Čtyřikrát za sebou doma; Díl třetí, predátoří — HC Česká Lípa

Už tuto sobotu se znovu na tribuny vydají fanoušci kláštereckého hokeje. Seriál čtyř domácích zápasů za sebou pokračuje svým třetím dílem. Na sever Čech přijede celek HC Česká Lípa. Klášterec dvakrát po sobě nedokázal vyhrát za tři body, nicméně nevídaný obrat v utkání se Sokolovem ukázal, že tým má velké odhodlání a vnitřní sílu. Zápas mezi Kláštercem nad Ohří a Predátory startuje na kláštereckém zimním stadionu v sobotu od 18 hodin.

Klášterec předvedl v úterý doslova nevídanou věc. Ve třetí třetině prohrával se Sokolovem už 2:6, přesto nakonec bral dva body za výhru v prodloužení. Takový obrat se nevidí každý den. Severočeši se díky tomu posunuli zpět na druhé místo tabulky. Na vedoucí Řisuty ztrácí čtyři body. A alespoň částečně stáhnout tento náskok budou chtít Klášterečtí právě v duelu proti nevyzpytatelné České Lípě.

Predátoři se zatím drží ve spodní polovině tabulky. V současnosti jim patří sedmé místo za třiadvacet bodů. Ovšem pozor, zdání může klamat. Na třetí místo chybí českolipským hokejistům čtyři body. Tabulka je velmi vyrovnaná. Česká Lípa má navíc formu jako hrom! Vyhrála čtyři poslední zápasy. S Děčínem, Roudnicí a Klatovy si poradila v základní hrací době, Sokolov porazila podobně jako Klášterec 7:6 na nájezdy, přičemž Baník v zápase vedl 4:0 a 6:5.

Česká Lípa si navíc věří: "Jedeme tam pochopitelně s cílem uhrát nějaké body, protože doma nás ten soupeř jasně přehrál, takže už tušíme co od nich očekávat. Na druhou stranu byl to jeden z jejich nejlepších výkonů v sezoně a žádný tým si neudržuje stabilní výkonnost a rozhodně i ta klášterecká křivka určitě kolísá. Nemáme se čeho bát a třeba v tomto střetnutí hráči dokázali, že hokej hrát umí s každým soupeřem, stejně jako to potvrdili v Sokolově," uvedl pro českolipský web trenér Predátorů Jan Zachrla.

První letošní vzájemné měření sil skončilo v říjnu vítězstvím Klášterce v České Lípě v poměru 5:2. Dvěma trefami se blýskl Jaroslav Buchal. Za domácí dvakrát skóroval Divíšek.

Fanoušky tak čeká zajímavý duel. Přiblíží se Klášterec čelu tabulky anebo se Česká Lípa posune do horní poloviny? Přijďte fandit přímo na zimní stadion!

Utkání mezi Kláštercem nad Ohří a Českou Lípou se hraje v sobotu od 18 hodin na zimním stadionu v Klášterci. Pokud se nedostanete přímo do místa dění, můžete sledovat tradiční on-line přenos. Na utkání byla delegována trojice rozhodčích Vokřál - Frodl, Špůr.

Poslední vzájemný duel

7. kolo, 10. 10. 2009:
HC Česká Lípa – HC Klášterec nad Ohří 2:5 (1:0, 0:3, 1:2)

Branky a nahrávky: 17. Divíšek (Beránek, Šesták), 44. Divíšek (Burián) - 25. Buchal, 27. Stehlík (Suk, Kocek), 37. Buchal (Nguyen), 46. Jor, 58. Suk (Derfler).

Sestavy z posledního utkání

Klášterec nad Ohří: Damašek - Palubjak, Mašek, Kocek, Višňák, Koblitz, Boguský, Kloz - Freiberg, Kajer, Derfler - Stehlík, Ton, Buchal - Řepík, Jor, Kotrouš - Jáchym, Kalinovič, Novotný - Bečvář.

Česká Lípa: Neumann - Daňo, Šesták, Formánek, Zimmer, Soukup, Pinc, Zeman - Šulc, Divíšek, Burian, Bauer, Patzenhauer, Peterka, Cafourek, Vondrlík, Preussler, Lassig, Moro.

Webové stránky soupeře: http://www.hcceskalipa.cz/.

Ilustrační foto – Česká Lípa vs. Klášterec nad Ohří. FOTO: Zbyněk Kozlík, archiv www.hcceskalipa.cz.