Klášterec si přivezl z Trutnova bod!

V dalším kole druhé hokejové ligy zajížděli klášterečtí hokejisté na daleký led Trutnova. Pro oba celky šlo již o čtvrtý vzájemný duel a podle přechozích výsledků se čekal vyrovnaný hokej. První třetina vyšla lépe domácímu celku, za který se prosadil Lukáš Abraham. Ve druhé třetině branka nepadla a tak se do poslední části hry šlo za stavu 1:0. Ve třetí třetině se hostujícímu Klášterci povedlo srovnat zásluhou kapitána Jiřího Charouska a stav 1:1 vydržel až do konce utkání. Ani prodloužení vítěze neurčilo a tak se muselo jít na nájezdy, které nakonec ovládl domácí tým, když Jeschke v trutnovské brance zabránil jak pokusu Charouska, tak i Vrtka. Naopak za domácí se prosadili Chytráček a Půlpán. Klášterec si tak nakonec přivezl zpět do města porcelánu bod.
25. ledna 2017 | 18:00
2:1sn
1:0, 0:0, 0:1 - 1:0

branky a nahrávky: Branky a nahrávky: 8. Abrahám (T.Půlpán, Kastner), rozh. náj. Chytráček – 54. J.Charousek (K.Charousek, Cestr) Vyloučení: 7:6, navíc Páleník (KNO) 5+TH, Bez využití, V oslabení: 1:0

Trutnov: Veselý (od 60. Jeschke) - Poul, Abraham, Sakaev, Beneš, Junek - Ukhin, Fedulov, A. Půlpán - T. Půlpán, Kastner, Chytráček - Hlaváček, Janoušek, Smékal

Klášterec nad Ohří: Kaššák – Gröger, K.Charousek, Hierman, Kuncl, Sklenička, Cestr – Macháček, J.Charousek, Toušek - Páleník, Vrtek, Mála - Diviš, Dejmek, Šmejc

převzato z: hctrutnov.cz

Úvodní třetina patřila v první polovině hostům. Ty na domácí vlétli. K překvapení všech napadal Klášterec ve dvou hráčích a dostával se často ke kotouči dříve. Hned v úvodu měli hosté výhodu přesilové hry a střely Kamila Charouska a jeho bratra Jiřího musel řešit František Veselý. V 8. minutě šli domácí do vedení. V oslabení vyrobili hosté chybu, do přečíslení se dostal Tomáš Půlpán a jeho přihrávku uklidil do prázdné branky Lukáš Abraham - 1:0. Ve 12. minutě, díky přesilové hře pěti proti třem se dostali domácí hokejisté do hry. Poul našel Fedulova, ten bleskově přihrál Chytráčkovi, ale jeho střelu chytil se štěstím Kaššák Další pokusy Beneše a Abrahama skončily na vyrážečce Kaššáka. Po prvních dvaceti minutách odcházeli domácí jako vítězové.

Ve druhé třetině to začalo na ledě jiskřit. Domácí měli více ze hry, ale nedokázali se pořádně prosadit. Za potyčku za domácí brankou putovali na trestnou lavici Poul a Mála a navíc ještě Páleník. Ten však za úder hlavou vyfasoval trest ve hře a domácí rázem hráli pětiminutovou přesilovou hru. V té spálil tutovou šanci Tomáš Půlpán, který úplně minul, bekhendem, prázdnou branku hostujícího Klášterce. Po něm měl slibnou šanci jeho bratr Aleš, ale také byl neúspěšný. Petr Chytráček to těsně před koncem přesilové hry zkoušel z pravého kruhu, ale Kaššák byl pozorný. Chybu v rozehrávce na druhé straně mohl potrestat Vrtek, ale jeho střelu fantasticky chytil Veselý. Po čtyřiceti minutách domácí vedli a měli rozhodně navrch.

Jenže třetí třetina přinesla zbytečné zatažení do obrany a na ledě kralovali hosté. Zejména první pětka vedená zkušenými bratry Charousky. Kamil Charousek napřáhl na modré a jeho ostrý projektil trefil Veselého do masky a musela se přerušit hra. V další šanci selhal Vrtek, který minul prázdnou branku. V 54. minutě však dostal do jízdy kotouč Jiří Charousek a střelou přes obránce vyrovnal - 1:1. Domácí se probudili a začali hrát znovu do útoku. Z mezikruží pálil Kastner, ale střela po ledě Kaššáka nepřekvapila. Utkání schylovalo do prodloužení, ale pro domácí nastala jedna velká komplikace. Střela Charouska skončila sice v rohu, ale nešťastný zákrok udělal domácí František Veselý a v utkání skončil, musel odstoupit kvůli bolestem třísla. Do branky se 40 vteřin před koncem postavil Ota Jeschke.

Hned v úvodu prodloužení musel Jeschke vytěsnit střelu Kuncla, se kterou si ale poradil. Na druhé straně řešil Kaššák pouze střelu Aleše Půlpána. V prodloužení měli více ze hry hosté, ale došlo na samostatné nájezdy. V nájezdech byli úspěšnější domácí. Hned v první sérii proměnil nájezd Petr Chytráček blafákem mezi nohy. Naopak hostujícího Charouska vychytal Jeschke. Druhá série branky nepřinesla - Poul trefil beton Kaššáka a Vrtek beton Jeschkeho. Ve třetí sérii rozhodl o vítězství domácích Aleš Půlpán, který přidal druhou branku, jako pojistku.

1:1, 2:3, 2:2

Turnaj hokejových přípravek.

18. března 2024

V sobotu 16.3.2024 se na kláštereckémm zimním stadionu odehrál turnaj hokejových přípravek. Tato kategorie je složena z dětí předškolního věku a žáků 1. tříd Naši nejmladší Tygříci si pozvali na...

Číst více >

Mladší žáci vyhráli turnaj v Ostrově!

17. března 2024

Mladší žáci se v sobotu vydali na cestu do nedalekého Ostrova, kde se pořádal silně obsazený turnaj v ledním hokeji. Turnaje se kromě našeho týmu zúčastnila další čtveřice celků - Čerti Ostrov, SKBM...

Číst více >

Starší žáci jedou na vítězné vlně!

6. března 2024

Starší žáci si svou skvělou formu ze základní části přenesli i do nadstavby ligy starších žáků a po pěti odehraných zápasech vévodí tabulce bez ztráty bodu!