Proti Sokolovu znovu přestřelka, zápas dvou obratů rozhodl Klášterec ve třetí části

Klášterci to letos proti Sokolovu jde. A nejen bodově, ale i střelecky. Ve čtyřech vzájemných zápasech získali hokejisté od Ohře celkem jedenáct bodů z dvanácti možných, přičemž Baníku nasázeli úctyhodných 30 branek. V rámci 33. kola vedl v KV Areně Klášterec už 2:0, ovšem Sokolov na začátku druhého dějství skóre otočil. Jenomže hosté následně rozjeli kanonádu, pěti přesnými zásahy stav znovu zvrátili ve svůj prospěch a po vítězství 7:3 si odvážejí z Karlových Varů tři body.
24. února 2010 | 19:05 | KV Arena
3:7
1:2, 2:2, 0:3

branky a nahrávky: Branky a nahrávky: 20. Setikovský (Kukla), 24. Setikovský (Kukla), 28. Topinka (Mudra) - 7. Buchal (Martínek), 7. Pražák (Boguský), 33. Kalinovič (Martínek), 34. Bečvář (Zika, Buchal), 43. Buchal, 55. Zika (Buchal), 59. Suk (Kadlec, Martínek). Rozhodčí: Grech - Chochola, Marek. Vyloučení: 8:9, navíc Přindiš (SOK) 10 min. Využití: 2:3. V oslabení: 0:0. Diváci: 420. Průběh utkání: 0:2, 3:2, 3:7.

Baník Sokolov: Závorka - Formánek, M. Rohan, Kořínek, Mudra, Diblík, Přindiš, Říha, Hauer - Setikovský, Soukup, Kukla, Dobřemysl, Sopr, T. Jakubal, Mareček, Topinka, Nový, Račanský, Fejtl, Vrzal.

Klášterec nad Ohří: Damašek - Kocek, Boguský, Řezníček, Hartman, Martínek, Krupka, Koblitz - Novotný, Kajer, Kadlec, Suk, Kalinovič, Stehlík, Pražák, Bečvář, Buchal, Zika, Toman, Putyera, Jáchym.

Úvodní část patřila Klášterci. V sedmé minutě se příznivci svěřenců trenéra Petra Mikeše dočkali dvou branek. Nejprve potrestal hrubou chybu v rozehrávce gólmana Závorky Jaroslav Buchal. Petr Martínek zachytil puk u mantinelu, před prázdnou brankou našel volného střelce Buchala a ten už neměl problém uklidit puk do sítě. Na časomíře svítilo 6:10.

O šestačtyřicet vteřin později už to bylo 0:2. Buguský nahodil kotouč na branku. Závorka ho neudržel a nehlídaný Roman Prážek propasíroval kotouč do branky. Následujících minutách se začal hrát takový „hurá“ hokej. Šance střídala šanci a oba brankáři byli pod sprchou střel.

Baníku se podařilo snížit v polovině 20. minuty. Na trestné lavici seděli Kajer za podražení a Bečvář, který šel odsedět trest za špatné střídání. Dvounásobnou přesilu Sokolov ještě nevyužil, ale sedm vteřin po návratu Kajera se na brankovišti dostal ke kotouči Jan Setikovský a do šaten se tak šlo za stavu 1:2.

Do druhé třetiny vlétli domácí pokropeni svěcenou vodou. Při vyloučení Kalinoviče nejprve trefil Kukla tyč, ale devět vteřin před návratem potrestaného hříšníka se už Sokolov radoval. A opět u toho byl Jan Setikovský. Kukla střílel, a Pavel Damašek puk na hrudi neudržel. Následně se do brankoviště natlačilo šest hráčů. Puk se odrazil ke kanonýru Baníku a ten už neměl problém uklidit ho do branky.

V čase 27:08 šli domácí do vedení. Jan Topinka nachytal Damaška „na švestkách“. Brankář Klášterce čekal, že Topinka bude přihrávat a střela nad lapačku ho velice překvapila. Ve 33. minutě už zase bylo vyrovnáno. Martínek našel Martina Kalinoviče a ten střelou z hranice kruhu, zpoza clonícího Mudry a mezi betony Závorky vyrovnal.

Ve 34. minutě už zase vedli hosté a postupem času se ukázalo, že to byla branka vítězná. Lukáš Zika našel od mantinelu Jirku Bečváře a vývoj utkání dostal úplně jiný směr.

Další tři zásahy si nechali svěřence Petra Mikeše do třetí třetiny. Ve 42. minutě si u mantinelu vyšlápl Přindiš na jednou ze soupeřů a dostal 2 + 10 za úder do oblasti hlavy a krku. Při této brance se nejrychleji orientoval Jaroslav Buchal. Dostal puk od Ziky podél brankoviště a stačilo mu nastavit jenom hůl.

Domácí se začali snažit a přidali na tempu. Na druhou stranu, ale vysunuli obranu a za obránci tak zůstávali okénka, do kterých si Klášterečtí útočníci najížděli. V 55. minutě si Buchal se Zikou role vyměnili. Prvně jmenovaný obkroužil branku, nalákal na sebe dva obránce a najíždějící Lukáš Zika se ocitl mezi kruhy sám. Střelec dostal milimetrovou přihrávku a tahem vymetl levý horní roh Závorkovi branky.

Poslední branka zápasu padla také v přesilové hře. Na trestné lavici seděl Topinka. Klášterečtí sehráli ukázkovou akci na jejíž konci stál David Sok. Při kulečníkové kombinaci si asistence připsali Martínek a Kadlec.

Hokejisté Klášterce nad Ohří si tak z KV Areny odvezli tři body za vítězství 7:3.