Tři využité přesilové hry rozhodly zápas

Kláštereckým hokejistům vyšel proti Jablonci úvod první i druhé třetiny a také přesilové hry. Tři góly v početní výhodě prakticky rozhodly zápas. Strhující souboj celků z opačných pólů tabulky přinesl letošní první tři body ze vzájemného zápasu pro domácí Klášterec.
23. ledna 2010 | 17:00 | Zimní stadion Klášterec nad Ohří
4:1
1:0, 3:1, 0:0

branky a nahrávky: Branky a nahrávky: 3. Zika (Stehlík), 22: Kajer (Buchal), 31. Řepík (Buchal, Bečvář), 38. Suk (Martínek) - 29. Stehno. Rozhodčí: . Vyloučení: . Využití: . V oslabení: . Diváci: . Střely na branku: . Průběh utkání: .

Klášterec nad Ohří: Damašek - Klaus, Martínek, Mašek, Řezníček, Kocek, Krupka, Koblitz - Boguský, Kajer, Derfler - Suk, Bečvář, Buchal - Zika, STehlík, Pražák - Řepík, Novotný, Nguyen - Kadlec

Vlci Jablonec nad Nisou: Kysilka - Petrmichl, Zeman, Pohl, Duda, Müller, Drábek - Dostál, Měrtl, Mrňa - Stehno, Tendr, Liška - Kotrba, Chamrád, Kadeřábek J. - Kadeřábek T., Hertl

Na klášterecký led zavítal osmý celek tabulky - HC Vlci Jablonec nad Nisou. Do tohoto utkání lépe vstoupil domácí celek, kterému se již ve třetí minutě podařilo skórovat v přesilové hře. Autorem branky byl Lukáš Zika za asistence Jana Stehlíka. Půl minuty po vstřelené brance byl vyloučen domácí hráč Miroslav Koblitz, avšak hosté si nedokázali vytvořit gólovou šanci. V šesté minutě se k puku dostal hrač hostí Zeman, ale pohotový Pražák mu kotouč vypíchl před zakončením. Jablonečtí si v osmé minutě začali vytvářet slinou akci, kterou ovšem zastavil rozhodčí odpískáním ofsajdu. V jedenácté minutě se do slibné situace dostal domácí Buchal, a to hned dvakrát. Jeho snahu však zmařil pohotvými reakcemi brankář Kysilka. V závěru jablonecké přesilovky, kdy byl na trestnou lavici poslán Martin Kocek za hákování, končí Drábkova střela v Damaškově lapačce. Pět minut před koncem první třetiny se Tomáš Kadeřábek dvakrát neúspěšně pokusil z bezprostřední blízkosti vstřelit první branku ve prospěch jabloneckých. Nejprve se dostal ke střele hned po buly a po následně rozehrané akci i napodruhé Damašek vykryl puk. Poté přišla na řadu mladé klášterecké duo Kadlec – Nguyen, kteří se dostali do dvou střeleckým šancí, avšak Kysilka svůj tým podržel. O chvíli později se brankář hostí opět vyznamenal, když vystihl Buchalovu střelu a lapačkou ji vykryl. Do šaten se tedy po první třetině odcházelo za stavu 1:0 pro domácí tým.

Do druhé části opět lépe vstoupilo klášterecké mužstvo, které využilo přesilové hry. Již v druhé minutě se po přihrávce Jaroslava Buchala trefil Miloš Kajer. Minutu poté se do obrovské šance dostal i hráč hostí – Pavel Mrňa, který dostal přesnou přihrávku za kláštereckou obranu. Jeho snažení však Pavel Damašek zmařil, který zneškodnil i několik následujích pokusů soupeře o vstřelení branky. Na konci osmadvacaté minuty se hosté dostali do přesilové hry 4 na 3, kterou již tentokrát využili. Drábek sice od modré trefil jen břevno, ale než se klášterecká obrana zorientovala, dopravil puk do branky Daniel Stehno. Hosté si však euforie dlouho neužili, protože domácí celek do vedení poslal o dvě minuty později Libor Řepík, který prokázal svou obratnost. Jablonečtí nelenili a snažili se opět stáhnout náskok kláštereckých, ale to se nepodařilo, a tak se do další slibné akce pustili v závěru třetiny domácí. To přineslo kýžené ovoce a tak se ze čtvrtého gólu radoval David Suk, který do branky tečoval střelu Martínka od modré. I přes inkasované branky předávěl brankář Kysilka i nadále exkluzivní zákroky a tak se již skóre do konce druhé třetiny nezměnilo.

Poslední třetina přinesla mnoho slibných akcí na stranách obou celků, ale ani jednomu týmu se již nepodařilo skóre změnit, a tak utkání skončilo za stavu 4:1 ve prospěch mužstva HC Klášterec nad Ohří.