Klášterec si poradil s Vrchlabí!

Před tímto utkáním měl zápas jasného favorita a to bylo vedoucí mužstvo tabulky Vrchlabí. Klášterec se ale nenechal vůbec zaskočit a byl to práve on kdo udával v první třetině tempo hry a po jejím konci se mohl radovat z vedení 3:0. Druhou třetinu zvládli hosté stejně, jako tu první domácí mužstvu a před závěrečnou třetinou se tak šlo do kabin za stavu 3:3. Třetí třetina byla ale opět v režii domácích, kteří se dokázali opět prosadit třikrát a nakonec si tak Klášterec mohl připsat do tabulky tři body za vítězství 6:3.
12. října 2016 | 18:00
6:3
3:0, 0:3, 3:0

branky a nahrávky: Branky a nahrávky: 1. Deveri, 4. Hrdlička (Mála, Tupý), 16. Tupý (Strunz), 41. Hrdlička (Vrtek, Běhula), 53. Mála (Hrdlička, Vrtek), 59. Zdeněk – 23. Čurda, 30. Štastný (Filip), 31. Štastny (Filip, Čurda)

Klášterec nad Ohří: Kaššák (Kutnar) – Žižka, Páleník, Cestr, Běhula, Zicho, Sklenička, Zdeněk, Deveri, Hrdlička, Mála, Vrtek, Tupý, Strunz, Macháček, Dejmek, Charousek, Diviš

Vrchlabí: Jelínek (Abrahám) – Klement, Hejda, Jirků, Matějček, Kadavý, Jandejsek, Tržický, Procházka, Filip, Šťastný, Novák, Miškovský, Svoboda, Čurda, Šimoníček, Maďar, Opelt, Urban, Bláha

Do zápasu vstoupil lépe domácí Klášterec, kterému se povedlo během prvních tří minut poslat puk za záda Jelínka hned dvakrát. První vstřelil po svém návratu ze zahraničí Danko Deveri, který byl nejprve v samostatném úniku faulován a poté proměnil nařízené trestné střílení, když uspěl se svým bekhendovým blafákem. O tři minuty později bylo na klášterecké střídačce ještě veseleji. Domácí tým v té době hrál přesilovou hru, kterou také dokázal využít. Lukáš Hrdlička si šikovně počkal u pravé tyče hostující branky na přihrávku od Mály a poté už pro něj nebyl problém poslat puk do odkryté klece. Hostující celek byl tímto rychlým nástupem domácích viditelně zaskočen a herně to nevypadalo na to, že do města porcelánu dorazil lídr tabulky. Vrchlabí zahrozilo paradoxně ve svém oslabení. Patrik Maďar se dostal až před branku Kaššáka, ale se svým zakončením si na v tomto utkání opět výborného domácího brankáře nepřišel. O minutu později se na domácí branku řítil Svoboda, ten si ale také s mužem v masce neporadil. Domácí tým byl v první třetině velmi aktivní a odměnou mu za to byla třetí vstřelená branka. V čase 15:53 se na brankovišti nejlépe zorientoval Jiří Tupý, který nakonec dostal puk až do branky a mohl se tak radovat už ze třetí domácí branky. První třetina se tak Klášterci povedla až nad očekávání velmi dobře a do kabin se šlo za stavu 3:0.

Druhou třetinu se Vrchlabí herně zvedlo a na ledě to také podle toho vypadalo. Hned po dvou minutách hry se u domácí branky opřel do puku Martin Čurda a kotouč skončil až v síti. První branka hostům hodně pomohla. V průběhu hry se také připomněl hlavní rozhodčí, který několikrát vyloučil domácí hráče za faul, který nebyl a naopak hostům odpouštěl zákroky proti pravidlům. Vrchlabí ukázalo, že v početní výhodě je velmi dobré a tak se stalo že během minuty přišel Klášterec o své dvoubrankové vedení. Na rozdíl jediné branky snížil po výborné přihrávce zpoza branky od zkušeného Filipa Tomáš Šťastný a stejný hráč se prosadil také o pár chvil později, když poslal puk před domácí branku kde si ho ale do vlastní branky srazil jeden z domácích hráčů. Z nadějného stavu 3:0 tak bylo rázem vyrovnáno na 3:3 a zápas začal "od začátku". Pět minut před druhou přestávkou se do nebezpečné akce dostal domácí Macháček, ale Jelínek byl na jeho zakončení připraven. Druhá třetina nám tak skončila za stavu 3:3.

Třetí třetinu opět ovládlo domácí mužstvo. Hned v první minutě poslal do vedení, když se dokázal již podruhé v utkání prosadit Lukáš Hrdlička. Hned vzápětí zvonila za Jelínkem horní tyč. Klášterec pokračoval i nadále ve své aktivitě a blízko ke vstřelení branky měl Jakub Zdeněk, který uháněl ve vlastním oslabení sám na brankáře, ale puk do branky nedostal. Hostům se krátil velmi rychle čas a postupem času se nervozita přesunula na jejich hokejky a ta bylo k vidění několik nepřesných rozehrávek. V 53.minutě odskočil Klášterec svému soupeři na rozdíl dvou branek. V přesilové hře našel Hrdlička svou přihrávkou u levé tyče Františka Málu, který vyslal tvrdou střelu a puk k radosti domácích skončil v brance. Pět minut před koncem utkání dostalo Vrchlabí výhodu přesilové hry 5 na 4. Hostující mužstvo si vzalo oddechový čas po kterém se už Jelínek do branky nevrátil a hosté to tak zkoušeli s šesti hráči na kluzišti. Klášterec dokázal tuto přesilovou hru přečkat bez obdržené branky a i když už byl v plném počtu, tak i nadále byla branka na opačné straně prázdná. Toho nakonec využil v dnešním utkání opravdu výborně hrající Jakub Zdeněk, který od domácí branky poslal chytrým dloubáčkem puk na druhou stranu kluziště kotouč se po pár metrech dostal až do branky. Klášterec si tak poradil s lídrem tabulky až nečekaně vysoko 6:3.