Miroslav Bartoš | středa 13.11.2013

Ohlédnutí za výsledky klášterecké juniorky

Ohlédnutí za výsledky klášterecké juniorky Klášterecká juniorka hraje první hokejovou ligu mezi juniory, tedy druhou nejvyšší soutěž v republice. Soutěž probíhá systémem každý s každým doma-venku. Klášterec má ve své skupině Klatovy, loňský extraligový tým z Ústí nad Labem, PZ Kladno, HC Energie Karlovy Vary "B" (Sokolov), HC Stadion Litoměřice, Kobru Praha, Hvězdu Praha, HC Baník Most a HC Letci Letňany. Pojďme se tedy podívat, jak si klášterecká juniorka zatím vede.

 
 
 

V rychlosti si nejdřív připomeneme systém soutěže:

První liga juniorů prošla výraznou změnou a to nejen v přerozdělení mužstev do jednotlivých skupin, ale také se změnil i hrací systém. Soutěž bude hrát 30 mužstev, rozdělených do desetičlenných skupin. Základní část se bude hrát pouze dvoukolově, což činí 18 zápasů. První čtyřka z každé skupiny postupuje do nadstavby. Zbytek naopak spadne do skupiny o udržení. Do nadstavby tedy postoupí celkem 12 týmů, z nichž se vytvoří dvě regionální skupiny po 6 týmech, kde odehrají čtyřkolově celkem 20 zápasů. Vítězové obou skupin postupují do baráže o NOEN Extraligu juniorů. Důležitou informací je, že se do této skupiny nebudou započítávat body ze základní části. Týmy na pátém až desátém místě odehrají mezi sebou také čtyřkolově 20 utkání. Poslední týmy v tabulce automaticky sestupují do krajské soutěže. Ve skupině o udržení se body získané v základní části započítávat naopak budou.

Výsledky juniorky HC Klášterec nad Ohří:

Začátek soutěže se hráčům vůbec nepovedl. Hned v prvním utkání na domácím ledě nestačil náš tým Letňanům, které mmj. vede jako hlavní trenér Milan Antoš (Slavia, Plzeň, Jihlava - nyní expert a komentátor na ČT4 ve studiu Buly, hokej živě 1:2 po samostatných nájezdech. Potom přišla utkání s Ústím nad Labem (2:7), Klatovy (3:4 po samostatných nájedzech), Kladnem (3:12), Kobrou Praha (4:3) a Mostem (3:7). Za všechna tyto utkání posbíral Klášterec jen pět bodů. Když se klášterecké mladé naděje podívali na tabulky nebylo jim asi příliš do zpěvu a tak na sobě začli makat a to se také ukázalo na dalších výsledcích. Klášterec dokázal v dalších šesti zápasech pokaždé bodovat a už je zpět ve hře o první čtyřku. Klášterec odehrál utkání proti Hvězdě Praha (3:2), K.Varům "B" (7:4), Letňanům (5:4 po samostatných nájezdech), Ústí nad Labem (3:4 po samostatných nájezdech), Klatovům (7:1) a naposledy Kladnu (6:7 po samostatných nájedzech). Momentálně drží klášterečtí junioři sedmou příčku a na postupové čtvrté místo ztrácí jen dva body.

Ohlasy Patrika Zicha a Dominika Drazdíka na průběh sezóny:

Patrik Zicho:

Měli jsme špatný start do sezóny. V prvních třech zápasech jsme měli získat minimálně šest bodů a získali jsem jen dva a dál se trápili. Teď jsme se dost zvedli, všichni dřeme do posledních sekund. Například poslední zápas na Kladně kdy jsme dvanáct sekund před koncem snižovali na 6:5 a tři sekundy před koncem vyrovnávali. Od začátku sezóny jsme se dost zlepšili v útoku dáváme dost branek. Teď se chceme hlavně dostat do první čtyřky, aby jsme se dostali do skupiny o baráž a tam už se může stát cokoliv.

Dominik Drazdík

Osobně si myslím, že herní projev týmu se zlepšuje a zlepšuje. Každý zápas se snažíme odmakat na 100%. Co se týče výsledků, tak s nimi jsem spokojený. Upřímně se teším na další zápas a ať už ho prohrajeme nebo vyhrajeme dáme do toho všechno.

David Suk povede hokejové družstvo mužů.

Novým trenérem klášterského družstva mužů se pro sezonu 2018/2019 stal dlouholetý hráč a trenér...

NOVÉ LOGO HOKEJOVÉHO KLUBU !

V loňském roce oslavil klášterecký hokej 60. výročí svého působení v našem městě. V roce 1993 se...

Super výkony klášterského odchovance na turnaji v kanadském Quebecku.

Výborné výkony v Žákovské lize ČR přinesli pozvánku do Ústeckého výběru i odchovanci klášterského...

Most splnil roli favorita a Klášterec tak končí v prvním kole play.off

Most přijel do Klášterce s náskokem 1:0 na zápasy a na hřišti soupeře chtěl potvrdit postup. Most v...

Play-off Krajské ligy začíná již ve středu!

Přesvědčivým výkonem v posledním utkání základní části si hokejisté Klášterce zajistili účast v...

Super výkon kláštereckých hokejistů!

V posledním utkání základní části KL přivítali hokejisté Klášterce na domácím ledě celek z...

Projekt - „Hodina pohybu navíc!"

Každý všední den, v dopoledních hodinách, probíhá na zimním stadionu v Klášterci nad Ohří ojedinělý...
 
 
 
Copyright © 2018 HC Klášterec nad Ohří & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | Brankářské masky