Jakub Loučka | sobota 4.5.2013

Příprava na sezónu 2013/2014 začíná

Příprava na sezónu 2013/2014 začíná Minulá sezóna skončila teprve před pár týdny, ale na kláštereckém zimním stadionu je s příchodem května opět živo. Pomalu se totiž začínají připravovat všechny věkové kategorie novou sezonu. Během dvou měsíců absolvují malí i velcí hokejisté tzv. letní přípravu, která je nachystá na nadcházející sezónu.

 
 
 

Duben, měsíc hokejových prázdnin, skončil a pro všechny hráče začíná příprava na suchu. Přípravku a 1. třídu čekají pod vedením Aleše Kutálka a Jiřího Pokorného pravidelné tréninky v tělocvičně zimního stadionu. U této věkové kategorie se jedná o všestrannou pohybovou přípravu, která je pro ty nejmenší především zábavou. „Pokud by někdo měl zájem začít s hokejem i v tomto ročním období, velmi rádi Vás uvítáme každé pondělí a středu v 15:15 před zimním stadionem,“ říká hlavní trenér Jiří Pokorný.

Klášterečtí druháčci budou trénovat společně se 3. třídou třikrát týdně a využijí k tomu i další možnosti areálu – např. kurty s umělou trávou. Dalším místem pro trénink je areál aquaparku, který budou využívat také hráči 4. třídy, na něž čekají tréninky čtyřikrát v týdnu. Společný trenér pro 2., 3. a 4. třídu Jakub Loučka k tomu dodává: „Letní přípravu zaměříme především na rozvoj pohybových dovedností, a to jak těch všestranných formou her, tak i těch hokejových. Díky spolupráci 3K můžeme využít ledové plochy v Chomutově k tréninkům na ledě, což se nám již v minulé sezóně velmi osvědčilo. V červnu nás tak čeká jeden týden na ledě, na který se všichni moc těšíme“.

Mladší žáci (hráči narození v ročnících 2002 a 2003) se budou připravovat pod vedením trenérského dua Petr Mikeš – Tomáš Gerstner. Stejně jako mladší kategorie budou využívat všechny sportoviště včetně ledové plochy v Chomutově k co nejpestřejšímu tréninku. „Po loňské vydařené sezóně budou cíle v nadcházející sezóně ještě vyšší a je třeba se na ni dobře připravit,“ upozorňuje hlavní trenér Petr Mikeš.

Družstvo starších žáků bude v nové sezoně tvořeno hráči narozenými v ročnících 2000 a 2001. I oni v rámci kombinované přípravy využijí ledové plochy v Chomutově, a to celkem osmkrát. Kromě těchto „ledových“ tréninků čeká na svěřence Radka Nerada řada „suchý“ tréninků, které budou doplněny o tréninky na skatemillu – speciálním bruslařském trenažéru – pro vybrané hráče této věkové kategorie. „Příprava bude pestrá, ale náročná zároveň. Na kluky čeká v sezóně nabitý program včetně akcí výběru 3K - tréninky, zápasy, turnaje, a je potřeba, aby na to byli kluci připravení,“ uvědomuje si hlavní trenér Radek Nerad. „Přípravu zaměříme na rozvoj rychlosti a síly, především pak dolních končetin,“ přibližuje. „Samozřejmě, že se najde čas i na hry,“ uzavírá s úsměvem bývalá dlouholetá opora zadních řad HC Klášterec nad Ohří.

Kategorie dorostů, mladšího a staršího, jsou stejně jako v minulém roce v partnerské Kadani, pro ty nejtalentovanější pak v extraligovém Chomutově. Naproti tomu kategorie juniorů bude opět v Klášterci nad Ohří pod vedením trenérské dvojice Michal Jäger – David Suk. Michal Jäger se na lavičku juniorů postavil až v průběhu loňské sezóny, kdy na pozici hlavního trenéra po šňůře proher nahradil Ladislava Kubáta. Po dramatickém závěru sezóny se nakonec podařilo udržet ligu juniorů i pro nadcházející ročník. „Loňská sezóna byla jedním slovem katastrofa a jediným úspěchem byla záchrana ligy,“ ví asistent trenéra David Suk, který byl u týmu po celý rok. „Do nové sezóny chceme vstoupit se širším, dobře fyzicky připraveným kádrem,“ přibližuje dále, „a pohybovat se pokud možno v co nejvyšších patrech tabulky,“ dodává odhodlaně dlouholetý útočník kláštereckého hokejového klubu.

O složení A týmu včetně realizačního týmu vás budeme informovat v průběhu příštího týdne.

David Suk povede hokejové družstvo mužů.

Novým trenérem klášterského družstva mužů se pro sezonu 2018/2019 stal dlouholetý hráč a trenér...

NOVÉ LOGO HOKEJOVÉHO KLUBU !

V loňském roce oslavil klášterecký hokej 60. výročí svého působení v našem městě. V roce 1993 se...

Super výkony klášterského odchovance na turnaji v kanadském Quebecku.

Výborné výkony v Žákovské lize ČR přinesli pozvánku do Ústeckého výběru i odchovanci klášterského...

Most splnil roli favorita a Klášterec tak končí v prvním kole play.off

Most přijel do Klášterce s náskokem 1:0 na zápasy a na hřišti soupeře chtěl potvrdit postup. Most v...

Play-off Krajské ligy začíná již ve středu!

Přesvědčivým výkonem v posledním utkání základní části si hokejisté Klášterce zajistili účast v...

Super výkon kláštereckých hokejistů!

V posledním utkání základní části KL přivítali hokejisté Klášterce na domácím ledě celek z...

Projekt - „Hodina pohybu navíc!"

Každý všední den, v dopoledních hodinách, probíhá na zimním stadionu v Klášterci nad Ohří ojedinělý...
 
 
 
Copyright © 2018 HC Klášterec nad Ohří & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | Brankářské masky