Klášterec padl po prodloužení!

Po vítězném vstupu Klášterce do nové sezóny se hokejisté od řeky Ohře utkali na domácím kluzišti se soupeřem z Trutnova. Vstup do utkání vyšel domácímu mužstvu, které v 6.minutě poslal do vedení zkušený Jiří Charousek. Hostům se však zásluhou Petra Chytráčka povedlo do konce první částí vyrovnat. Ve druhé třetině byl lepším týmem Trutnov, který také vstřelil vedoucí branku a to jmenovitě Roman Janoušek. Ve poslední části se hra vyrovnala i když mírně navrh měli hosté. Byl to ale Klášterec kdo vstřelil branku. Bod v utkání zachránil svou první brankou v sezóně mladý útočník Václav Bečka. V základní části tak utkání skončilo 2:2. Prodloužení poté patřilo hostům. V čase 61:44 vstřelil svou druhou branku v utkání Petr Chytráček a připsal svému týmu bonusový bod.
17. září 2016 | 17:00
2:3p
1:1, 0:1, 1:0 - 0:1

branky a nahrávky: Branky a nahrávky: 6. Charousek (Kuncl), 50. Bečka (Huňady, Šmejc) – 16. Chytráček (Píša), 38. Janoušek (Vácha), 62. A. (Chytráček)

Klášterec nad Ohří: Kaššák - (Kutnar), Kuncl. Cestr, Žižka, Páleník, Týr, Zicho, Toušek, Charousek, Huňady, Hrdlička, Zdeněk, Mála, Tupý, Strunz, Procházka, Šmejc, Diviš, Bečka, Vrtek

Trutnov: Jeschke - (Veselý), Poul, Píša, Vácha, Abrahám, Junek, Bezděk, Beneš, Pulpán A., Chytráček, Fedulov, Pulpán T., Kastner, Malý, Kysela, Hlaváček, Janoušek, Vacek, Ukhin, Smékal, Musil

V úvodních minutách dnešního zápasu byl na kluzišti aktivnějším celkem Trutnov. Po minutě hry vyslal střelu z mezikruží Malý, ale domácí muž v masce si dokázal s jeho pokusem poradit. Další kdo se pokoušel vstřelit úvodní branku utkání byl trutnovský Hlaváček, ten se dokázal dostat k puku ve středním pásmu, ale finální střelu nakonec nevyslal. Klášterec se dostal ke slovu až v 6.minutě a hned z toho byla branka. Na modré čáře napřáhl ke střele Miroslav Kuncl a těsně před branku stačil ještě tečovat puk zkušený Jiří Charousek, který si tak po přesném zásahu na ledě Jablonce nad Nisou připsal branku i ve druhém utkání. V dalších minutách hrál Klášterec hned čtyřikrát přesilovou hru. Bohužel v tomto utkání se kláštereckým hokejistům v početní převaze nedařilo a tak nedokázali přidat další branku či jich vstřelit více. Jak se prosadit v přesilové hře 5 na 4 ukázal Trutnov v 16.minutě. Na trestné lavici seděl zrovna Cestr, když se z velkého úhlu pokoušel dostat puk před branku Petr Chytráček, který ale místo přihrávky vykouzlil nečekaně vyrovnávací branku. V posledních vteřinách hry to zkoušel ještě Aleš Pulpán, ale Kaššák si z jeho střelou mezi betony poradil.

Prostřední část hry patřila jednoznačně hostujícímu celku. Ten po první třetině přidal na aktivitě, zlepšil přechod přes střední pásmo a dělal kláštereckým hráčům velké problémy. Přitom to byl ale opět domácí Klášterec, který měl velkou možnost odskočit svému soupeři ve skóre. Domácí hráči měli totiž k dispozici přes minutu dlouho přesilovou hru 5 na 3, ale jak už dnes bylo řečeno, v dnešním utkání byla hra v početní převaze "Achillova pata" Klášterce a z přesilové hry nakonec vyšel Trutnov bez inkasované branky. Hostující celek poté převzal otěže hry a byl velmi nebezpečný před domácí brankou, ale klášterecký brankář dokázal dlouho odolávat střeleckým pokusům, kterých nebylo zrovna málo. Dvě minuty před sirénou už ale Kaššák kapituloval, když puk letící od modré čáry tečoval těsně předním Roman Janoušek, která tak poslal Trutnov zaslouženě do vedení. Do konce třetiny se již nic neudálo a tak se šlo do kabin za stavu 1:2.

