Hlásil jsem dva góly a víc jsem nepustil, směje se Damašek

Dva týdny čekali Klášterečtí hokejisté na vítězství v novém roce. "Jsme strašně rádi, že se štěstí přiklonilo končeně na naši stranu," oddechl si po zápase Pavel Damašek. Soupeř jej po celý zápas vytrvale ostřeloval, proti obětavé defenzivní práci celého kláštereckého týmu se ale nedokázal prosadit více než dvakrát.

Za úspěchem Severočechů přitom nestála žádná velká změna v taktice. "Trenéři nám před zápasem připomínali, ať hrajeme zezadu," odhaluje tajemství. "No a výjimečně nám to vyšlo," dodává s úsměvem. Tentokrát ho spoluhráči nenechali před brankou úplně samotného. "Kluci to před brankou dobře čistili, takže naštěstí nebylo moc dorážek," chválí práci celého týmu.

V zápase s ambiciózním soupeřem byl podle očekávání tím zaměstnanějším z obou brankářů. Kryl nespočet střel, několikrát jej zachránila tyč. "Tak je pravda, že jsem si docela zachytal. Soupeř hodně střílel, ale na druhou stranu mi to vyhovuje víc, než kdybych celý zápas mrznul a prakticky si nesáhl na puk."

Ještě minutu před koncem byl stav vyrovnaný 2:2 a všichni už se připravovali na prodloužení. "Pak ale na modré jeden písecký bek upadl a dal nám šanci. Asi zakopnul o čáru, jako se to kdysi stávalo jednomu našemu obránci," vzpomíná s úsměvem na bývalého spoluhráče. "A ten... jak se jmenuje," loví v paměti jméno nováčka v kláštereckém dresu, "...jo, Kalinovič zakončil ten brejk perfektně. To bych ani já nevychytal."

Po vítězství na horkém píseckém ledě se nálada v týmu konečně dostala z bodu mrazu. Pošramocené sebevědomí je vyléčené. "Jsme hrozně rádi, že jsme konečně získali tři body. Předtím jsme dvakrát prohráli o gól, a to nám nepřidalo. Teď se konečně štěstí přiklonilo na naší stranu."

Je možné, že k výhře pomohl návrat ke starému rituálu. "Před zápasem jsem klukům řekl, že dneska dostanu dva góly, takže věděli, že musí dát tři. A dali je. Předtím hlásili oni, kolik gólů dají, ale nikdy to nedokázali splnit," dělá si na oko legraci ze svých spoluhráčů.