Klášterec má další dva body, Českou Lípu zdolal až na nájezdy

Další dva body si do druholigové tabulky připsali hokejisté Klášterce nad Ohří. V šestnáctém kole porazili na domácím kluzišti Predátory z České Lípy 5:4 po samostatných nájezdech. Oba týmy se po celý zápas přetahovaly o vedení. Sedm minut před třetí sirénou vyrovnával Miklovič na 4:4. Na řadu tak přišlo prodloužení a následně i penaltová loterie. Rozhodující trefu si nakonec připsal klášterecký Jan Stehlík.
21. listopadu 2009 | 18:00 | Zimní stadion Klášterec nad Ohří
5:4sn
2:2, 1:1, 1:1 - 0:0 - 1:0

branky a nahrávky: Branky a nahrávky: 7. Miklovič (Mašek, Stehlík), 9. Jáchym (Derfler), 27. Pražák (Stehlík), 53. Miklovič (Stehlík), rozhod. náj. Stehlík - 7. Patzenhauer (Formánek), 10. Formánek (Patzenhauer), 39. Cafourek (Patzenhauer), 50. Patzenhauer (Peterka). Rozhodčí: Vokřál - Frodl, Špůr. Vyloučení: . Využití: . V oslabení: . Diváci: . Střely na branku: . Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 3:2, 3:4, 5:4.

Klášterec nad Ohří: Damašek (Zavadil), Koblitz, Boguský, Mašek, Kocek, Krupka, Višňák - Defler, Kajer, Jáchym - Řepík, Ton, Buchal - Pražák, Miklovič, Stehlík - Kalinovič, Bečvář, Nguyen - Novotný.

Česká Lípa: Neuman (Matoušek) - Daňo, Beránek, Formánek, Zimmer, Cafourek, Pinc, Zemán - Švec, Divíšek, Burian - Bauer, Patzenhauer, Peterka - Vondrlík, Preusser, Lassig - Markulinec, Moro, Kadlčík.

Ve vyrovnaném utkání začali lépe hosté a už po dvaceti sekundách ohrozili Damaškovu branku. Špatnou rozehrávku domácích vystihl Petr Formánek a pohromu zastavila levá tyč klášterecké branky. V 5. minutě dokonce hráči České Lípy Damaška překonali. Tak dlouho doráželi na jeho lapačku, až došťourali puk do sítě. Naštěstí až po odpískání, takže gól neplatil. O dvě minuty později však už hosté zvedali ruce nad hlavu právem. Kláštereckou obranou prokličkoval Vlastimil Patzenhauer a trefil se přesně nad Damaškovo levé rameno. Radost ovšem vydržela hostům pouhých 34 sekund. Potom se střelou od modré osmělil Mašek. Neumann sice puk vyrazil, ale jako první se k němu dostal Petr Miklovič a vyrovnal stav utkání na 1:1. Na konci osmé minuty přišla hvězdná chvilka Marka Jáchyma. Ten si najel před českolipskou branku, zachytil Derflerovu přihrávku, natlačil se před Neumanna a zasunul puk pod jeho tělem do sítě. Teď museli dotahovat hosté a také se jim to podařilo. Na konci 10. minuty se hned po vhazování prosadil Petr Formánek a trefil se opět nad Damaškovo levé rameno. V 16. minutě měli domácí při přesilovce hostů obrovské štěstí. Klášterecká obrana zapomněla na úplně volného Beránka, který však z odkryté branky trefil pouze tyč. Na začátku 18. minuty předvedli krásnou akci na jeden dotek Stehlík s Pražákem. Pražákův nájezd však bohužel vyrazil Neumann betonem.

Skóre se tak znovu měnilo až ve druhé části hry. Na začátku 27. minuty přijal Roman Pražák přihrávku od Stehlíka, prosmýkl se podél mantinelu až před českolipského gólmana a mistrovsky trefil puk přímo mezi jeho betony. O minutu později na druhé straně utekl domácí obraně Petr Markulinec, naštěstí ale vůbec netrefil Damaškovu branku. Klášterecká obrana v čele s Damaškem pak odolávala českolipskému tlaku a několikrát měli klášterečtí namále. Nakonec Damašek kapituloval ve 39. minutě. Za svá záda pustil poměrně lehkou střelu Miloslava Cafourka od modré čáry. Na obranu kláštereckého gólmana nutno napsat, že měl úplně zakrytý výhled. Smírně se tak obě mužstva rozešla také ve druhé části hry a rozhodnout se muselo až v závěrečné třetině.

Hned v její páté minutě mohl o osudu utkání rozhodnout Roman Pražák. Počíhal si před Neumannovou brankou na přihrávku, ale v rozhodující chvíli se do odkryté branky netrefil. To na druhé straně byli hosté úspěšnější. Vlastimil Patzenhauer si počkal na klášterecké modré na Peterkovu přesnou přihrávku, najel si před Damaška a trefil se mezi jeho betony. O tři minuty později bylo srovnáno. Petr Miklovič zachytil puk z buly, objel hostující obránce, položil si Neumanna a bekhendem zavěsil do českolipské sítě vyrovnávací gól. Dvě a půl minuty před koncem poslední třetiny mohl rozhodnout Jan Stehlík. Proti českolipskému brankáři se vydal úplně sám, ale trefil jen břevno. O výsledku se tak muselo rozhodnout v prodloužení či v samostatných nájezdech.

Už po čtyřiceti sekundách prodloužení se do šance dostal Miloš Kajer. Bohužel nedokázal puk dobře zpracovat a ten skončil jen v náruči hostujícího brankáře. Potom přišly na Klášterec krušné chvilky. Kvůli špatnému střídání domácích dostali hosté výhodu přesilovky a Damašek s celou obranou měli plné ruce práce. Když pak neproměnil další svou velkou šanci Miloš Kajer, dospělo utkání až k samostatným nájezdům.

První nájezd proměnil českolipský Petr Formánek. Roman Pražák hned vzápětí srovnal blafákem, který mu nevyšel, ale v konečném důsledku vlastně vyšel. Pak se exekutorům příliš nedařilo, až se na druhého brankáře hostů, Matouška, rozjel Jan Stehlík, který svůj nájezd s přehledem proměnil. A protože hostující Formánek nedokázal své repete proměnit v gól, připsal si Klášterec další dva body do tabulky 2. ligy.

Ohlasy trenérů

Petr Mikeš, trenér HC Klášterec - Dneska se podle mě hrálo vyrovnané utkání. Česká Lípa poslední čtyři zápasy vyhrála, takže jsme věděli, že to bude těžký. Myslím, že se utkání muselo líbit, bylo to nahoru dolu, rychlý hokej. Za utkání musím kluky pochválit, protože hráli hokej, který se musel líbit.