Junioři zvítězili v derby v Chomutově

Po smolném pátečním utkání zajížděli v neděli v rámci 3.kola juniorské ligy klášterečtí junioři k derby na led KLH Chomutov a chtěli napravit těsnou porážku s Mostem. Úvod utkání vyšel domácím, kteří se ujali v 11.minutě vedení. Od té doby však otěže zápasu přebírali černožlutí. Z velkého tlaku však dlouho nedokázali nic vytěžit. Zlom nastal až ve třetí třetině, kdy hned v úvodu vyrovnal Pira. O šest minut později dostal hosty do vedení Toman a o definitivní tečku utkání a klid na hokejky dodal v 54.minutě Nguen. Klášterečtí si tak zaslouženě odvážejí dva body za vítězství 1:3. Nebýt ještě výborného brankáře domácích Štěrby, utkání by skončilo daleko větším rozdílem.
1. října 2006 | ČEZ stadion v Chomutově
1:3
1:0,0:0,0:3

branky a nahrávky: Branky a nahrávky: 11. Bureš (Voborník) - 42. Pira (Paul, Kalinovič), 48. Toman (Paul), 54. Nguyen (Schönauer). Rozhodčí: Bartoš - Bertlík, Hauser. Vyloučení: 11:9. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 130. Průběh utkání: 1:0, 1:3.

Piráti Chomutov: Štěrba - Iterský, Chromý, Palubjak, Fiala, Kopáč, Koblitz, Krupka - Bureš, Voborník, Žatecký - Dudek, Hrdlička, Bečvář - Španěl, Linet, Hejna - Miklovič, Průcha

Klášterec nad Ohří: Tichý - Hartman, Chmel, Vošta, Toman, Kotek, Schönauer, Kalinovič, Jáchym, Žemlička, Toman, Ficker, Nguyen, Kadlec, Ryvola, Paul, Zacharenko, Chotaš, Svoboda, Pira, Krpenský

Před začátkem utkání se nad ledovou plochou vznášel zlověstně vypadající mlžný opar, který se naštěstí ještě před vhozením úvodního buly rozplynul.

První střelecké příležitosti si oba týmy připravily v přesilových hrách. Za domácí pálil od modré čáry obránce Fiala. V 8. minutě šli domácí na 49 vteřin do tří a jen štěstí a gólmanu Štěrbovi mohli děkovat, že neinkasovali. Ve vlastní početní převaze se naopak ujali vedení. Střelu Voborníka Tichý jen vyrazil a pohotový Filip Bureš ho doklepl do brány – 1:0. Poté měli hosté podruhé možnost hrát 5 na 3, tentokrát celou minutu. V ní sice vstřelili gól, ovšem až po odpískání. Skóre tak zůstalo nezměněno. V závěru třetiny sahali domácí po druhém gólu. Postarat se o něj mohli Žatecký, Hrdlička, Dudek nebo Linet. Mohlo však udeřit i na druhé straně, kdyby Kalinovič proměnil rychlý brejk.

Chomutovským aktivita vydržela i po přestávce. Branku soupeře obstřelovali ze všech stran, ale bez gólové tečky. Iterského pokus z úhlu dorážel Bureš. O chvíli později se před branku tlačil Průcha. Do sítě nezapadla ani tečovaná střela Dudka. Na opačném pólu kluziště byl při přečíslení úplně sám před Štěrbou Kadlec, jenže domácí gólman nebezpečnou situaci vyřešil. Další vynikající zákrok si Štěrba připsal na své konto ve 34. minutě proti kličce svého ještě donedávna spoluhráče Ladislava Nguyena. Hosté s vidinou vyrovnání byli stále nebezpečnější, ale do druhé přestávky těsné vedení Chomutova nesmazali.

Čisté konto vydrželo Štěrbovi minutu a půl ve třetí třetině. Pak ho střelou v přesilové hře překonal Pira – 1:1. Odpověď mohl o pár vteřin později zařídit Žatecký, jenže z otočky minul prázdnou bránu. Ve 43. minutě inkasoval bodyček uprostřed hřiště Linet a pádem na led si bohužel zranil zápěstí. A tak se několik minut nehrálo a následně musel být domácí útočník převezen k ošetření do nemocnice. Klášterec i po neplánované přestávce hrál lépe a z tlaku vytěžil i vedoucí branku. Ranou z mezikruží se trefil Toman – 1:2. Nad vodou v té době držel své mužstvo brankář Štěrba, který musel hasit celou řadu chyb svých spoluhráčů. Zlikvidoval i samostatný nájezd Schönauera v 52. minutě a efektně i další únik Kadlece. V 54. minutě už byl ale krátký na spolupráci, na jejímž konci stál Nguyen – 1:3. S tímto výsledkem už chomutovští nedokázali nic provést, a tak odešli z ledu poraženi.