Sezóna je u konce, Klášterec prohrál i potřetí

K l á š t e r e c n a d O h ř í - Hokejisté Klášterce nad Ohří prohráli i třetí utkání semifinálové série play-off 2. ligy a letošní sezóna pro ně skončila. Benátky vedly už po dvaceti minutách 2:0, domácí Chyba sice vstřelil kontaktní gól, ale závěrečné slovo měli opět hosté, kteří si odvážejí vítězství 3:1 a také postup do finále.
17. března 2007 | 18:00 | Klášterec nad Ohří
1:3
0:2, 1:0, 0:1

branky a nahrávky: Branky a nahrávky: 27. Chyba - 3. Zajíček (Jakeš), 13. Mařík (Vrzal), 50. Jakeš (Minařík). Rozhodčí: Zubzanda - Gerát, Merc. Vyloučení: 6:8, navíc Novák (KNO) a Gajda (BEN) 10 minut. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 350. Střely na branku: 36:33. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3.

Klášterec nad Ohří: Damašek - Nerad, Pokorný, Kocek, Kuncl, Znojemský, Hlubuček, Březina - Panocha, Chyba, Babka, Novák, Tenkač, Hřepík, Suk, Zika, Pražák, Soukup.

Benátky n.J.: Bárek - Vrzal, Beránek M., Štrach, Kalfus, Gajda, Klouček, Pešek - Zajíček, Mařík, Jakeš, Krupka L., Skořepa, Krupka M., Mácha, Kristek, Jaroš.

Hned první chyba v domácí obraně znamenala vedoucí gól pro hosty. Před Damaškem se ocitli nekrytí Zajíček s Jakešem a i ve třetím utkání tak vstřelili úvodní branku Benátečtí, konkrétně Tomáš Zajíček. Na druhé straně znovu úřadovala třetí klášterecká lajna. Puk se po Panochově střele na okamžik ztratil v Bárkově výstroji, ale za brankovou čáru neprošel. V tomtéž okamžiku Gajda přimáčkl za brankou na plexisklo Nováka a domácí dostali výhodu přesilové hry, ale Chyba nastřelil tyč a Novák přestřelil. V 9. minutě se na okamži přesunula hra před Damaška a ten málem inkasoval další vlastní gól. O dvě minuty později se Peškova tečovaná střela odrazila od spojnice tyčí. Ve 13. minutě hosté v klidu zvýšili již na 2:0. Z kruhu vymetl šibenici Milan Vrzal. Vzápětí dostali hosté výhodu přesilové hry a po střele Lukáše Krupky prolétl Damaškovi puk mezi betony, ale mimo branku. Gólem neskončila ani Jarošova tutovka. Při plném počtu hráčů pak Štrachův pokus z bezprostřední blízkosti skončil v Damaškově betonu.

Domácí se ale nevzdávali snadno. Hned po návratu na led vybojoval Novák na útočné modré puk, zadovkou posunul na Panochu a zazvonilo břevno Bárkovy branky. I v následujících minutách si domácí dokázali vytvářet tlak, ale Novákova ani Tenkačova střela za Bárkova záda neprošly. Vzápětí Pražák z vlastní třetiny prokličkoval až před soupeřova gólmana, ale těsně minul. Pak Bárek udělal kolosální chybu a připsal si v sérii již druhou asistenci, tentokrát se z ní ale nemohl radovat. Benátecký gólman vyjel za pukem a nahrál jej přímo na hůl číhajícímu Tomáši Chybovi. Klášterecký útočník zachoval chladnou hlavu a z ostrého úhlu trefil roh opuštěné klece. Po inkasované brance se hosté znovu probrali a Gajda od modré rozvlnil bočí síť Damaškovy branky. O pár vteřin později fauloval domácí kapitán. Po jeho návratu z trestné lavice ale Zika vyhodil puk z obranného pásma mimo ledovou plochu a domácí hráli znovu v oslabení. Nenechali se ale uzavřít v pásmu a dokonce se dostali i do šance. Panochův pokus zpoza branky ale jen projel brankovištěm. V závěru třetiny pak domácí donutili soupeře k chybám, ale přesilovou hru nedokázali využít.

I ve třetí třetině domácím chybělo štěstí v koncovce. Soukupovu střelu vyrazil Bárek jen k Zikovi, ale ten těsně minul. Neuspěl ani Babka, který se pokoušel prostrčit puk podél tyčky za brnakovou čáru. Stejně jako v minulém zápase, i tentokrát domácí vrhli všechny síly do útoku a hosté si v klidu počkali na svou šanci. Minařík přihrál z rohu najíždějícímu Jiřímu Jakešovi a Damašek kapituloval potřetí. Pak ale M. Krupka nedovoleně zastavil pronikajícího Panochu a domácí dostali výhodu čtyřminutové přesilové hry. I když puk létal nebezpečně blízko Bárkovy branky, gól nepadl. Minutu před koncem pak fauloval za hostující brankou Tomáš Chyba a domácí tak přišli o poslední možnost zvrátit utkání. S diváky i sezónou se tak dnešním utkáním rozloučili.

Ohlasy trenérů

Petr Mikeš (Klášterec nad Ohří): Bohužel jsme hned na začátku po hrubé chybě inkasovali a to nás srazilo dolů. Chtěli jsme co nejdéle udržet nulu, ale to se nepovedlo. Po druhé chybě jsme inkasovali znovu. Benátky byly malinko lepší, my jsme potom vstřelili gól. Bohužel druhý už tam nepadl.

Ladislav Kolda (Benátky): Myslím, že jsme v tomto zápasy navázali na dobré výsledky doma. Chtěli jsme to dnes rozhodnout, dostali jsme se do vedení, což nám pomohlo. Škoda v té druhé třetině, kdy jsme povolili a inkasovali. Potom jsme byli trošku nervóznější. Ve třetím dějství jsme se ale vrátili k naší hře, dali jsme gól a to rozhodlo.