Výsledek je krutý, lituje Ladislav Řezníček

Ač obránce, byl Ladislav Řezníček jediným kláštereckým hráčem, který Volkeho dokázal překonat. "Ten výsledek je hodně krutý! Nemyslím, že by Litoměřice měly až tak navrch," lituje zápasového skóre autor jediné branky domácích. "Předtím jsme podávali dobré výkony, dařilo se nám. Doufám, že jsme tímhle klopýtnutím diváky neodradili, a přijdou nás podpořit i příště," věří Řezníček.

Klášterec inkasoval brzy na začátku první i druhé třetiny. Podruhé už nedokázal zareagovat. "Žádnému týmu neprospěje, když dostane takhle brzy gól. Když pak stejnou věc připustí i na začátku druhé třetiny, už je to problém," ví Řezníček. "Musíme se na to v budoucnu soustředit, aby se nám to nestávalo. Hlavně v play off by to mohlo hodně mrzet," připomíná blížící se vyřazovací boje.

Klášterec posledních osm zápasů v řadě vyhrál a šest inkasovaných gólů byl pro domácí hráče po předchozí povedené sérii dvojnásobný debakl. "Ten výsledek je dost krutý. Nemyslím, že by nás Litoměřice až o tolik přehrály, aby to takhle dopadlo. Zpočátku i ve druhé třetině jen čekaly na naše chyby, které přišly, a oni je dokázali potrestat. Třetí třetina byla z naší strany už jen marná snaha o zvrácení výsledku, což se nepovedlo. No a v závěru soupeř přidal ještě dva góly. Trenér se hodně zlobil. Říkal, že to co předvádíme, neodpovídá tomu, na co máme. A má pravdu. Umíme hrát líp!" přiznává Řezníček.

Možná je lepší, že výpadek přišel teď, v závěru základní části. Dříve než Kláštereckým stihlo před play off narůst přehnané sebevědomí. "Mrzí mě to i kvůli divákům. Přijdou, doufají, že uvidí pěkkný hokej se spoustou šancí a výhrou na domácí straně... Ale tentokrát se to bohužel nepovedlo," lituje šikovný obránce. "Jen doufám, že je to neodradilo, a že nás přijdou podpořit i příště."

V klášterecké sestavě se v posledních zápasech objevují staré známé tváře, a je to znát i na předváděné hře. "Celá moje letošní sezona je vydařená a jsem rád, že po návratu do Klášterce si držím svůj standart. Určitě potěšil můj první gól po návratu do kláštereckého dresu, navíc proti Mostu. Dneska jsem, vzhledem k výsledku, ze skórování příliš velkou radost neměl," přiznává autor jediného kláštereckého gólu.

"Jsem hodně ofenzivní obránce. Myslím, že těch útočných výpadů provádím za zápas docela dost, takže je jen otázkou času, než se dostanu do nějaké větší šance. V tomhle případě jsem rovnou ze střídačky zamířil dopředu. Shodou okolností se mi poveldo objet bránu a zakončit Volkemu nad lapačku," vzpomíná na vstřelený gól. V defenzivě se mu ale zápas tentokrát příliš nevyvedl. "Byl jsem u třech inkasovaných gólů. Těžko je teď zpětně dokážu popsat. Určitě to nebylo nic pěkného. Lepší na to zapomenout."

Do konce základní části chybí ještě šest zápasů. Pokud si chce Klášterec udržet výhodnou pozici pro vstup do play off, měl by se ze středečního utkání rychel oklepat. "Ještě to bude těžké. Hodně nám chyběli spoluhráči, kteří se zranili v předchozím zápase v Mostě. Ať už to byl Petr Derfler, který má problémy s okem, ale v neděli už by měl nastoupit, nebo Martin Klaus, který v obraně dost citelně chyběl. Ten už ale bohužel v letošní sezóně skončil kvůli přetrženým vazům v koleni... "