Poslední regionální derby základní části – Klášterec se postaví Sokolovu

Zajímavý zápas nachystal los třiatřicátého kola druhé hokejové ligy na vloženou středu. V nové karlovarské KV Areně se proti sobě v regionálním derby postaví domácí HC Baník Sokolov a HC Klášterec nad Ohří. Kromě toho, že půjde o vyhrocený zápas dvou sousedů z regionu, se bude hrát také o druhé místo tabulky. Sokolov se totiž zlepšenou formou posunul na bronzovou příčku a na hokejisty od Ohře ztrácí pouhé tři body. Šlágr kola je na programu ve středu od 19 hodin v Karlových Varech.

Klášterec po skvělé sérii bez prohry dvakrát zaváhal. Na vítěznou vlnu se vrátil až minulou sobotu, když doma rozstřílel poslední Roudnici nad Labem 5:1. V útoku se blýskli především Suk a Pražák, kteří dali po dvou brankách. I díky vítězství za tři body se Klášterečtí udrželi na stříbrné pozici. Na vedoucí Řisuty však ztrácí už sedm bodů, což se sice za čtyři zápasy dohnat dá, ale bude to těžké.

Daleko zajímavější je však pohled tabulkou dolů. Na třetí místo se totiž dostal Baník Sokolov, na druhý Klášterec ztrácí pouhé tři bodíky. Po povánoční porážce od Klášterce 2:8 začal Baník poctivě a pravidelně sbírat body, což ho tabulkou vystřelilo na vyšší příčky. V KV Areně se tak bude bojovat o druhé místo. I kdyby Klášterec prohrál, zůstal by ovšem druhý díky lepšímu skóre. To však nemění nic na tom, že utéct svému pronásledovateli na šest bodů by bylo mnohem příjemnější.

Sokolov získal tuto sobotu podobně jako Klášterec tři body. Ve vyrovnaném utkání v České Lípě se mu podařila třetí třetina a zvítězil 5:3. Dvě branky si do osobních statistik připsal Václav Dobřemysl.

Klášterci se v letošní sezóně na Sokolov opravdu daří. Ze tří vzájemných zápasů získali hokejisté od Ohře osm bodů, Sokolov pouze jeden. Hned v šestém kole rozstřílel Klášterec Sokolovské na svém ledě 8:3. Kvůli zaneprázdněné KV Areně se i druhý souboj odehrál v Klášterci. Přestřelku nakonec za dva body v prodloužení zvládli lépe Klášterečtí, vyhráli 7:6, přitom ještě 13 minut před závěrečnou sirénou prohrávali o čtyři branky. Naposledy změřili oba soupeři síly v lednu. V prvním kole po vánoční pauze zvítězil v Karlových Varech Klášterec vysoko 8:2.

Utkání 33. kola mezi celky HC Baník Sokolov a HC Klášterec nad Ohří se hraje ve středu 24. února od 19:00 hodin v karlovarské KV Areně. Pokud se nedostanete přímo na místo dění, můžete sledovat tradiční on-line přenos. Na utkání byla delegována trojice rozhodčích Dundr – Chochola, Marek.

Poslední vzájemný duel

24. kolo, 6. 1. 2010:
HC Baník Sokolov – HC Klášterec nad Ohří 2:8 (0:2, 2:2, 0:4)

Branky a nahrávky: 31. Setikovský (Kukla), 22. Setikovský (Dobřemysl, Kukla) - 22. Stehlík (Pražák, Kocek), 16. Pražák (Zika, Stehlík), 37. Buchal, 39. Derfler (Kajer), 43. Kalinovič (Jáchym, Bogotský), 45. Stehlík (Pražák, Kocek), 46. Řepík (Bečvář), 49. Dealer (Kajer).

Sestavy z posledního utkání

HC Klášterec nad Ohří: Damašek (Studnička) – Kocek, Boguský, Koblitz, Řezníček, Hartmann, Krupka – Zika, Stehlík, Pražák – Kajer, Novotný, Suk – Bečvář, Buchal, Kalinovič – Toman, Jáchym, Putyera – Kadlec. Trenér: Petr Mikeš.

HC Baník Sokolov: Hruška (Jakubal) – Kořínek, Hauer, Mudra, Přindiš, Formánek, Říha, Diblík, Soukup, Setikovský, Kukla, Sopr, Dobřemysl, Mareček, Topinka, Račanský, Nový, Vrzal, Jakubal. Trenéři: Jaromír Carvan, Petr Suchopár.

Webové stránky soupeře: http://hcsokolov.xf.cz/.

Útočník Jaroslav Buchal při lednovém zápase se Sokolovem v KV Areně – ilustrační foto. FOTO: Jan Čech, archiv www.hcklasterec.cz.