Klášterec odolal počátečnímu tlaku České Lípy a domů si veze bodový komplet

Klášterečtí v zápase dlouho nepotvrzovali roli favorita, nakonec si však přece jen ze severního cípu Čech odváží všechny body. Ještě těsně před koncem první třetiny s bojovným soupeřem prohrávali o dvě branky, jenže díky zlepšenému důrazu na brankovišti dokázali vývoj skóre otočit ve svůj prospěch. Díky tomu si tak s přehledem udrželi náskok na čele tabulky, který mohou příští sobotu hájit na ledě Roudnice.
17. října 2010 | 17:00 | Zimní stadion Česká Lípa
4:6
2:1, 1:4, 1:1

branky a nahrávky: Branky a nahrávky: 10. Bauer (Jakeš, Žember), 13. Šrámek (Žember, Jakeš), 29. Nekvinda (Cafourek , Divíšek), 59. Žember (Bauer, Jakeš) - 19. Vošta (Miklovič), 22. Řepík (Panocha), 33. Novotný (Hartman, Jáchym), 34. Jáchym (Koblitz, Szakal), 40. Řepík (Novotný), 48. Stehlík. Rozhodčí: Prchal - Ondráček, Vaněk. Vyloučení: 7:8, navíc Bečvář (KNO) trest 2 + 10 + do konce utkání. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 150. Střely na branku: 33:32. Průběh utkání: 2:0, 2:2, 3:2, 3:6, 4:6. Průběh utkání: .

Česká Lípa: Matoušek - Yeung, Cafourek, Bátora, Jirkovský, Lassig, Jakeš, Žember, Nekvinda, Divíšek, Šulc, Bauer, Beneš, Kauschitz, Šrámek, Zenk, Dostál.

Klášterec nad Ohří: Kaššák - Kocek, Zmeškal, Mašek, Řezníček, Martínek, Hartman, Koblitz, Vošta, Polanský, Stehlík, Kadlec, Kalinovič, Bečvář, Panocha, Řepík, Novotný, Suk, Szakal, Jáchym, Miklovič.

Vývoj utkání poznamenaly dva fauly domácího týmu ve stejném čase. Zatímco na trestné lavici seděli Žember a Yeung, hráli hosté přesilovku 5 na 3 hned celé dvě minuty. Byli v ní ale totálně bezzubí a brankáře Matouška ohrožovali jen nepřipravenými střelami z dálky. Zato po návratu na led se do trháku dostal Žember, dokázal si Kaššáka položit, ale střelou na lapačku neuspěl. Poté se hra uklidnila a možnost přesilové hry dostali také Českolipští. Ovšem až v době, kdy Hartman opět naskočil na led, nahodil puk na Kaššáka Jakeš a pohotový David Bauer ho rychlou dorážkou umístil do sítě.

Následně se hezkým průnikem blýskl Šrámek a Predátoři si začali vytvářet tlak. Zkoprnělý soupeř navíc zanedlouho podruhé inkasoval. Po prakticky totožné situaci jako při prvním gólu se na brankovišti nejlépe zorientoval Martin Šrámek a překonal hostujícího brankáře podruhé. Po tomto okamžiku domácí tým s přehledem držel dvoubrankové vedení, až ho do kolen srazila nepřesnost v rozehrávce. Beneš zkoušel uvolnit mezi beky Šrámka, ti však jeho přihrávku zachytili a z následné mely před Matouškem vytěžil kontaktní trefu Jiří Vošta.

Klášterec tato branka probudila ze zimního spánku a ve zbytku zápasu notně přidal na tempu. Jeho druhému gólu nicméně s největší pravděpodobností předcházel faul na Diviška, ale hra pokračovala puk se po přihrávce Panochy dostal až k Liboru Řepíkovi, který ho usměrnil pod víko. Jenže tím duel plný zvratů nekončil. Po faulu na Lassiga dostal menší trest Řepík a početní převahu dokázali Českolipští přetavit ve třetí branku. Střílená přihrávka Cafourka našla hůl Jana Nekvindy, který poslal svůj tým do vedení.

Poté se nechal za protesty vyloučit do konce utkání hostující Jiří Bečvář, jenže několik dobrých možností v přesilovce tentokrát zůstalo nevyužito. O to víc mrzely v době, kdy Klášterec nastartoval svou mašinu na vyšší rychlostní stupeň a dokázal vývoj skóre otočit. Po důrazu před brankou nejprve vyrovnal hbitý Karel Novotný. Hned za 74 vteřin vyrazil Matoušek střelu Koblize jen před sebe, odkud ji Marek Jáchym pohotově vrátil do sítě. Predátoři ovšem v poslední minutě prostřední části hry inkasovali ještě jednou. Nahození Libora Řepíka z rohu kluziště totiž smolně zapadlo do branky.

Závěrečnou třetinu sehrál Klášterec velmi zkušeně. Nikam dopředu se nehnal a pevnou obranou rozbíjel pokusy soupeře o docílení kontaktní branky. Snad jedině po střele Cafourka, kdy se kompletní první formace natahovala po puku, to vypadalo pro Kaššáka nebezpečně. Zato na druhé straně se vymotal kolem Yeunga Jan Stehlík a střelou tyči rozhodl zápas. Českolipští ovšem bojovali až do konce a v předposlední minutě ještě dokázal v přesilové hře kosmeticky upravit skóre Dušan Žember. K odpoutání z poslední příčky tabulky dostanou Predátoři šanci následující neděli, kdy doma hosté Sokolov.