Miroslav Lučan, Martin Pašek | středa 11.7.2007

Společně opravdu budeme silnější

Společně opravdu budeme silnější Velmi rychle se přibližuje chvíle, kdy většina týmů poprvé vyjede na ledovou plochu a určitě všichni, jak hráči, tak samozřejmě i fanoušci, se opět velmi těší na první přípravné zápasy. Stejně tak ale pohledy všech už směřují směrem k soutěžím, jejichž rozpisy už také většina klubů na svých webech zveřejnila.

 
 
 
V souvislosti s tím se fanoušci našeho regionu dozvěděli i jednu novinku – juniorské týmy KLH Chomutov a HC Klášterec/SK Kadaň si pro sezónu 2007/2008 vyměnili názvy – budou tedy v soutěži startovat takto: chomutovský juniorský tým, hrající své zápasy pochopitelně v Chomutově, pod názvem HC Klášterec nad Ohří a stejně tak klášterecko-kadaňský juniorský tým, hrající od letoška své zápasy na ZS v Klášterci – pod názvem KLH Chomutov. Tato skutečnost vyvolala někdy dohady, někdy nepochopení a někdy zcela bezdůvodnou kritiku, proto nyní objasníme důvody, které k tomuto kroku vedly.

Každý hokejový klub má statut podle toho, jakou soutěž hraje jeho družstvo mužů – tedy Chomutov a Kadaň – prvoligové, Klášterec druholigový. Přestupní řád ČSLH hovoří o tom, že střídavé hostování (jiným názvem také střídavý start) se, po splnění dalších podmínek, povoluje hráčům mezi různými soutěžemi – jinými slovy tedy nikoliv mezi stejnými soutěžemi. A nyní už vstupuje na scénu výše zmíněné opatření klubů 3K – nejlepší hráči z chomutovské juniorky budou mít možnost v průběhu sezóny hrát za všechny tři týmy mužů našich klubů – v Chomutově a v Kadani formou střídavého startu. To by, v případě zachování názvu KLH Chomutov – bylo vyloučeno. Dále nejlepší klášterecko-kadaňští junioři mohou bez problémů nastupovat v kláštereckém áčku. Další výhodou je, že nejlepší chomutovští dorostenci (u dorostů zůstavají názvy zachovány) mohou nastupovat za kláštereckou-kadaňské juniory.

Všechny tyto výhody, které jsme dosáhli nejen změnou názvů, ale hlavně a zejména pokračující úzkou spoluprací klubů 3K, nám v tomto případě nese své ovoce a všichni věříme, že se nám podaří splnit naše cíle a vybojovat nejvyšší mládežnické soutěže. Ovšem nikoliv pro Chomutov nebo Kadaň nebo Klášterec, ale pro užitek všech tří klubů 3K.

David Suk povede hokejové družstvo mužů.

Novým trenérem klášterského družstva mužů se pro sezonu 2018/2019 stal dlouholetý hráč a trenér...

NOVÉ LOGO HOKEJOVÉHO KLUBU !

V loňském roce oslavil klášterecký hokej 60. výročí svého působení v našem městě. V roce 1993 se...

Super výkony klášterského odchovance na turnaji v kanadském Quebecku.

Výborné výkony v Žákovské lize ČR přinesli pozvánku do Ústeckého výběru i odchovanci klášterského...

Most splnil roli favorita a Klášterec tak končí v prvním kole play.off

Most přijel do Klášterce s náskokem 1:0 na zápasy a na hřišti soupeře chtěl potvrdit postup. Most v...

Play-off Krajské ligy začíná již ve středu!

Přesvědčivým výkonem v posledním utkání základní části si hokejisté Klášterce zajistili účast v...

Super výkon kláštereckých hokejistů!

V posledním utkání základní části KL přivítali hokejisté Klášterce na domácím ledě celek z...

Projekt - „Hodina pohybu navíc!"

Každý všední den, v dopoledních hodinách, probíhá na zimním stadionu v Klášterci nad Ohří ojedinělý...
 
 
 
Copyright © 2018 HC Klášterec nad Ohří & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | Brankářské masky