Klášterec nedokázal opět vstřelit víc jak jednu branku a zápas proti Žďáru prohrál

Klášterečtí hokejisté bohužel opět neuspěli na domácím kluzišti a dnes padli proti Žďáru and Sázavou 1:3. První třetina skončila 1:1, když se za Klášterec trefil Ondřej Toušek. Další dvě třetiny už se Klášterec nedokázal prosadit a Žďár nad Sázavou v každé přidal po brance. Klášterec tak nedokázal už počtvrté zasebou vstřelit více jak jednu branku a opět prohrál.
8. ledna 2014 | 18:00 | Klášterec nad Ohří
1:3
1:1, 0:1, 0:1

branky a nahrávky: Branky a nahrávky: 14. Toušek (Kuncl, Hanták) – 8. Kotlík (Beneš, Smejkal), 26. Krupka (Říha), 60. Říha

Klášterec nad Ohří: Damašek (Tichý) – Loučka "C", Štrach, Žižka, Zicho, Mašek, Pokorný, Váňa, Bečvář, Toman, Suk "A", Řepík "A", Jáchym, Freiberg, Hanták, Toušek, Mála, Diviš, Neuman, Schönauer

Žďár nad Sázavou: Sláma (Vlach) – Beneš, Jícha, Pleva "A", Vítek, Smejkal "A", Říha, Plachý "C", Krupka, Gregar, Kunstmüller, Dítě, Vítek, Kotlík, Peňáz, Bednář

Hned v úvodu první třetiny si zahrál Klášterec přesilovou hru, když divácky v Klášterci "oblíbený" rozhodčí Florian vyloučil hostujícího Smejkala za hákování. V přesilové hře měl nejblíže k brance Libor Řepík, ale jeho střela se mezi tři tyče nevešla. V 8.minutě už přišla první branka zápasu, bohužel do klášterecké sítě. Dan Kotlík si našel místo u branky a dorážkou za Damaškovo záda otevřel skóre. Klášterec se po této brance rychle vyrovnat, ale to se mu nepovedlo. Ve 13.minutě vyslal svou typickou bombu od modré Petr Štrach, ale Sláma v hostující brance si s ní poradil. V té samé minutě už ale klášterečtí hokejisté vyrovnali. Miroslav Kuncl nahodil od modré čáry puk na Slámu, ten mu záhadným způsobem někde propadl a pro Ondřeje Touška už nebyl problém poslat puk do odkryté klece. V 15.minutě zatrnulo všem divákům na stadionu. Hostující David Vítek se hrdinsky vrhl do střely jednoho z kláštereckých hráčů, puk sice zastavil ale odnesl to tržným zraněním ucha, které si vyžádalo několik stehů a také velkým otřesem, po kterém se již nemohl do zápasu bohužel vrátit. To také byla poslední zajímavá věc, která se v první části hry udála.

Ve druhé části hry se už ukázala menší převaha hostujícího celku. Ve 23.minutě trefil klášterecký František Mála tyč. O tři minuty později už se radoval hostující celek. Díky velkému důrazu se prosadil Lukáš Krupka a tak Žďár nad Sázavou vedl 2:1. Poté následovala dobrých deset minut velmi nezáživná hra plná nepřesností a bez větších šancí na jedné nebo druhé straně. Ve 37.minutě ujížděli dva hráči hostujícího týmu na jednoho obránce Klášterce, ale Damašek vše vyřešil pohotovým zákrokem. Nic zajímavého už se nestalo.

Třetí část nabídla stejnou hru, jako ta druhá. Ve 45.minutě ujel Loučka s Jáchymem, ale neuspěli když se vrátil Kunstmüller a puk odklidil do bezpečí. Poté opět následovala hra plná nepřesností. Klášterec se snažil co nejrychleji zápas vyrovnat, ale to se mu nepovedlo. Na konci zápasu začal úřadovat rozhodčí Florian. Čtyři minuty před koncem utkání vyloučil nesmyslně kláštereckého Jakuba Loučku, který na rozdíl od protihráče ustál čistý souboj, ale byl vyloučen i přes to, že rozhodčí souboj neviděl. To vyvolalo první vlnu rozčílení. Toto oslabení Klášterec zvládl dobře. Hned jak se vrátil však Jakub Loučka z trestné lavice, našel si opět rozhodčí důvod proč nenechat domácí vyrovnat. Při normálním střídání viděl jako jediný šest hráčů v poli p.Florian a poslal opět Klášterec do oslabení. V něm se odhodlal domácí tým k power-play ale neuspěl. Do prázdné branky poslal puk Vladimír Říha a stanovil tak konečné skóre 1:3.

Ohlasy trenérů

Martin Sobotka (trenér SKLH Žďár nad Sázavou):

„K zápasu jsme cestovali v trochu okleštěné sestavě a chtěli jsme hrát z dobré defenzivy, protože jsme věděli, že v Klášterci je malé hřiště, podobně jako v Jablonci, kde se nám to moc nepovedlo. To se nám dnes vcelku dařilo, dostali jsme se do vedení, ale pak jsme pustili soupeře do tlaku díky několika, možná trochu přísným, vyloučením a Klášterci se podařilo vyrovnat. Od druhé třetiny se náš výkon zlepšil, hráli jsme víc v pěti a už jsme moc soupeře k ničemu nepouštěli. Zahrála dobře mladá lajna a opět byl základ úspěchu brankář Sláma, který pochytal několik šancí hlavně za toho stavu 1:1. Zápas to nebyl pro diváky asi nějak moc pohledný, ale kluci to odmakali a jsme rádi za tři body, a že jsme nevážili tak dlouhou cestu zbytečně.“

Michal Jäger (trenér HC Klášterec nad Ohří):

„Když dáme jeden gól za šedesát minut, tak nemůžeme vyhrát. Máme za sebou čtvrtý zápas v řadě, kdy jsme se prosadili pouze jednou, takže nemůžeme být úspěšní. Soupeř dobře bruslil, dobře bránil, proměňoval šance, které si vytvořil a zaslouženě vyhrál. Padla na nás nějaká střelecká deka. V zápase s Kolínem jsme měli šest nájezdů, neproměnili jsme ani jeden a prohráli 1:4. Na Kobře jsme měli čtrnáct přečíslení dva na jednoho a nedali jsme z toho ani jeden gól. Když sem přijede takticky dobře připravený soupeř, tak se nedokážeme prosadit. Měli jsme tam dnes nějakou tyčku, ale prostě nám to tam nepadá. “