Čtyřikrát za sebou doma; Díl druhý, sváteční — Baník Sokolov

Ve sváteční den zamíří fanoušci Klášterce nad Ohří na hokej. A čeká je opravdová lahůdka – derby proti celku HC Baník Sokolov. Svého regionálního rivala hostí Klášterec podruhé v domácím prostředí. Sokolov totiž kvůli rekonstrukci zimního stadionu hraje svá mistrovská utkání v KV Areně, kde ovšem právě probíhá jiná akce. Oba týmy se tak domluvily na změně pořadatelství. Utkání mezi Kláštercem nad Ohří a Baníkem Sokolov startuje v úterý od 18 hodin na kláštereckém zimním stadionu.

V den výročí sametové revoluce si tak hokejoví nadšenci opravdu užijí. Sokolovští fanoušci dokonce do Klášterce vypravují autobus. Na stadionu tedy lze očekávat výbornou atmosféru. Příznivci Klášterce jsou ovšem trochu zklamaní. Jejich tým je totiž v posledním kole nepotěšil. V sobotu podlehli Klášterečtí doma poslední Roudnici nad Labem a klesli na třetí místo tabulky. „Po čtvrtém gólu Roudnice na nás padla deka, kluci dřeli, dřeli a snažili se zakončovat. Bohužel jejich gólman měl skvělý den a nám tam nespadlo vůbec nic,“ vysvětloval asistent trenéra Klášterce Michal Jäger.

Domácí se tak budou snažit napravit dojem. Jenomže Sokolov nepřijede svou kůži prodat lacino. Baník je v současnosti na pátém místě. Na své konto zatím nasbíral třiadvacet bodů, tedy pouze o čtyři body méně, než Klášterec. V případě vítězství by se tak Sokolovští hodně přiblížili špičce tabulky.

Sokolov má v nohách zpackané sobotní utkání 14. kola. Baník vedl doma v KV Areně nad Českou Lípou po první třetině už 4:0, ale Predátoři neskutečně otočili na 4:5. Sokolov dokonal druhý obrat v zápase, když vedl 6:5, ale Česká Lípa v poslední minutě vyrovnala a nakonec si odvezla bonusový bod za výhru v nájezdech.

První letošní vzájemný duel mezi Kláštercem a Sokolovem skončil jednoznačným vítězstvím Klášterce v poměru 8:3. A to i přesto, že Sokolov od čtvrté minuty vedl. Uvidíme, jak velké derby dvou nesmiřitelných rivalů dopadne tentokrát...

Utkání mezi Kláštercem nad Ohří a Baníkem Sokolov se hraje v úterý 17. listopadu od 18 hodin na zimním stadionu v Klášterci. Pokud se nedostanete přímo do místa dění, můžete sledovat tradiční on-line přenos. Na utkání byla delegována trojice rozhodčích Dundr - Chochola, Marek.

Poslední vzájemný duel

6. kolo, 7. 10. 2009:
HC Klášterec nad Ohří – HC Baník Sokolov 8:3 (3:2, 3:1, 2:0)

Branky a nahrávky: 6. Boguský (Jáchym), 7. Derfler (Jor), 8. Jáchym (Nguyen), 26. Kocek (Koblitz, Suk), 28. Buchal, 37. Suk (Kajer), 43. Kajer (Kadlec, Koblitz), 44. Bečvář (Ton) - 4. Soukup (Bauer), 7. Topinka (Kukla), 31. Topinka (Soukup).

Sestavy z posledního utkání

Klášterec nad Ohří: Damašek (Zavadil) - Višňák, Koblitz, Mašek, Boguský, Kocek, Palubjak - Novotný, Kajer, Derfler - Stehlík, Ton, Buchal - Řepík, Jor, Kotrouš - Bečvář, Kalinovič, Jáchym - Dudek.

Baník Sokolov: Hruška (36. Jakubal) - Formánek, Hauer, Kořínek, Mudra, Diblík, Jakubal, Přindiš, Majer, Setikovský, Záhora, Račanský, Dobřemysl, Kukla, Sláma, Nový, Topinka, Sopr, Soukup.

Webové stránky soupeře: http://hcsokolov.xf.cz/.

Ilustrační foto – Klášterec nad Ohří vs. Roudnice. FOTO: Štěpán Malast, archiv www.hcklasterec.cz.