Sezóna startuje. Klášterec zajíždí do Tábora

Po několika měsících opět startuje mistrovská sezóna 2.Národní hokejové ligy ve které se představí samozřejmě i Klášterec, který bude obhajovat v západní skupině prvenství z loňského roku.První překážka čeká na Klášterec v sobotu od 18:00 kdy se utká s Táborem.

Klášterečtí hokejisté mají zasebou letní přípravu ve které odehráli také sedm přípravných zápasů a bohužel si připsali jen dvě výhry oproti pěti porážkám. Klášterec podlehl Řisutům 4:5, Bílině 2:8 a 3:5, Děčínu 3:6 a také Sokolovu 6:7. Výhry si připsal proti Sokolovu 5:2 a Řisutům 4:2. Klášterecký tým se oproti minulému roku velmi omladil a bude spoléhat na odchovance a na hráče kteří přicestují z partnerské Kadaně nebo extraligového Chomutova. Kádr po minulé sezóně opustil trenér Michal Jäger, který kývnul na nabídku z prvoligové Kadaně a z hráču odešli např: Roman Pražák, Martin Kocek, Miroslav Koblitz (Sokolov), Ladislav Řezníček (Bílina), Jan Kaššák, Jiří Dostál, Daniel Kolčava, a Jakub Hofmeister (Kadaň). Klášterec tedy přišel o mnoho hráču, kteří pomohli mužstvu v minulém roce vybojovat baráž o první ligu.

Tábor se vrací do třetí nejvyšší soutěže v České republice po tříleté pauze kdy hráli první ligu a poté krajský přebor. Soupeř není pro Klášterec ničím neznámým. Poslední vzájemná utkání odehrály týmy před čtyřmi lety. Oba zápasy vyhráli táborští, a to poměrem 7:4 na svém ledě a v Klášterci 6:0. V přípravě Tábor odehrál pět zápasů. Vyhrál nad Pelhřimovem 7:4, Milevskem 5:2 a 6:3 a rozmetal Pelhřimov B v poměru 13:1, jedinou porážku utrpěl s francouzkým Les Rapaces de Gap 3:5.

Mistrovská sezóna tedy startuje o tomto víkendu a v Klášterci se už všichni těší na to, jak si Klášterec povede. Zápas je připraven na onlajnech od 18:00