18:00 | Jablonec nad Nisou
4:3
3.1, 1.2, 0:0

branky a nahrávky: 1. Hloušek (Kapička), 9. Petrmichl (Šulc), 15. Kadeřábek (Lacek), 33. Tondr (Klement) - 4. Řepík (Jáchym, Kalinovič), 27. Řepík (Kalinovič), 37. Kalinovič (Koblitz)

Vlci Jablonec nad Nisou: Bouška (Krejbich) - Petrmichl "C", Lacek, Klement, Hloušek, Zeman, Abraham, Šulc, Kadeřábek, Stehno, Peřina, Kedršt, Kapička, Tondr, Bříška, Hájek, Krátký, Vašek.

Klášterec nad Ohří: Damašek (Tichý) - Loučka, Mašek, Žižka, Dostál, Koblitz, Zicho, Řepík, Jáchym, Kalinovič, Polanský "C", Salač, Hofmeister, Miklovič, Mála, Heindl, Diviš.

Do Jablonce nad Nisou jel Klášterec potvrdit svou formu a určitě s vidinou zisku tří bodů, jak se ale později ukázalo Klášterec si neodvezl ani bod. Do první třetiny nastoupil aktivně domácí celek který se hned v 1.minutě dostal také do vedení. Po vyhraném vhazování se dostal k puku Karel Houška a poslal ho až za záda Damaška. Rychlá branka přidala jabloneckým hráčům na sebevědomí a ti se hnali do jedné akce za druhou, gól dal ale z první vážnější akce Klášterec. Ve 4.minutě měl Marek Jáchym možnost zakončit pohlednou akci kláštereckých hráčů, ale když uviděl volně najíždějícího Libora Řepíka poslal mu puk přímo na hůl a pro něj už nebyl problém poslat puk do poloprázdné klece. Stav byl tedy vyrovnaný ale dál byl lepším celkem domácí tým. V 9.minutě se dostal Jablonec opět do vedení. Znovu po vyhraném vhazovaní poslal ne moc povedenou střelu na branku Jan Petrmichl a puk k překvapení všech skončil až za hostujícím brankářem který měl zakrytý výhled. Inkasovaná branka trochu srazila klášterecké na kolena a domácí byli v dalších minutách jednoznačně pánem na ledě. V 15.minutě přišel trest pro klášterecké hráče. Hostující obrana totálně propadla a nechala jablonecké hráče několikrát dorazit puk na branku a snad až pátá dorážka skončila v síťi, branka byla připsána Janu Kadeřábkovi. Do konce první části už gól nepadl a tak se šlo do šaten za stavu 3:1 pro jablonecké vlky.

Druhá třetina začala opačně než první. Aktivní Klášterec se dostával do jednoho útoku za druhym ale domácí brankář chytal více než dobře. Klášterec se mohl radovat ale už ve 27.minutě. Ukázková akce po které poslal Martin Kalinovič puk na Libora Řepíka už skončila gólem a klášterecky sniper si tak mohl v utkání připsat už druhý gól. V aktivitě pokračoval Klášterec i v dalších minutách. Ve 30.minutě se velmi nesportovně zachoval domácí Jan Petrmichl, který musel posunout branku, aby zabránil jasnému gólu Klášterce. Přesilovou hru ale hostující celek nevyužil. Další branka padla ve 33.minutě kdy Klášterec vůbec nezvládl svojí přesilovou hru a ještě v ní inkasoval. Martin Klement vybídl svým pasem volného Lukáše Tondra, který pláchl všem svým pronásledovatelům a nadvakrát dokázal přesně zakončit. Domácí tedy vedli opět o dvě branky. Ve 37.minutě se Jablonec znovu nechal zatlačit do kouta a přišla kontaktní branka. O tu se postaral přesně střílející Martin Kalinovič. Po druhé třetině byl tedy stav 4:3 pro domácí ale nutno dodat že nebýt velmi nesportovně posunuté branky domácím hráčem, výsledek mohl vypadat úplně jinak.

Třetí třetina nabídla domácím divákům a hrstce hostujícím příznivcům velký boj o každý puk. Aktivní Klášterec se pokoušel o vyrovnání stavu ale to se mu bohužel nepovedlo a když domácí také nepřidali žádnou branku mohl si Jablonec přispat důležité tři body do bojů o osmou příčku která zaručuje play-off.