V Klášterci zřejmě padaly rekordy

Tři branky během pětačtyřiceti vteřin! Podobný zážitek by i hokejoví znalci museli dlouho lovit v paměti. Nejprve hosté odskočili na rozdíl dvou branek. Domácí ale téměř okamžitě dvěma přesnými zásahy srovnali a Jindřichohradečtí už se ze šoku nevzpamatovali. Kubeš i Melišík inkasovali každý po čtyřech brankách a Klášterečtí si díky vítězství 8:3 vylepšili skóre.
28. února 2009 | 17:00
8:3
1:2, 4:1, 3:0

branky a nahrávky: Branky a nahrávky: 2. Freiberg (Spitzer, Buchal), 23. Buchal, 23. Řepík, 36. Buchal (Ton, Kocek), 36. Stehlík (Kocek), 45. Novotný (Bečvář), 53. Kocek (Stehlík, Ton), 56. Buchal (Spitzer, Boguský) - 1. Kurikka (Cmund), 16. Fiedler (Šťástný), 23. Mazanec (Fiedler). Rozhodčí: Vilt - Gerát, Sentenský . Vyloučení: 7:6. Využití: . V oslabení: .

Klášterec nad Ohří: Damašek(Studnička) - Koblitz, Spitzer, Palubjak, Ambrož, Kocek, Zmeškal, Boguský, Kramár - Panocha, Buchal, Freiberg - Novák, Řepík, Bečvář - Pražák, Stehlík, Ton - Jáchym, Novotný, Dudek

Jindřichův Hradec: Kubeš(Melišík) - Klíma, Vejvar, Všetečka, Lang, Bláha, Chmel - Fiedler, Dvořák, Skokan - Šulčík, Cmund, Mazanec - Šťástný, Zykin, Doline - Kurikka, Mäkelä. Rozhodčí: Vilt, Gerát, Sentenský

Diváci, kteří dorazili na klášterecký stadion s mírným zpožděním, přišli hned o dva góly. Po šestačtyřiceti vteřinách hry se hosté díky rychlé kombinaci ujali vedení. Damaška překonal Michal Klíma. Domácí srovnali o minutu později. Po vyhraném buly v útočném pásmu dorážel za Kubešova záda Petr Freiberg. Hosté byli v první třetině aktivnější. Klášterec se sice dostal do tempa díky přesilovým hrám, proti důsledné defenzivě hostí se ale domácí hráči jen těžko prosazovali a Kubeš neměl příliš práce. Úporná klášterecká snaha o vstřelení branky skončila dalším gólem, leč v Damaškově síti. Z protiútoku dvou na jednoho se prosadil Stanislav Fiedler.

Úvod druhé dvacetiminutovky připravil divákům ještě neuvěřitelnější podívanou než přinesly první minuty zápasu. Během pětačtyřiceti vteřin padly tři branky. Nejprve hosté po chybě domácí obrany zvýšili vedení. Třetí branku přidal Josef Mazanec. Téměř okamžitě ale zareagoval Jaroslav Buchal a vstřelil kontaktní gól a za půl minuty bylo srovnáno. Po vyhraném buly se Klášterec natlačil do pásma soupeře a Libor Řepík potvrdil pozici nejlepšího kláštereckého střelce. Vzápětí Klášterečtí ubránili dvojnásobné oslabení a dostali se na koně. Ve 36. minutě se podruhé v zápase trefil Jaroslav Buchal. Domácí se díky němu poprvé v utkání dostali do vedení a Kubiše vystřídal v jindřichohradecké brance Melišík. Ani ne po půl minutě už ale lovil puk ze sítě. Jan Stehlík nejprve nastřelil tyč, odražený puk ale napodruhé poslal přesně.

Poslední třetinu Klášterečtí dohrávali v klidu a ještě si vylepšili skóre. Ve 45. minutě propálil Melišíka Karel Novotný. Sedmou branku přidal v samostatném nájezdu Martin Kocek vracející se z trestné lavice. Před závěrečným hvizdem ještě Jaroslav Buchal završil hattrick, když zužitkoval Spitzerovu přihrávku přes celé kluziště. Klášterec vybojoval důležité tři body a minimálně do nedělní dohrávky se zřejmě usadí na šesté příčce tabulky.