Do třetí třetiny nastoupilo domácí mužstvo s odhodláním srovnat skóre a nebo ještě lépe ho úplně otočit. Ve 43.minutě ujížděli v přečíslení 2 na 1 Charousek s Touškem, ale bohužel se jim nepodařilo zakončit. Poté se na cestě za vyrovnávací brankou objevilo hned několik překážek v podobě vyloučení Kuncla a Žižky. Trutnovští hokejisté byli v přesilových hrách velmi aktivní, ale odkočit na rozdíl dvou či více branek se jim nepodařilo. Ve 47.minutě se řítil na domácí branku zcela osamocený Aleš Pulpán, který však se svým zakončením narazil pouze na dobře připraveného brankáře. V polovině poslední části hry se pokoušel od modré čáry překvapit Jeschkeho v trutnovské brance Šmejc, jeho střela však našla jen výstroj připraveného brankáře. To ale domácího hráče ale nemuselo mrzet. Hned pár vteřin se totiž po jeho pokusu dočkal své první branky mladý útočník Václav Bečka, který byl před trutnovskou brankou úspěšný se svou pohotovou dorážkou. Čas rychle utíkal a obě mužstva se snažila už neudělat nějakou zbytečnou chybu, která by je stála body v dnešním utkání. Kdo ale čekal opatrný hokej, byl na omylu. Pět minut před koncem základní části se totiž na ledě strhla strkanice a k vidění byl také pěstní souboj, ve kterém se domácí Páleník nezalekl svého soupeře a nakonec svému soupeři uštědřil několik přesných ran. Tento souboj nebyl na kluzišti jediný, ale ostatní potyčky už dokázali rozhodčí vyřešit. Samozřejmě po této boxerské vložce přišlo několik vyloučení a na trestné lavici to najednou vypadalo jako na střídačce. Třetí třetina se nakonec dohrála s konečným výsledkem 2:2 a tak muselo rozhodovat prodloužení.

Prodloužení nabídlo domácím příznivcům, ale také hrstce věrných trutnovských fanoušků, kteří přicestovali na dnešní utkání z takové dálky a zaslouží si tak určitě min. pochvalu novinku v podobě hry tří proti třem. Klášterec byl sice v první minutě aktivnější, ale nakonec se musel spokojit jen s bodem. v 62.minutě totiž dokázal domácí obranu obrat o puk Petr Chytráček, který si tak v utkání připsal druhý přesný zásah a pro svůj tým na dlouho cestu domů získal dva body.

1:1, 2:3, 2:2

Turnaj hokejových přípravek.

18. března 2024

V sobotu 16.3.2024 se na kláštereckémm zimním stadionu odehrál turnaj hokejových přípravek. Tato kategorie je složena z dětí předškolního věku a žáků 1. tříd Naši nejmladší Tygříci si pozvali na...

Číst více >

Mladší žáci vyhráli turnaj v Ostrově!

17. března 2024

Mladší žáci se v sobotu vydali na cestu do nedalekého Ostrova, kde se pořádal silně obsazený turnaj v ledním hokeji. Turnaje se kromě našeho týmu zúčastnila další čtveřice celků - Čerti Ostrov, SKBM...

Číst více >

Starší žáci jedou na vítězné vlně!

6. března 2024

Starší žáci si svou skvělou formu ze základní části přenesli i do nadstavby ligy starších žáků a po pěti odehraných zápasech vévodí tabulce bez ztráty bodu!