V přesilovkách máme chaos, musíme to zlepšit, ví Petr Miklovič

Odehráli tři přípravné zápasy a připsali si zatím jediné vítězství. Druholigoví hokejisté Klášterce nad Ohří se na začátku přípravy na ledě sehrávají a pilují herní situace. V Roudnici nad Labem propadli při vlastních přesilovkách. Jednu sice využili, jenomže v dalších třech sami inkasovali, což je nepříliš lichotivá statistika. „Lítáme tam jak chceme, nedržíme si posty,“ popisuje početní výhody Severočechů mladý útočník Petr Miklovič.

Klášterec sice v Roudnici od čtvrté minuty zásluhou Stehlíka vedl, jenomže poté třikrát od posledního týmu loňské sezóny inkasoval. „Nezačali jsme moc dobře, hráli jsme na půl plynu, ale je to bohužel podobné zatím v každém přípravném zápase. Nedáváme góly ze šancí, navíc v Roudnici jsme třikrát inkasovali v přesilovkách. Za stavu 3:3 se ten zápas zlomil, soupeř dal rychle dvě branky a bylo po zápase,“ vrací se Miklovič k nevydařenému duelu u Labe.

STATISTIKY 2009/2010
Zápasy: 7
Góly: 2
Asistence: 1
Kanadské body: 3
Plus/mínus: +1
Trestné minuty: 2
Právě přesilovky se rozhodně nedaly nazvat silnou devízou svěřenců Michala Jägera. „Lítáme si tam jak chceme, nedržíme si posty a je v tom chaos. Musíme to zlepšit, než začnou mistráky,“ přiznává jednadvacetiletý forvard, který se v prostředním dějství zasloužil o vyrovnání stavu.

„Sebral jsem ve středním pásmu odražený puk, jel jsem do dvou hráčů, tak jsem přes ně vystřelil. Gólman to vyrazil přímo na mě a já jsem dal z dorážky na 3:3,“ prozrazuje.

Žluto-modří zatím v přípravě příliš neexcelují, připsali si pouze výhru nad Sokolovem, s Litoměřicemi i Roudnicí prohráli. „Hrajeme rozházeně, trenéři ještě hledají tu ideální sestavu. Myslím si ale, že to bude na mistráky dobré. Sehrajeme se, tým vypadá dobře, parta je tady taky výborná, takže to snad bude fajn,“ doufá Miklovič, kterému se v Klášterci zamlouvají i tvrdé tréninky.

„Máme dvoufázové tréninky od pondělí do pátku, chodíme i do posilovny. Jde to zvládnout, ale je to makačka. Trenéři nám dávají zabrat, ať máme z čeho brát v sezóně. Je to dobře,“ pochvaluje si dril pod novými trenéry.

„Znám pana Jägera ještě z juniorky, s Radkem Šípem jsem hrával v Kadani, takže spokojenost. Oživili to, dali týmu nový impuls, hrají moderní styl hokeje, chtějí napadání, bruslení, takže je to fajn.“

Další přípravný zápas čeká na Klášterecké už v úterý, od 18 hodin se představí na ledě Děčína, tedy týmu, kterému v loňském čtvrtfinále ukončili sezónu.