Ještě nejsem tak starý, říká navrátilec Ondřej Novák

Po roční pauze se do kláštereckého dresu vrátil Ondřej Novák a znovu se pere o místo v sestavě. A v zápase proti Sokolovu konečně protrhnul i střeleckou smůlu. „Žádný hezký gól to nebyl, ale i takové v dnešním hokeji padají,“ směje se autor druhé klášterecké branky.

Za Klášterec si Ondřej Novák naposledy zahrál v březnu 2009. Tehdy si domácí smlsnuli na soupeři z Rokycan, kterému uštědřili desetigólový výprask. Svůj podíl na vítězství měl se dvěma přesnými trefami i Novák.

Jenže v následujícím roce už se mu nepodařilo prosadit do kádru a s hokejem se rozloučil. „Skončil jsem ze dvou důvodu. Nedostal jsem se do kádru. Vzhledem ke zranění, které se mi přihodilo během letní přípravy jsem moc netrénoval a bohužel přednost dostali mladí hráči z Kadaně. A zdraví bylo hlavním důvodem, proč jsem nechal hokeje jako takového. Věnoval jsem se pak už jen doplňkovým sportům a inline hokeji.“

Pokud se ale člověk věnuje hokeji od čtyř let, není lehké se najednou pasovat pouze do role diváka. A hokej začal chybět i Novákovi. „Pořád jsem kluky sledoval a po sezoně jsem volal panu Mikešovi, jestli se mohu zapojit do letní přípravy a opět se poprat o místo v sestavě. Před začátkem letní přípravy se mi ozval trenér Jäger, abych nastoupil letní přípravu. No, a tak jsem opět v klášterském dresu a peru se o sestavu.“

Což samozřejmě není vůbec jednoduché. Letos se v Klášterci sešla silná konkurence a roční pauza musí být v životě hokejisty dost znát. „Tak to je bez debaty. Ale vzhledem k tomu, že jsem byl stále na bruslích, i když jen inline, tak to zase tak hrozné nebylo. První začátky letní přípravy a na ledě byly takové těžší, ale po pár dnech se do toho člověk zase dostane. Přeci jen nejsem ještě tak moc starý,“ usmívá se.

Ondřej Novák letos nastoupil za Klášterec teprve ke třem utkáním. A trefil se až včera do sokolovské sítě. „V předešlých zápasech jsem už měl několik šancí, ale bohužel protrhnout smůlu se mi podařilo až teď. V přesilové hře jsme soupeře aktivním napadáním připravili o puk a Petr Miklovič mi šikovně přihrál do rohu. Viděl jsem, že před bránou je Marek Jáchym sám, tak jsem mu to chtěl přihrát. Jenže puk se od beka odrazil do brány. Žádný hezký gól to nebyl, ale i takové v dnešním hokeji padají,“ směje se Novák své šťastné trefě po sedmnáctiměsíční gólové abstinenci.

Trenérům se při přípravě nabízí velké množství kombinací. Ondřej Novák nastupuje převážně s Martinem Hartmanem a třetí místo v útoku trenéři doplňují podle aktuálního stavu a svých představ, aby dosáhli ideální kombinace. „Pro zápas se Sokolovem bylo málo beků, tak šel Hary na beka. A já jsem hrál s Markem Jáchymem a Martinem Kalinovičem.“

Na novou sezónu zbrojí nejen Klášterec, ale i ostatní soupeři ze skupiny Západ. „Myslím si, že soutěž bude letos zase vyrovnaná. Není to liga, co bývala před několika lety. Dobré je, že se v Klášterci tvoří silný mladý tým. Když se dobře sladí a bude panovat dobrá nálada v kabině, tak si myslím, že to Klášterec může dotáhnout hodně daleko. Pokud se hráčům budou vyhýbat zranění.“

Klášterec dlouhodobě patří ke špičce druhé ligy a i letos by chtěl aspirovat na vítězství v soutěži. „Jerry s Radkem jsou dobří trenéři a i letní příprava byla postavena hodně dobře. Myslím, že se to podepsalo na každém hráči a do sezony budeme všichni dobře připraveni. Za 14 dní startujeme a opět budeme potřebovat podporu fanoušků, kteří nás poženou dopředu. Mohou se těšit na útočný hokej a hlavně doma se budeme snažit urvat co nejvíce bodů,“ slibuje Novák.