Klášterec si odvezl všechny body z KV Arény

Výborně si počínali svěřenci Petra Mikeše v Karlových Varech, kde hraje domácí zápasy Baník Sokolov. S přehledem si připsali tři body za vítězství 2:8, když smrtící úder dali domácím na začátku třetí třetiny. Během deseti minut vstřelili čtyři branky a dvakrát vyhnali brankáře soupeře z jeho svatyně. Po pěti se nechal vystřídat Hruška a po dalších třech Pavel Jakubal, který si nesáhl ani jednou na puk. Hvězdou utkání se stal Jan Stehlík, který vstřelil dvě branky a na jednu další přihrál.
6. ledna 2010 | 19:05 | KV Arena
2:8
0:2, 2:2, 0:4

branky a nahrávky: Branky a nahrávky: 31. Setikovský (Kukla), 22. Setikovský (Dobřemysl, Kukla) - 22. Stehlík (Pražák, Kocek), 16. Pražák (Zika, Stehlík), 37. Buchal, 39. Derfler (Kajer), 43. Kalinovič (Jáchym, Bogotský), 45. Stehlík (Pražák, Kocek), 46. Řepík (Bečvář), 49. Dealer (Kajer). Rozhodčí: Würtherle – Špur, Frodl. Vyloučení: 7:8. Využití: 1:2. Oslabení: 0:1. Diváci: 513. Průběh utkání: 0:2, 2:2, 2:8.

Baník Sokolov: Hruška (43. – 49. P. Jakubal) - Formánek, Hauer, Kořínek, Mudra, Diblík, Přindiš, Říha - Majer, Setikovský, M. Rohan, Račanský, Dobřemysl, Kukla, Sláma, Nový, Topinka, Sopr, Feitl, Mareček, T. Jakubal.

Klášterec nad Ohří: Damašek (Studnička) - Klaus, Martínek, Řezníček, Mašek, Kocek, Krupka, Bogutský, Koblitz - Kajer, Derfler, Suk, Bečvář, Buchal, Řepík, Zíka, Stehlík, Pražák, Kalinovič, Jáchym, Kadlec.

Více jak pět stovek diváků si našlo cestu do KV Areny, aby se podívalo na druholigové podkrušnohorské hokejové derby mezi sokolovským Baníkem a Kláštercem nad Ohří. Před utkáním byli mírným favoritem zápasu hosté z Klášterce, ale podle výsledku nebyli na Baník mírní, ale krutí. Klášterec vyhrál v Karlových Varech nad Sokolovem vysoko 8:2.

První branka padla v polovině dvanácté minuty a postaral o ní Jan Stehlík, pozdější hvězda utkání, když se v přesilovce dostal za záda sokolovských obránců a prostřelil Petra Hrušku. Asistenci si u branky připsala dvojice Pražák – Kocek.

Podruhé Severočeši zvedali nad hlavy ruce v čase 15:04 a opět za to mohla formace se Stehlíkem a Pražákem. Tentokrát si ale oba hráči role obrátili. Roman Pražák se zapsal do listiny střelců a Stehlík nahrával. K vidění v první části byly ještě dvě šance. V 16. minutě za Damaškem zazvonila po ráně Setikovského tyč a v poslední minutě Stehlík tečoval Krupkovu střelu těsně nad.

Na další branky si tak museli diváci počkat do druhé třetiny a uviděli celkem čtyři. Baník přidal a Damašek měl více práce než Hruška na druhé straně kluziště. Ve 29. minutě příznivci žluto-černého Baníku křičeli gól, ale překonaný Pavel Damašek se stačil otočit a položenou holí zastavit puk, který směřoval za jeho záda. Ani dorážející Petr Kukla nevěřil vlastním očím a jenom kroutil hlavou. Na začátku 31. minuty se už domácí ochozy dočkaly. Jan Setikovský dorazil vyražený puk Damaškem po velmi tvrdé ráně Kukly. Vyrovnat se svěřencům Jaromíra Carvana podařilo ve 33. minutě. A branku vsítil opět Jan Setikovský, když se dokázal prosadit v přesilové hře.

Od poloviny zápasu už jen jedno mužstvo

Tímto momentem byl sice Baník aktivnější, ale branky už dávali jenom Klášterečtí. Znovu do vedení se dostali v čase 36:34. Tentokrát se prosadil Jaroslav Buchal, když potrestal hrubku v rozehrávce mladičkého obránce Přindiše. Hruška neměl šanci zasáhnout. O dvě branky to bylo zase ve 39. minutě. Tentokrát se do listiny střelců zapsal Petr Derfler svojí ranou nad lapačku Hrušky.

Sokolovský brankář vydržel v brance jenom do času 42:10. Domácí borci se před tímto časem nadechovali k náporu a měli snahu ještě něco s výsledkem udělat. Mareček vypálil z prostoru mezi kruhy, ale trefil Damaška jen do prsou. Čas 42:10 signalizuje smrtící úder Klášterce. Nejprve Martin Kalinovič potrestal další rozehrávku domácích. Hruška si šel sednout na střídačku, ale jak se časem ukázalo, bylo to jenom na chvilku. Mezi tři tyče nastoupil Pavel Jakubal. Ve 45. minutě kapitulovala sokolovská dvojka poprvé, když ho prostřelil Pražák a poskakující puk do sítě uklidil Jan Stehlík.

Na 7:2 po další fatální hrubce obrany Sokolova upravoval Libor Řepík. V těchto fázích utkání jakoby defenzíva Baníku neexistovala. Smrtících šest minut uzavřel Petr Dealer, když stál na konci akce, která rozebrala celou formaci Sokolova do posledního šroubku. Za zmínku ještě stojí, že po této brance utekl Pavel Jakubal z branky a hodně nazloben odešel rovnou do šaten. Jeho spoluhráči si od něj vyslechli dost ostrých slov. Klášterec tak vyhrál nad Baníkem Sokolov jasně 8:2.