Zika ve svém prvním zápase zajistil bod

Klášterec potřetí v řadě nedokázal zvítězit. Tenktokrát ale Severočeši vyválčili alespoň bod za remízu 3:3. Domácí museli celý záoas dotahovat Dvougólové manko srovnali až v úvodu třetí třetiny, kdy se dvěma přesnými zásahy zaskvěl Libor Řepík. Hosté ale znovu odskočili a Lukáš Zika zajistil Klášterci alespoň bod za remízu. Prodloužení bylo sehráno v znamení vyloučení, ale ani jeden celek nedokázal zvrátit utkání ve svůj prospěch.
1. prosince 2007 | 17:00
3:3
0:1, 0:1, 3:1

branky a nahrávky: Branky a nahrávky: 41. Řepík (Kotrouš), 43. Řepík (Loučka), 59. Zika (Kotrouš) - 4. Bezouška (Scherzl), 28. Kašák (Šelicha, Ullrych), 48. Scherzl (Janega). Rozhodčí: Smitka - Hynčica, Kebrle. Vyloučení: 6:9, navíc Jun, Zajíc (oba RIS) oba 5+OK. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0.

Klášterec nad Ohří: Farkaš - Loučka, Řezníček, Ambrož, Pokorný, Znojemský, Šedivý, Zika, Saska, Černý, Kotrouš, Řepík, Panocha, Růžek, Novák, Krpenský, Stehlík, Suk, Freiberg, Novotný, Diviš.

HC Řisuty: Schwamber - Lorenc, Janega, Aschenbrenner, Sedláčk, Fiala, Babický, Kašák, Mádl, Zajíc, Bezouška, Kos, Suchý, Wolf, Jun, Ullrych, Scherzl, Landa, Šelicha.

V první třetině zápasu 16. kola se aktivněji účastnili hosté. Ihned v počátku dokázal ujet útočník Řisut, avšak Farkaš jeho střelu zastavil. Ve třetí minutě se již podařilo hostům skórovat. Branku si na své konto připsal Michal Bezouška po asistenci Jiřího Scherzla. Rozhození Klášterečtí stále více chybovali a mnoho minut byli utlačováni ve svém obranném pásmu. Všechny přihrávané puky mezi domácími končili povětšinou na hokejkách soupeřova týmu, ale ten toho patřičně nevyužil a po utrápené první třetině odcházeli Klášterečtí do kabin za stavu 0:1.

Ani v druhé třetině se žádná změna nekonala a divák mohl vidět hokej, ze strany domácích absolutně nepovedený, jako v první části. Náskok navýšil v sedmé minutě Josef Zajíc za pomoci asistujícího Tomáše Landy. Ledy se částečně prolomily ve 34. Minutě, když domácí vytvořily nátlak na soupeřovu branku. Nikdo nebyl schopný se ujmout puku a dopravit ho do branky a tak se před bránou utvořil na pár chvil velký chumel hráčů obou týmů. O tři minuty později mohli Klášterečtí náskok snížit, avšak vstřelit gól do prázdné branky jim nejspíše přišlo nesportovní. Žádná velká změna se tedy nekonala ani v druhé třetině a málokdo už asi doufal ve změnu stavu.

Překvapení však přišlo okamžitě po vhození puku. 34 vteřin po začátku poslední části se krásnou střelou trefil pod Schwamberovo břevno trefil Libor Řepík po přihrávce od Václava Kotrouše. Domácí se nevzdali a probuzeni vstřelenou brankou útočili na hosty jedna radost. O dvě minuty později se z druhé branky radoval opět Libor Řepík, kterému pro změnu asistoval Jakub Loučka. Náhlá změna se nelíbila hostům, a tak vstřelili třetí branku. Autorem byl Jiří Scherzl po přihrávce Michala Janegy. Ani Klášterečtí se v tuto chvíli nechtěli vzdát a vyrovnávací gól umístil do branky Lukáš Zika za pomoci Václava Kotrouše. Žádná změna stavu se již nekonala a tak přišla řada na prodloužení.

Domácí nedokázali využít početní výhody 5:3. Stejně tomu bylo i na druhé kluziště, když se v přesilovce na chvíli ocitli hosté. Ani prodloužení tedy nezměnilo konečný výsledek 3:3 a tak se obě mužstva musela spokojit s jedním bodem.