Prodlouží Klášterec parádní sérii bez prohry i v Mostě?

Po týdenním zaslouženém zápasovém odpočinku čeká na hokejisty Klášterce nad Ohří další druholigové kolo. O prvním únorovém víkendu se vydají na cestu velmi krátkou – v rámci devětadvacátého kola se představí na ledě regionálního rivala, HC Baník Most. Zatímco Mostu patří až sedmé místo, Klášterec si díky skvělé povánoční formě vytvořil na druhém místě náskok a dokonce začal mohutně dotahovat první Řisuty. Utkání se hraje v sobotu od 17:30 na mosteckém zimním stadionu.

Zdá se to doslova neuvěřitelné. Klášterečtí hokejisté už sedmkrát za sebou vyhráli a ze třetího místa se vyšplhali na dosah zlaté pozice. Naposledy to dokonce odnesly právě vedoucí Řisuty. Klášterec je na jejich ledě porazil 3:1, přestože jako první inkasoval. Rozdíl mezi oběma týmy se tak rázem ztenčil pouze na čtyři body. A Klášterec by rád další tři bodíky umazal v devětadvacátém kole. Jsou k tomu potřeba dvě věci - Řisuty musí prohrát a Klášterec vyhrát.

Ovšem Řisuty hostí na domácím ledě jablonecké Vlky, takže se velké překvapení očekávat nedá. Klášterec má složitější práci – cestuje do Mostu. Mostecký tým je zatím největším zklamáním dosavadního průběhu druhé ligy. Ještě loni prvoligový mančaft se v současnosti krčí až na sedmém místě západní skupiny druhé ligy, na své konto navíc nasbíral pouhých 37 bodů, tedy o devatenáct méně než Klášterec. V posledním utkání prohrál Most na ledě České Lípy 3:4 po samostatných nájezdech.

Klášterec letos odehrál s Mostem tři vzájemné soutěžní zápasy a všechny tři vyhrál. Most tedy patří mezi oblíbené soupeře hokejistů z břehu řeky Ohře. Klášterečtí se vždy dokáží proti regionálnímu rivalovi vyhecovat. Hned ve druhém kole vyhrál Klášterec doma 3:2 po prodloužení. Gólově se prosadili Freiberg, Kocek a Kajer. V jedenáctém kole vyhrál Klášterec v Mostě 5:2 především díky hattricku Libora Řepíka. V polovině prosince potom vyhráli Klášterečtí v domácím prostředí po šedesáti minutách těsně 5:4, dvě branky vstřelil opět Řepík.

Utkání 29. kola mezi celky HC Baník Most a HC Klášterec nad Ohří se hraje v sobotu 6. února od 17:30 hodin na zimním stadionu ve Mostě. Pokud se nedostanete přímo na místo dění, můžete sledovat tradiční on-line přenos. Na utkání byla delegována trojice rozhodčích Würtherle – Nepomucký, Sekula.

Poslední vzájemný duel

20. kolo, 12. 12. 2009:
HC Klášterec nad Ohří – HC Baník Most 5:4 (2:1, 2:2, 1:1)

Branky a nahrávky: 15. Řepík (Buchal), 17. Řepík (Buchal), 26. Mašek (Pražák), 35. Buchal, 48. Kocek (Kajer, Klaus) - 6. Růžek (Zika), 22. Panocha (Zika, Růžek), 36. Vrtek (Řezníček, Nedrda), 56. Vrtek (Zika).

Sestavy z posledního utkání

Klášterec nad Ohří: Damašek - Klaus, Martínek, Mašek, Řezníček, Kocek, Krupka, Koblitz - Boguský, Kajer, Derfler - Suk, Bečvář, Buchal - Zika, STehlík, Pražák - Řepík, Novotný, Nguyen - Kadlec. Trenér: Petr Mikeš.

Baník Most: Melichar (43. Brzobohatý) - Martinka, Mizera, Panuška, Kuncl, Ambrož, Šulc, Martinec - Přeučil, Vrtek, Havlůj - Kašťák, Šešina, Nedrda - Salač, Růžek, Ozolins - Eniks, Kýhos. Trenér: Kamil Kašťák.

Webové stránky soupeře: http://www.hcmost.cz/.

Gólman Mostu Lukáš Melichar v akci – ilustrační foto. FOTO: Zbyněk Kozlík, archiv www.hcceskalipa.cz.