Projekt - „Hodina pohybu navíc!"

Každý všední den, v dopoledních hodinách, probíhá na zimním stadionu v Klášterci nad Ohří ojedinělý projekt „Hodina pohybu navíc“.

Tento projekt vznikl díky vedení hokejového klubu, kterému se podařilo přesvědčit ředitelky všech mateřských škol v Klášterci nad Ohří k zapojení dětí předškolního věku do uvedeného projektu..

„Hodina pohybu navíc“ je zaměřena na rozvíjení všeobecných pohybových schopností a získávání dovedností ve sportovních hrách. Hlavním cílem je získání kladného vztahu k pohybu.

Do projektu se zapojilo všech pět mateřských škol. Na společné schůzce byla projednána organizace a od 9. října 2017 byla zahájena první část projektu – bruslení předškoláků. Celkem se zapojilo cca 120 dětí předškolního věku. Tato pohybová aktivita získala i velkou podporu ze strany rodičů. Některé děti využívaly vybavení, které jim zapůjčil HC Klášterec. Rodiče i prarodiče se zapojili do spolupráce při oblékaní dětí a pomáhají s organizací.

Dne 5. ledna 2018 se konala 2. společná schůzka realizátorů projektu P. Mikeše a J. Páleníka spolu se zástupkyněmi mateřských škol. Obsahem bylo vyhodnocení první části projektu – bruslení dětí mateřských škol, které mělo být v lednu ukončeno. Zájem u většiny mateřských škol / tzn. dětí, rodičů a p. učitelek/ je pokračovat do 22. března 2018, což určitě těší nás i vedení všech mateřských škol.

Současně byla domluvena a zahájena druhá část projektu – míčové hry. Do této činnosti se zapojily opět všechny mateřské školy a vždy 1x týdně budou mít možnost realizovat tyto pohybové aktivity v tělocvičně na zimním stadionu. Pro děti jsou připraveny míčové hry k procvičení koordinace těla, cvičení obratnosti, správného držení těla při házení a chytání, spolupráce družstev …atd. Vše probíhá pod vedením jednoho trenéra a učitelek MŠ. Našim společným cílem je radost z pohybu, pocit sounáležitosti a společného prožitku, motivace k pohybu pohybem samotným.

Petr Mikeš HC Klášterec n. Ohří