Mgr. Jakub Loučka | pondělí 11.6.2012

Spolupráce Klášterce s chomutovskými Piráty

Spolupráce Klášterce s chomutovskými Piráty

Měsíce květen a červen jsou obdobím tzv. suché či letní přípravy na nadcházející hokejovou sezónu. Obsahem pestré palety tréninků v tomto období jsou rozvoj a osvojení co největšího počtu dovedností. Jako každoročně probíhají pravidelné tréninky v tělocvičně, na ploše zimního stadionu, na hřišti s umělou trávou nebo v aquparku – na trávě, v písku či ve vodě. Tréninky jsou zaměřené nejen na speciální pohybové činnosti spojené s hokejem, ale také na hry či všestranná cvičení z gymnastiky nebo atletiky, která dávají mladým sportovcům kvalitní pohybový základ, tak potřebný pro jejich další rozvoj.

 
 
 

Díky spolupráci 3K se nám tento rok podařilo zajistit možnost využívat prostředků, které jsou součástí přípravy mladých hráčů hokejové akademie klubu Piráti Chomutov. Jedná se o tyto dvě novinky:

SKATEMILL

Již několik týdnů mohou nadějní hráči Klášterce využívat tréninků na skatemillu v Chomutově. Na tomto speciálním bruslařském trenažéru hráči odstraňují špatné návyky ve svém bruslení, učí se koordinaci pohybů, správnému vedení kotouče a střelbě. Všechny tyto činnosti hráči provádějí nejen pod dohledem trenéra, ale i kamerového systému, který snímá hráčův pohyb a následně ho může analyzovat. Hráči tak mají zpětnou vazbu, které se jim při tréninku na ledě nikdy nedostane. Více informací http://www.piratichomutov.cz/zobraz.asp?t=hockey-performance-centre.

TRÉNINKY NA LEDĚ

Druhou novinkou v přípravě našich mládežnických kategorií jsou tréninky na ledě v chomutovské tréninkové hale. V rámci přípravy hráči absolvují několik tréninků zaměřených především na techniku bruslení. Tato forma kombinované přípravy je v hokejovém světě běžnou záležitostí. I pár hodin nácviku techniky bruslení pomůže hráčům z dlouhodobého hlediska v jejich hokejovém růstu. Díky spolupráci 3K a s ní spojenými rozšiřujícími se možnostmi v přípravě mládeže se HC Klášterec nad Ohří staví do řady těch, kteří vychovávají talenty pro český hokej.

Klášterec deklasoval Roudnici!

Po drtivém vítězství 13:4 nad Lovosicemi si klášterečtí hokejisté užili den volna a v neděli opět...

Klášterec si a chutí zastřílel a má první body!

Po dvou porážkách od Loun resp. Litoměřic "B" se klášterečtí hokejisté dočkali prvních bodů do...

Týden hokeje v Klášterci nad Ohří!

Ve čtvrtek 20.09.2018 od 17.00 h proběhla na zimním stadionu v Klášterci nad Ohří náborová akce v...

Po prvním kole bez bodů!

V prvním kole Krajské hokejové ligy mužů přivítali klášterečtí hokejisté na svém kluzišti "béčko"...

Týden hokeje

Historický okamžik! Klášterec prošel velkou změnou

Datum 9.9.2018 se zapíše do novodobé historie kláštereckého hokeje. Klášterecký tým prošel velkou...

Klášterec začal přípravu vysokým vítězstvím.

Klášterečtí hokejisté vstoupili do kolotoče přípravných zápasů utkáním, ve kterém se střetli s...
 
 
 
Copyright © 2018 HC Klášterec nad Ohří & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | Brankářské masky