Ligová premiéra na domácím ledě Klášterci nevyšla

Neslaný nemastný zápas, tak by se dalo velmi jemně charakterizovat první vystoupení kláštereckých hokejistů před domácím publikem v letošním ročníku 2. hokejové ligy. Domácí si za šedesát minut prakticky nevytvořili pohlednější šanci a nakonec se museli spokojit s prohrou 0:3. A to ještě mohou děkovat brankáři Damaškovi, díky kterému nedopadl zápas mnohem hůř.
20. září 2008 | 17:00 | Zimní stadion Klášterec nad Ohří
0:3
0:1, 0:1, 0:1

branky a nahrávky: Branky a nahrávky:10. Kounovský (Košatka), 22. Verbík J. (Vacek), 60. Kaňka (Kocman). Rozhodčí:Vojtěchovský - Chochola, Ruchař. Vyloučení:9:6 . Využití:1:0. V oslabení:0:0. Diváci:100. Střely na branku: . Průběh utkání: .

Klášterec nad Ohří: Damašek (Studnička) - Řezníček, Loučka, Ambrož, Lang, Kocek, Zmeškal, Mazanec, Palubjak - Novák, Kotrouš, Panocha, Suk, Hartman, Krpenský, Pražák, Novotný, Chyba, Dudek, Moro, Žemlička

HC Benešov: Malík (Babka) - Zeman, Verbík R., Košatka, Verbík J. - Moravec, Vacek, Kouba, Peťovský - Macek, Jágr, Kaňka, Holánek - Jaeger, Kocman, Dvořák, Kounovský

Už v prvních pěti minutách první třetiny se projevil největší problém domácích. Po tečované střele Jakuba Verbíka se před Damaškem ocitli úplně osamoceni Kounovský a Kocman. Naštěstí pro domácí byl Damašek pozorný a schoval puk ve své výstroji. Úplně stejná situace se opakovala v sedmé minutě a bylo jen otázkou času, kdy se chyba obrany promění v benešovský gól. Stalo se v desáté minutě, kdy se za Damaškova záda trefil Kounovský, na něhož zapomněla klášterecká obrana. O minutu později mohl srovnat Panocha, jenže tak dlouho váhal se střelou do odkryté benešovské branky, až ji ucpali všichni obránci hostů a puk skončil pod jejich těly.

Další obrovskou šanci domácích promarnil na začátku druhé minuty druhé třetiny Karel Novotný. Šikovně si počíhal na přihrávku spoluhráče na benešovské modré, ale v samostatném nájezdu proti Malíkovi neuspěl. Narozdíl od benešovského Jakuba Verbíka, který hned z protiútoku vstřelil druhý gól hostů, na který mu zpoza Damaškovy branky přihrál Vecek. Na začátku jedenácté minuty druhé části hry se hosté dožadovali trestného střílení. Kocman utekl klášterecké obraně a jel úplně sám na Damaška. V zakončení mu zabránil jedna klášterecký gólman, jednak zlomená hůl a také Novákovo sekání. Benešovští se však trestného střílení nedočkali, narozdíl od Nováka, který za sekání vyfasoval dvouminutový trest.

Podobně jako ve druhé třetině, také ve třetí části se jako první mohli radovat domácí, ale Panochův pokus v první minutě skončil jen vedle Malíkovy branky. Neúspěšně končily také pokusy benešovských hráčů, které likvidoval neúnavný Damašek. Zvrátit nepříliš pohledný hokej se pokusil trenér Nekvinda v poslední minutě. Power play ovšem domácím nevyšla stejně jako celý zápas. Nejen, že si klášterečtí nevytvořili žádnou šanci, ale šest vteřin před koncem inkasovali do prázdné branky z hole Michala Kaňky, který tak uzavřel skóre sobotního zápasu na 0:3 ve prospěch Benešova.

Ohlasy trenérů

Petr Nekvinda (trenér HC Klášterec): Tak, každý kdo viděl dnešní zápas, poznal, že jsme byli horším mužstvem. Myslím, že velmi solidní, až výborný výkon podal brankář Damašek. Jinak si myslím, že jsme nehráli to, co umíme. Ti kluci umí mnohem víc. Možná to bylo ovlivněno i tím, že to byla letošní domácí premiéra. Soupeř nás k ničemu nepustil, i když jsme měli také pár dobrých šancí. Kdybychom je proměnili, možná by se zápas vyvíjel jinak, ale to jsou jen spekulace.